Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy

meroving

Users
 • Content Count

  21
 • Joined

 • Last visited

  Never

Community Reputation

0 Neutral

About meroving

 • Rank
  Fuks

Informacje szczegółowe

 • Płeć
  Nie powiem
 1. Jak ci taki niewidzialny czołg podjedzie pod 4 litery to zobaczysz jaka defensywna
 2. Wieloletnie badania wykazały że z organizmami żywymi pod natężeniem 100 tesli dzieje się tak :
 3. Bardzo trudno jest zorganizować niepodważalny eksperyment do udowodnienia oobe, po pierwsze nigdy nie zdarza się to w przewidywalny sposób, po drugie kiedy już się zdarzy, nawet jeśli świadkowie są teoretycznie obiektywni zawsze można zarzucić im kłamstwo i spisek. A jeśli chodzi o takie zjawiska, nawet jeśli istnieje 1% szans na to że to kłamstwo , ludzie przyjmują takie rozwiązanie łatwiej, bo nie zaprzecza całości wiedzy wtłaczanej im do tej pory do głowy.
 4. A jak rozróżnić reakcję elektryczną mózgu podczas halucynacji wyjścia poza ciało, od reakcji podczas opuszczenia ciała (teoretycznego)? Ani jednej ani drugiej nie znamy więc to co ten człowiek mierzy może być w rzeczywistości objawem prawdziwego oobe. Jedyne przesłanki naukowe które mogły by tłumaczyć oobe łącza je z fizyką kwantową , splątaniem itd. więc mogło by to powodować elektryczne zmiany w mózgu podczas wyjścia... Zawsze denerwują mnie badania ze z góry założonym wynikiem.
 5. Słabe, żaden sad na to nie pójdzie. Żeby podszyć się pod kogoś i obejść tą metodę wystarczy ctrl+c ctrl+v. Może do jakiś badań statystycznych to się przyda i do marketingu.
 6. Dla mnie ciemna materia to też substytut do czasu stworzenia dostatecznie dobrej teorii. Kojarzy mi się z eterem który tłumaczył sposób rozchodzenia się fal elektromagnetycznych gdy jeszcze nie wiadomo było jak to się dzieje. A co do alternatywnych modeli wszechświata to taki fajny filmik : http://www.youtube.com/watch?v=mAjA_mxwSKc
 7. Albo coś jest tu bardzo trudne , albo bardzo bez sensu. Mamy 3 pudełka w jednym jest nagroda - szansa trafienia 1/3. Usuwamy 1 puste. Mamy dwa pudełka , w jednym jest nagroda. Szansa trafienia 1/2. 2/3 to szansa licząc w stosunku do pierwotnej liczby pudełek. Ale kogo w momencie wybierania z dwóch obchodzi to że jedno mu odrzucono. Zresztą niezależnie które z dwóch ostatnich wybierzemy w stosunku do pierwotnych trzech mamy sytuacje jak byśmy obstawiali 2 pudełka na 3. Nie rozumiem wyższości zmiany nad brakiem zmiany :/???
 8. Teorii mówiących o tym po co jest rozkręcana cała bajka z efektem cieplarnianym jest kilka, jeśli chodzi o Europę i ograniczenie emisji CO2 to do mnie przemawia fakt że jeśli krajom kategorii B w UE (Polska, Czechy, itd... ) narzuci się to ograniczenie to kraje te będą musiały zacząć inwestować w energię nuklearną, a nie posiadając własnego programu będą musiały kupować gotowe rozwiązania od głównie Francji, która już nawet ma gotową ofertę reaktorów jednorazowego użytku. Jeśli chodzi o powstawanie paliw kopalnych to czytałem kiedyś artykuł w którym autor przytaczał wyniki badań rosyjskich naukowców, którzy już jakiś ładny czas temu udowodnili że w normalnych warunkach panujących w skorupie ziemskiej nie jest możliwe powstanie ropy naftowej z biomasy. Popierali to jakimiś termodynamicznymi wyliczeniami które pokazywały że w ropie jest tyle energii że nie mogła się wziąć ze szczątków czegoś żywego.
 9. Jeśli go zaprogramowali w swoim ojczystym języku to trochę się zejdzie zanim ktoś go rozczai
 10. Nie jestem chemikiem i pewnie moje pytanie wynika z braku jakiejś wiedzy, ale tak na chłopski rozum coś mi się tu nie zgadza... Metan to CH4, czyli czterowartościowy węgiel z przyczepionymi czterema wodorami. Więcej wodoru się do niego upchnąć nie da. Jeśli oddzielimy wodór od węgla w metanie będziemy mieli czysty węgiel i czysty wodór. Mamy więc prawdopodobnie w tym momencie mieszaninę metanu , wodoru i węgla. Usuwamy węgiel (sadzę) jakimś magicznym filtrem, i mamy mieszankę wodoru i metanu. Ale metan jest w pełni nasycony wodorem. Więc jakim cudem wodór może się ponownie związać z metanem ?? Czy produktem działania tej maszynki jest mieszanka metanu z wodorem ? Czy jakieś cudo pod tytułem CH5 ?
 11. A prowadzone są gdzieś łącza synchroniczne ? chyba tylko GPRS na ostatniej mili i gdzieniegdzie SDH, ale to między centralami. Nie chodziło przypadkiem o asymetryczne ?
 12. Myślę że nie najgorzej, przy czytaniu większych fragmentów tekstu IPhone wysiada. Kindle zużywa energię tylko wtedy gdy zmieniasz stronę gdyż to e-paper, poza tym oczy od niego nie bolą bo nie świeci. Jest jak gazeta. IPhone pożera energię jak pralka Myślę że o ile sam Kindle nie jest zbyt poręczny i ładny to inne czytniki tej klasy nadal mają sporo zalet których iphone nie ma. Sam się zastanawiam nad kupieniem takiego.
 13. Czyli mamy rozumieć że szamani 5 tys lat temu potrafili wyliczać kąty odbicia fal akustycznych. Lub też na czuja przesuwali każdy blok ważący tysiące ton po 50 razy żeby ustawić je tak żeby jakiś koleś z wioski liczącej max kilka tysięcy ludzi mógł głośniej krzyczeć... no może.... lecz jakoś zdrowy rozsądek mi to gwałci
 14. W sumie bardzo prosto to zweryfikować, powinni przeprowadzić kolejny eksperyment odseparowując zwierzaki na tyle by nie było przepływu powietrza. Jeśli wyniki się nie powtórzą to znak ze to jednak stare dobre antygeny. ( i znowu nuda )
 15. Bardzo ciekawe. Mi osobiście jako że mam ciągoty paranaukowe od razu przyszło na myśl pole morfogenetyczne. Dla zainteresowanych: http://pl.wikipedia.org/wiki/Pole_morfogenetyczne http://www.co-intelligence.org/P-moreonmorphgnicflds.html itd...
×
×
 • Create New...