Skocz do zawartości
Forum Kopalni Wiedzy

wadosm

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    9
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi dodane przez wadosm


  1. Eeee, coś się zmieniło? Wydawało mi się, że szczepienie uczy układ odpornościowy przez co tenże staje do walki? Jeśli już mamy stawać się słabsi to winiłbym higienę - z każdym myciem rąk, prysznicem czy kąpielą osłabiasz naturalną florę i faunę swojej skóry. Zatem precz z higieną! i z powonieniem...

     

     

    Bzdura.

    My ludzie żyjący w stosunkowo wysokich warunkach higienicznych mówimy, że przez higienę czy szczepienia zaburzamy naturalne właściwości obronne naszego organizmu, przez co mamy np. alergie.

    Teraz ludzie, którzy nie mogą żyć w takiej higienie jak my teoretycznie powinni być zdrowi jak ryba. Jednak codziennie w afryce umierają tysiące czy miliony ludzi na przeróżne choroby. Z powodu biegunki umiera więcej dzieci niż z powodu ADIS: http://wiadomosci.wp.pl/kat,18032,title,Biegunka-bardziej-zabojcza-niz-AIDS,wid,11121095,wiadomosc.html

    W europie w średniowieczu nie było żadnej higieny i w tamtych czasach przelewały się różne pandemie dżumy czy cholery. Dziś nie chorujemy tak często i tak poważnie nie tylko dzięki stosunkowo dobrej opiece medycznej, ale przede wszystkim właśnie dzięki higienie.


  2. Chyba tylko ślepi nie widzą, że patentowanie oprogramowania hamuje jego rozwój. Tak jak napisano w tekście, można napisać program całkowicie samodzielnie, który i tak może łamać setki patentów nawet nigdy o nich nie słysząc. Sprawdzanie setek tysięcy patentów podczas pisania oprogramowania jest nierealne.

    Jeśli np. jakaś firma opatentuje sobie instrukcję if w języku C, a inna firma instrukcję while, to okaże się, że żadna firma tak naprawdę nie może pisać żadnego oprogramowania. Nie rozumiem więc argumentacji, że patentowanie oprogramowania przyczynia się do innowacyjności czegokolwiek.

    W dawnych czasach dobre pomysły były powielane, dlatego dziś mamy tak rozwiniętą cywilizację. Dziś każdy najbardziej banalny pomysł próbuje się sobie przywłaszczyć i z nikim się nim nie dzielić.


  3. Pobieranie opłat, nawet symbolicznych za treści w internecie nie może się sprawdzić na dłuższą metę.

    Wyobraźcie sobie sytuację, w której za pomocą google szukacie jakiejś informacji. Otrzymujecie ileś tam wyników wyszukiwania. Klikacie na pierwszą stronę, i musicie zapłacić za nią, nawet jeśli w rzeczywistości nie ma tam interesujących nas informacji. A w trakcie wyszukiwania w internecie trzeba przejrzeć czasem wiele stron, zanim trafi się na poszukiwaną informację.

    A różnych informacji często szuka się wiele razy dziennie.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...