Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy

mac

Users
 • Content Count

  87
 • Joined

 • Last visited

  Never

Community Reputation

0 Neutral

About mac

 • Rank
  Górnik
 • Birthday 05/28/2008

Informacje szczegółowe

 • Płeć
  Nie powiem
 • Lokalizacja
  ;-)
 1. Chyba znów będę macintosh.. bo, coś, wskakuje na wyższe obroty. : 8)
 2. Dodam: interesująco napisane, nie da się zasnąć, pobudzi do myślenia <skutecznie!>.
 3. Może być Heavy depresja i Lightcik. Nie polemizowałem. Prawdą jest: sporo osób, które mają zaburzenia oddechu mają depresję. Ale nijak wynika implikacja określająca czy to Heavy(neurony dead) czy Lightcik("wybudzam się, bo mam zaburzenia oddechu i przez to nigdy nie jestem wyspany a przez to nie myślę skutecznie"). Art nie wyraża całości przyczyn zagadnienia depresji. Po prostu: "zabrakło mi czegoś". Czy da się coś interesującego dopowiedzieć?
 4. Nie powiem, że to nieprawda, ale jest jeszcze opcjonalna przyczyna depresji wynikająca z zaburzeń snu: Bezdech prowadzi do niedotlenienia, które może prowadzić do śmierci neuronów.
 5. Ciekawe kto ma lepszą strategię: Yahoo! czy Microsoft
 6. "Kto by wtedy.." - "trzeba mieć fantazję i pieniądze...", I o To chodzi.. świat potrzebuje genialnych bohaterów z wyobraźnią Don Kichota i Einsteina i Kevina Mitnicka zarazem.. niezapominając o wrażliwości kobiety..
 7. Oni nie spotykają się tak po prostu, zarządzanie jest raczej zdecentralizowane. Będą dalej wymyślać, ale już nie odkupią patentu, żeby troll'ować. Tylko, że będą musieli trochę zwiększyć nakłady na unikanie powielania pomysłów(bo po co mają tracić czas jak coś już jest i w dodatku chronione nie tanim patentem, więc będą musieli skombinować coś alternatywnego). Jeśli chodzi o "komputerowców" to wymyślanie w tej dziedzinie jest szybkie(a czasem skrajnie stresujące, zwł. jak wymyślasz na czas, żeby cię ktoś nie uprzedził). Ci ludzie wymyślają, bo się tym bawią i chyba nie chce im się tracić czasu na patentowanie(gigant zero szans na kradzież), bo wolą powymyślać coś w kolejnej dziedzinie.<nieSSSS_amo_wite, pozytywne świry, bardzo pożyteczne zresztą, np.Firefox>
 8. Zamiast się przerażać spróbuj ICH zrozumieć.. poczytaj Kapuścińskiego.. nie szukałem źródeł i potwierdzeń.. czasu nie mam.. w skrócie chodzi o: święte przekonanie Rosjan do Władzy(specjalnie z Dużej napisałem), która mimo, że surowa zawsze daje poczucie, że 'jutro nie_będzie gorzej' - ten naród długo był gnębiony(przez swoją Władzę), jakoś się tak poukładało, że dla Władzy tylko 'Silnej i Groźnej Ręki' mają szacunek. Poczytasz Kapuścińskiego - dobrze wypełnisz czas. Opis książki: "Kapuściński: nie ogarniam świata" Witold Bereś i Krzysztof Burnetko: "Kapuściński: nie ogarniam świata" - książka ukończona już po śmierci pisarza, oparta o ponad 200 stron szerzej nieznanych rozmów prowadzonych z Ryszardem Kapuścińskim przez obu autorów. Wraz z komentarzami i wspomnieniami jest podsumowaniem dwudziestu lat po upadku komunizmu i analizą największych problemów, jakie mogą trapić świat w nadchodzących latach. Tom zawiera również wiele nieznanych zdjęć Ryszarda Kapuścińskiego i obszerne kalendarium życia i twórczości pisarza. na www.empik.com to znalazłem, przeczytałem o Ruskich, polecam
 9. Jak chcesz usuwać to sobie po'hack'uj. Po co Ci to, założyłeś się, że usuniesz a da się tylko zablokować? :
 10. z Wikipedii: "Lisa – przełomowy komputer osobisty zaprojektowany przez Apple Computer we wczesnych latach 80. XX wieku. Projekt Lisa został zapoczątkowany w 1978 roku i powoli przeobraził się w potężny komputer osobisty z Graficznym Interfejsem Użytkownika (GUI). Około roku 1982, Steve Jobs został wyrzucony z projektu Lisa i przyłączył się do Macintosha. Wbrew powszechnej opinii, Macintosh nie wywodzi się bezpośrednio od Lisy, choć istnieje wiele oczywistych podobieństw pomiędzy tymi systemami. Premiera Lisy miała miejsce 19 stycznia 1983 roku." ------------------ "Windows 1.x to część rodziny graficznych interfejsów użytkownika (GUI) firmy Microsoft. Windows 1.0 to 16-bitowe graficzne środowisko operacyjne, które do sprzedaży trafiło 20 listopada 1985, choć jego nadejście ogłoszono w miesięczniku Byte już w listopadzie 1982. Było ono pierwszą próbą wprowadzenia na rynek środowiska operacyjnego opartego na wielozadaniowym graficznym interfejsie użytkownika dla platformy PC." ------------------ "Interfejs graficzny został wynaleziony przez firmę Xerox w latach 70. XX wieku w laboratorium PARC. W Polsce pierwsze interfejsy graficzne powstały w latach 70. do maszyn Odra 1204. Używane m.in. na Wojskowej Akademii Technicznej. Do sterowania służyło pióro świetlne oraz prototyp trackballa." ------------------ ..wygląda na to, że Xerox oraz Polacy nie schylają się po pareset mld $... drobniaki, to tylko, dla kapitalistycznych ...
 11. Dzięki josh, czyli to tylko pospolity OTM. Uważniej będę się przyglądał mojej pewności :-[
 12. Waldi, pisz bardziej wprost - żeby coś z tego wyszło. Nazwijmy to wprost: ci ludzie nie kochają innych. To zachowanie gówniarzy. Myślałem, że programistów stać na podstawową emocję "szacunek". Chyba, że to jakieś script kiddies.
 13. Więc trole nie są złe: skupia się troche geniuszy w jednym miejscu i wymyślają. Złe jest pozywanie o naruszanie praw patentowych. Ale nie trzeba robić zaraz czegoś co jest, za przeproszeniem ..Trust. Wystarczy ulepszyć informację patentową, to o czym już pisałem tu: http://kopalniawiedzy.pl/forum/index.php/topic,4653.0.html . Sieć neuronowa wyszukująca potrzebne rozwiązania w prawie patentowym przy dobrze zdefiniowanym pytaniu. Zaznaczam: pytanie nie mogłoby być możliwe do zobaczenia przez innych, ani nikt nie miałby żadnego prawa do monitorowania zapytań.
 14. Ok, fajnie, taka! imprezka. Ale CPU też ma swoją pamięć(nazywaną rejestrem). Wyłączam i ponownie uruchomiony komputer nie wie co z sobą zrobić. Albo przypadek gdy wyłączanie to oprócz wyłączenie natychmiastowy rozkaz przeniesienia zawartości RAMu do rezerwy jaką będzie MRAM.
×
×
 • Create New...