Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy

amperion

Users
 • Content Count

  58
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

amperion last won the day on January 27 2014

amperion had the most liked content!

Community Reputation

3 Neutral

About amperion

 • Rank
  Górnik

Informacje szczegółowe

 • Płeć
  Nie powiem
 1. Wydaje mi się że porównanie było nie do samego wodoru tylko do kerozyny. Tak, izolacja musi być większa ze względu na różnicę temperatur zagęszczonej schłodzonej kerozyny i ciekłego tlenu. Zbiornik będzie mniejszy bo ciekły metan ma większą gęstość energetyczną niż kerozyna. I te badania chyba są prowadzone dla SpaceX, które buduje swój napęd - ale tego nie potwierdzę.
 2. To nie prawda że głównym gazem cieplarnianym jest CO2, głównym jest para wodna H2O, rozejrzyjmy się dookoła :-) Generalnie związki 3 atomowe i więcej są uznawane za gazy cieplarniane, teraz tylko którego jest więcej na ziemi.
 3. Sprawdziłbym czy aby na pewno ten procesor ma 8 rdzeni, a nie 4 moduły i każdy z nich obsługuje 2 wątki. 8 rdzeni to zbyt odważne twierdzenie.
 4. Terminator też został zaprogramowany żeby zniszczyć konkretny cel. Wszystko ciągle zależeć będzie od człowieka.
 5. Zgadza się, sformułowane jest to tylko w dziwny sposób, bo działania tego napędu się domyślam.
 6. Jeśli zastosuje my akumulator w postaci np sprężyny to nie będzie aż tak szarpało, z resztą nie wyobrażam sobie żeby to były wielkie siły, w 30 dni dolecielibyśmy przy pomocy silnika VASIMR który działa w ciągły sposób więc średni ciąg będzie nędzny, gorszy od rakiet chemicznych, ale za to jak długo to będzie działać :-) Z resztą jest kilka niejasności w artykule, ale niejasnością też nie grzeszy art. oryginalny. Na przykład: Jakie to paliwo? Wodór i ciekły tlen, a może kserozyna, a może metan? Każde z tych paliw w silnikach o podobnych parametrach dały by różne specyficzne impulsy (s). A ile galonów w czasie 1 sekundy zużywa silnik rakietowy? A tu mamy raz na minutę. Elektrownia musiałaby być znacznie wydajniejsza. Trzymajmy kciuki za ITER, oraz za tę technologię, która miałaby doprowadzać do fuzji w tym silniku, bo to jest inne podejście do tematu. Jak metalowe pierścienie mogą implodować? Niech mi ktoś wyjaśni. Tu mi śmierdzi perpetuum mobile. Jak coś co wytwarza pole magnetyczne może się zapaść tylko pod jego wpływem? Wydaje mi się, że to jest błąd. Zapraszam do dołączenia do grupy na fejsie "Kosmiczna Społeczność" tam się wymieniamy rożnymi nowościami z branży.
 7. te 10 000 cykli zapisu/ odczytu to nie przypadkiem dane z 94 roku? kilka lat później było 100 000 bodajże 95, 96 rok?
 8. Teoretycznie moge sobię taką kartę Xeon Phi kupić i podłączyć do mojego PCta zwiększając jego mozliwości obliczeniowe, tak?
 9. Nie ma ceny i długo nie będzie, nawet zwykłe SSD nie miało czasu sie przyjąć. trochę czasu minie, a jeśli minie ten czas, to cenowo to będzie inna półka w sensie np do uzytu dla bogatszych lub do serwerów.
 10. W marihuanie jest więcej substancji toksycznych, na tej podstawie stwierdzili że więcej osób jest w stanie zachorować na nowotwór. Warunkiem było wypalenie tej samej ilości skrętów co papierosów wtedy porównanie jest miarodajne, ale sprzeczne z rzeczywistością. Ważna jest tez kultura palenia. Skręta nigdy nie pali się samemu i nie kilka na raz. Pali się je okazjonalnie, moim zdaniem to nie powinna być używka codzienna. Tak jak np z wódką. A kto nadużywa jakichkolwiek używek, to sami wiecie.
 11. dokładnie, serwery już nie będą w stanie obsługiwać tak wielkich plików, więc protokół torrentowy stanie się jeszcze bardziej popularny :-)
 12. zapraszam do grupy na facebooku tam też podobne tematy poruszamy :-) loty kosmiczne, przemysł itp.FB: Kosmiczna społeczność. BTW, oglądał ktoś dzisiaj przerwany start rakity Falcon 9 z Dragonem na pokładzie?
 13. Nie jest w interesie nam sprowadzać, nikt ropy nie będzie przecież szukał w przestrzeni kosmicznej... po co to komu? Coraz bardziej widać tendencję do produkcji samochodów bardziej oszczędnych, hybrydowych, a nawet elektrycznych, nie odbiegających osiągom od dobrych sportowych samochodów spalinowych. To co się wykopie na orbicie tam zostanie, bo tam jest znacznie więcej warte niż tu na ziemi. 1 litr wody kosztuje ponad 20000$ przy kosztach wzniesienia jej wahadłowcem, jak sprowadzisz ją na ziemie nic nie kosztuje. No chyba że rzeczywiście coś wartościowego się znajdzie, metale ziem rzadkich, na które chiny praktycznie mają monopol.
 14. @Grey55 zgodzę się tylko pod jednym warunkiem, nie opłaca się sprowadzać ich na ziemię, co innego do obrotu w przestrzeni kosmicznej. Co byś dał za kopalnię lodu gdzieś na orbicie w poblizu ziemi? Ja bym oddał wszystko, bo z wody można zrobić paliwo, tlen + wodór, można oddychać ze względu na ten sam tlen, mozna pić tą wodę. Wody jak wiadomo jest całe mnóstwo w naszym układzie. Taka kopalnia otworzyła by nam drzwi na kosmos szerzej i to w niewyobrazalnym stopniu. Oczywiście nie bez znaczenia jest to co się dzieje w przemyśle kosmucznym, tu na ziemi, ale gdzie indziej o tym się dyskutuje :-P
×
×
 • Create New...