Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy

konrad.g

Users
 • Content Count

  37
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

About konrad.g

 • Rank
  Fuks

Informacje szczegółowe

 • Płeć
  Nie powiem
 1. Zadam pytanie, byłbym wdzięczny, żeby jakiś mądry człek mi to wyjaśnił. Podczas zamrazania wody woda powoli schodzi temperaturą w dół. Oznacza to, że przejdzie przez całą skale temperatur zmierzając do zera. Zatem także do tej temperatury, od której jeśli by rozpocząć proces zamrzazania proces przechodziłby wolniej. Oznacza to, że są różne stany wody w tej samej temperaturze. Czym innym jest zamrzająca woda mająca aktualnie 10 stopni, ale ze startową temperatura 30 stopni, od wody mającej 10 stopni, ale zamrzającej ze startową temperatura 20 stopni. Czy dobrze rozumiem, że dwie wody mające tą samą temperature będą inaczej się zachowywać ?
 2. Ciekawe czy ktoś go finansuje czy z własnej kieszeni pokrywa bezużyteczne badania ?
 3. Np: o samolotach w pełni autonomicznych zaprojektowanych tak, żeby przebywały koło roku w przestrzeni powietrznej bez lądowania, o zmiennym kształcie skrzydeł w zależności od wysokości, aby zużywać jak najmniejszą ilość paliwa. Sterowane przez centralny komputer, który sam obmyśla najlepszą taktyke zebrania pobliskich samolotów, uwzględniając ilość paliwa, siły wroga, ew straty, i następne cele. Dowodzący tylko wskazuje cele do zniszczenia. Koszt wyprodukowania oprogramowania do tych samolotów był taki wysoki, że sama produkcja fizyczna ich była znikomym kosztem.
 4. Rozpocznie się era wojeń miedzy informatykami - kto napisze lepszy software. Miałem jakiś czas temu wykłady z osobą, które projektuje samaloty wojskowe dla USA. Powiedział, że na koszt stworzenia takiego samolotu 80% kosztów przypada na oprogramowanie (min, na symulacje działania samolotu przed stworzeniem go fizycznie). To co opowiadał o technologiach będących w fazie prototypu, sięga znaczenie dalej niż ten samolot na filmiku.
 5. Wesołych świat WSZYSTKIM bez względu na podziały czy poglądy
 6. Dziwi mnie tylko dlaczego tak boisz się (nie tylko Ty, ale wiele osóB), że zgłupieje samochód autonomiczny, a kiedy samochody są skomputeryzowane od dawna i stwarzają takie samo niebezpieczeństwo kiedy sprzęt "zgłupieje". Znam osobiście przypadek kiedy właśnie elektronika zwariowała i zblokowała koła samochodu przy normalnej prędkości. Moim zdaniem kiedy już pozwoliliśmy na samochody, które mają i tak mnóstwo elektroniki to plusem jest gdy staje się bardziej zaawansowana.
 7. To może być oznaka wlasnie zlego snu, budzisz sie w nocy przez co, zeby wypoczac dluzej śpisz.
 8. Tak to prawda, ale czasem pasażer bywa bardziej irytujący(rozpraszając) jak zwraca Ci uwagę jak masz jeździć ;/ Niemniej jednak ludzie czasami przesadzają. Trzymają się sztywno zakazów zatruci propagandą np: takie picie alkoholu przed prowadzaniem. Dużo osób krzywo patrzy na osobę, która wypije jeden kufel 2h przed jazdą. A dużo większą głupotą jest prowadzenie samochodu będąc zmęczonym czy słuchając głośnio muzyki. Nawet po spożyciu pewnych leków. Ile waszych kolegów/koleżanek zwraca na to uwagę ? Niech zgadnę wszyscy patrzą czy piłeś...
 9. Dlatego jak sobie kupisz zestaw głośnomówiący to będziesz mógł rozmawiać przez komórkę.
 10. heh, to chyba chrome jest pochodną chromium...
 11. Cała ta sprawa śmierdzi na kilometr. Ciężko jest mi uwierzyć, że jakiś człowieczek jest wstanie zdobyć dane takiej rangi i to jeszcze w takich ilościach. Do tego działa już dłuższy czas jako aktywista. Moim skromnym zdaniem przeciek ten(jak i pewnie całe wikileaks) jest w pełni kontrolowane, pytanie komu na nim zależało. Co do zastrzelenia go, to jakby chcieli to już dawno by nie żył. Nie takie rzeczy się dzieją, jak Rosja zaatakowała Gruzje to jakoś mogli naskoczyć ruskim. Unia strzeliła "focha" i robiła interesy dalej z Rosja, bo to zbyt wazny partner. Tak samo by było z jakimś hakerem, o którym istnieniu dowiedzieliśmy się dopiero przy wikileaks.
 12. co jest pięknym przykładem ironii To reklama zachęca klienta, a klient za to płaci...
 13. Kompatybilność nie jest problemem. Process tłumaczenia IPv6 <-> IPv4 nazywa się tunelowaniem
×
×
 • Create New...