Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy

vViktor

Users
 • Content Count

  16
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

About vViktor

 • Rank
  Fuks

Informacje szczegółowe

 • Płeć
  Nie powiem
 1. Kable niklowo-tytanowe? Czyli stop zwany Nitinol. Super materiał ale już dawno znany :-)
 2. Nie instalowałem 4 bo informował mnie że nie działa w nim TorButton. A oni mi już mówią o 5? Działa tam TorButton?
 3. Kto mieczem wojuje od miecza ginie. Od lat ten koncern wojuje patentami.. Szkoda że patenty w oprogramowaniu się niestety nie sprawdzają jeśli chodzi o rozwój oprogramowania ponieważ maleje wtedy konkurencyjność w pisaniu wydajnych optymalnych programów, a rządzić zaczyna kasa.
 4. Mnie tam nie śpieszno z wymianą sprzętu. Poza tym te bity dla mnie nic nie dają poza tym że można zaadresować większą ilość pamięci podczas gdy mi wystarcza w spokoju 1,5gb ramu, procesory jak liczą tak liczą, baa 64-bitowe nawet wolniej.
 5. Bo to standardowe reakcje na aktualizacje w tej distro Niestety z każdą nową wersją pojawiają się problemy to fakt że to wielki problem tej dystrybucji. Kto ucieka po tym z oburzeniem do Windowsa to niech już przy nim zostanie bo jak już przywykł ktoś do wyklikiwania wszystkiego to po co się ma męczyć z Linuksem Ja natomiast lubie niby przy tym troche poklnąć ale też się troche pomęczyć i grzebać nocami w konfiguracji bo czasami warto z racji że dobrze postawiony Linux potrafi stać latami jak się w nim już nie miesza Na Ubuntu się wiele nauczyłem bo jest przyjazną dystrybucją dla początkujących Linuksiarzy, ale z racji że już się conieco nauczyłem przez ponad rok to właśnie przesiadam się na Debiana A kiedyś.. kto wie.. może w ogóle zmigruje na platforme Unix (np. na BSD).
 6. Phi.. Nieśmiertelność. A jak wjedziesz z prędkością 100 km/h w drzewo samochodem to też uratują nas nanoboty? A tak na serio to by to nudne było. Każdy by chciał żyć wiecznie, a gdzie miejsce popisu dla kolejnych pokoleń? Wydaje nam się że coraz więcej wiemy, ale zawsze w końcu okazuje się że natura jest silniejsza i mądrzejsza i wiedziała co dobre.
 7. I kto mi powie że telewizja nie wypiera ludziom umysłów i nie narzuca poglądów?
 8. Patenty nie sprawdzają się w tematyce oprogramowania. Rozwiązania stosowane w oprogramowaniu które są patentowane stają się własnością firm które mają wystarczająco pieniędzy żeby zmonopolizować tą sfere, a gdy trafi się prawdziwy programista z pasji który chce napisać coś lepiej (ulepszyć), to okazuje się że jego dzieło wchodzi w konflikt z prawem bo konkretna firma opatentowała dane rozwiązanie i taki programista musi marnować czas na tworzenie czegoś od nowa zamiast skupić się na ulepszaniu starego pomysłu. A i często pisanie czegoś od nowa też wchodzi w konflikt z prawem bo zawsze można kogoś zaskarżyć że to co zrobił jest podobne. A co jeśli zacznie się patentować guzik "ok" albo prawe-kliknięcie myszką? Oczywiście przesadzam ale zmierzam do tego że patenty hamują konkurencyjność w oprogramowaniu, a globalizacja tego "prawa" tylko spotęgowała by wpływy firm o większym kapitale. Byłem zatwardziałym użytkownikiem systemu Windows. Ale dopiero niedawno udało mi się przekonać do darmowego systemu jakim jest np. Linux. System jak system, wcale nie jest mniej dziurawy niż Windows. Natomiast cały ruch OpenSource z którym jest związany, sprzyja jego rozwojowi i poprawie, dzięki czemu z każdą nową wersją oprogramowania na tą platformę programy działają stabilniej. Często oprogramowanie komercyjne jest lepsze i bardziej rozbudowane. Przykład to np. Photoshop który jest bardziej profesjonalnym narzędziem niż darmowy GIMP. Ale zadajcie sobie pytanie czy potrzebujecie profesjonalnego studia? Czy będziecie w stanie je obsłużyć? Ludzie często po prostu nie wiedzą że istnieje tania alternatywa i wolą piracić zamiast spróbować czegoś darmowego co może wystarczyć do ich potrzeb gdyby tylko nie wyrabiali sobie nawyków do których przyzwyczajają ich komercyjne programy.
 9. Mówicie jakby cały wschód był terrorystami. A wojsko amerykańskie w Iraku to nie terroryści? Moim zdaniem wyrządzają tam więcej szkód (na większą skale) niż pojedynczy zamachowiec o którym też nigdy nie wiadomo czy nie był propagandą, a napewno już taki człowiek nie reprezentuje całego swojego kraju jak nam się proponuje. Dlatego niedobrze mi się już robi od tego pięknego nieskazitelnego wizerunku US Army na filmach i również w grach. Chętnie pograłbym właśnie w alternatywe tego typu co jest przedstawiona w artykule
 10. Zdarza się też że na stronach jest niepoprawny kod z tego powodu że jest odpowiednio krótszy i ma na celu optymalizacje. Niestety nie każda przeglądarka sobie poradzi. Pozatym jest wiele rozwiązań które umożliwiają napisanie i krótszego, optymalnego kodu oraz poprawnego kodu np. używając z głową CSS czy nawet JS, AJAX.
 11. "Naród który oddaje wolność w zamian za bezpieczeństwo traci obie wartości."
 12. Mam kumpla który jest chudy jak patyk a potrafi wcinać na śniadanie 10 kromek przy czym wygląda jakby miał tasiemca
 13. Ciekawe że wspomnieli i zauważyli to dopiero teraz. Google nie od dziś jest znane i jakoś wcześniej nich zastrzeżeń nie miał..
×
×
 • Create New...