Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy

wadosm

Users
 • Content Count

  9
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

About wadosm

 • Rank
  Fuks

Informacje szczegółowe

 • Płeć
  Nie powiem
 1. A tutaj mamy artykuł mówiący coś z goła innego: http://kopalniawiedzy.pl/glukozamina-trzustka-komorki-beta-insulina-SIRT1-smierc-Frederic-Picard,11733 Do wszystkich takich "odkryć" należy podchodzić z rezerwą.
 2. A co z kawą kofeinową? Czy w artykule chciano przedstawić że kawa nawet bez kofeiny poprawia wykorzystanie glukozy przez mózg, czy to że kofeina niweluje te efekty?
 3. Wzbudzanie powietrza na odległość. Pierwsze na myśl zastosowanie jakie mi przyszło do głowy to prawdziwie trójwymiarowe hologramy
 4. Bzdura. My ludzie żyjący w stosunkowo wysokich warunkach higienicznych mówimy, że przez higienę czy szczepienia zaburzamy naturalne właściwości obronne naszego organizmu, przez co mamy np. alergie. Teraz ludzie, którzy nie mogą żyć w takiej higienie jak my teoretycznie powinni być zdrowi jak ryba. Jednak codziennie w afryce umierają tysiące czy miliony ludzi na przeróżne choroby. Z powodu biegunki umiera więcej dzieci niż z powodu ADIS: http://wiadomosci.wp.pl/kat,18032,title,Biegunka-bardziej-zabojcza-niz-AIDS,wid,11121095,wiadomosc.html W europie w średniowieczu nie było żadnej higieny i w tamtych czasach przelewały się różne pandemie dżumy czy cholery. Dziś nie chorujemy tak często i tak poważnie nie tylko dzięki stosunkowo dobrej opiece medycznej, ale przede wszystkim właśnie dzięki higienie.
 5. Chyba tylko ślepi nie widzą, że patentowanie oprogramowania hamuje jego rozwój. Tak jak napisano w tekście, można napisać program całkowicie samodzielnie, który i tak może łamać setki patentów nawet nigdy o nich nie słysząc. Sprawdzanie setek tysięcy patentów podczas pisania oprogramowania jest nierealne. Jeśli np. jakaś firma opatentuje sobie instrukcję if w języku C, a inna firma instrukcję while, to okaże się, że żadna firma tak naprawdę nie może pisać żadnego oprogramowania. Nie rozumiem więc argumentacji, że patentowanie oprogramowania przyczynia się do innowacyjności czegokolwiek. W dawnych czasach dobre pomysły były powielane, dlatego dziś mamy tak rozwiniętą cywilizację. Dziś każdy najbardziej banalny pomysł próbuje się sobie przywłaszczyć i z nikim się nim nie dzielić.
 6. Zawsze z łatwością sobie przyswajamy to co nas ciekawi, a gdy nas coś przynudza, z trudem próbujemy się tego nauczyć.
 7. Pobieranie opłat, nawet symbolicznych za treści w internecie nie może się sprawdzić na dłuższą metę. Wyobraźcie sobie sytuację, w której za pomocą google szukacie jakiejś informacji. Otrzymujecie ileś tam wyników wyszukiwania. Klikacie na pierwszą stronę, i musicie zapłacić za nią, nawet jeśli w rzeczywistości nie ma tam interesujących nas informacji. A w trakcie wyszukiwania w internecie trzeba przejrzeć czasem wiele stron, zanim trafi się na poszukiwaną informację. A różnych informacji często szuka się wiele razy dziennie.
 8. Pamiętam jak będąc dzieckiem musiałem się nauczyć do szkoły na pamięć jednego wierszyka. Późno się za niego zabrałem i przed pójściem spać wcale go nie umiałem. Gdy rano wstałem byłem zaskoczony, że ten wierszyk już umiem.
×
×
 • Create New...