Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy

Daraena

Users
 • Content Count

  4
 • Joined

 • Last visited

  Never

Community Reputation

0 Neutral

About Daraena

 • Rank
  Fuks

Informacje szczegółowe

 • Płeć
  Nie powiem
 1. A, powiem Ci szczerze że to zależy od samego dzieła. Na operach klasycznych (gdzie się praktycznie nic nie dzieje) nawet koneser nie wysiedzi, ale niektóre romantyczne i niektóre współczesne to zupełnie inna bajka.
 2. Chciałabym nawiązać do samego artykułu... Powiem szczerze, że sama zajmuję się śpiewem operowym i zauważyłam pewną ciekawą cechę - jak sama śpiewam makabrycznie głośno, w ogóle tego nie odczuwam. Za to jak ktoś mi zawyje nad uchem to tragedia. A poza tym, nikt nie rozważył powiązań między śpiewem operowym a doznaniami erotycznymi. Znam wiele przypadków, kiedy dźwięczny męski głos pobudzał seksualnie niektóre kobiety.
 3. Ja tam widzę nawet dobre prądy w tym zjawisku. Duża możliwość autopromocji - nie tylko pokazanie zwykłych, szarych ludzi, ale i szansa dla osób coś umiejących, które w innych czasach nie mogłyby się "wybić", np utalentowane dziecko ze wsi. Poza tym - popkultura internetowa "blogowa" już powoli się staje dużą konkurencją dla szeroko pojętych mediów publicznych. Biorąc udział w tym wyścigu, telewizja i radio prawdopodobnie postarają się zaoferować widzowi coś z górnej półki, coś czego nie znajdzie w Internecie na pęczki.
 4. mnie zaś najbardziej zastanawia, jak wygląda gramatyka w tym "języku". Np. Idę do sklepu i Pójdę do sklepu. ?
×
×
 • Create New...