Skocz do zawartości
Forum Kopalni Wiedzy

googster

Użytkownicy
 • Zawartość

  63
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

2 Neutralna

O googster

 • Tytuł
  Górnik

Informacje szczegółowe

 • Płeć
  Nie powiem
 1. googster

  Kruki wykorzystują ludzką infrastrukturę do własnych celów

  Przyznałem się do błędu pisząc, że jest różnica pomiędzy budowaniem gniazd na słupach a na linach. Widać nie tylko mi zdarza się coś źle zrozumieć, tylko po co w ogóle o tym pisać? W celu podbudowy własnej wartości? Powtarzam po raz kolejny. Zgadza się kruki budują gniazda na słupach, ale sens mojej wypowiedzi pozostaje niezmienny. Kruk od setek pokoleń nauczył się by budować gniazda względnie wysoko, w miejscu gdzie zachowana będzie dobra widoczność. Traktuje słup jak doskonale spełniające jego wymagania drzewo. Nie ma w tym nic inteligentnego.
 2. googster

  Kruki wykorzystują ludzką infrastrukturę do własnych celów

  słupy czy liny różnica jest, jednak ten fakt w ogóle nie podważa sensu mojego posta.
 3. googster

  Kruki wykorzystują ludzką infrastrukturę do własnych celów

  Przykład Przemka uważam za trafny sposób wykorzystania infrastruktury. Tak samo jak moskiewskie psy używające metra do przemieszczania się. Przykład z artykułu uważam jednak za nietrafny. Kruki traktują liny tak jak drzewa i zwyczajnie budują tam gniazda w sposób dokładnie taki sam jak na drzewach. Ciężko tu mówić o wykorzystaniu infrastruktury.
 4. googster

  3D Leap konkurentem Kinecta

  Kinect został stworzony dla Xboxa który posiada tylko złącze usb 2.0. To usb (a dokładniej przepustowość danych) jest właśnie największym ogranicznikiem Kinecta
 5. googster

  Nadzieja w piezoelektrycznych wirusach

  @Jajcenty może będzie zjadało kupy z chodnika ? ))
 6. googster

  Każdy może zostać snajperem

  auto aim dla noobów wkracza do życia codziennego
 7. googster

  Składniki herba mate uśmiercają komórki raka jelita grubego

  Też pijam od czasu do czasu Yerbę. Zgadzam się z przedmówcą i dodam jeszcze, że napitek zarazem pobudza jak kawa i ma właściwości rozluźniające. Dwie cechy niby wykluczające się wzajemnie, a jednak Właśnie dlatego międzi innymi Yerba jest taka niezwykła
 8. googster

  Zakaz prewencyjnego filtrowania ruchu P2P

  Sam fakt istnienia jakiegoś prawa stwarza konieczność jego przestrzegania. Napisałem w ten sposób ponieważ w tym wątku próbowano przytaczać wiele argumentów jakoby kopiowanie nie było kradzieżą. Nigdzie natomiast nie napisałem, że prawa nie można zmieniać! W tym przypadku jednak nie wiem czy da się prawo zmienić. Istnieje bowiem prawo mówiące, że jeżeli ktoś wykonuje jakąś pracę i żąda za nią zapłaty to musi ją otrzymać. Trudno było by takie prawo zmienić...
 9. googster

  Zakaz prewencyjnego filtrowania ruchu P2P

  Temat który wydaje się nie mieć końca. Nie rozumiem w ogóle po co argumentować rzeczy tak oczywiste. Wszyscy żyjemy w społeczeństwie w którym obowiązują zasady prawne, tych zasad należy przestrzegać albo poniesie się odpowiednią karę. Nie podoba się? można wyemigrować do kraju z innym systemem prawnym lub w przypadku braku odpowiedniego, zapraszam do samotni - jakiejś jaskini albo lasu z dala od społeczeństwa. Łamanie ustanowionego prawa nie ma ŻADNEGO uzasadnienia, w przeciwnym wypadku każdy mógłby interpretować prawo na swój rozum i wedle własnego interesu i mielibyśmy bezprawie. Skutków bezprawia chyba nikomu nie muszę tłumaczyć. Nie powiem, że nigdy nie zdarzyło mi się niczego ściągnąć z internetu nielegalnie. Jednak zdaję sobie sprawę z tego, że był to czyn bezprawny i nie będę się próbował na "swój rozum" usprawiedliwiać.
 10. googster

  Motorola Droid RAZR

  @Piotrek "Tym samym Motorola dołączyła do grona sprzedawców przycisków do papieru wpuszczając kolejny dotykowy smartfon bez podstawowych przycisków fizycznych. @mikroos "Faktycznie, lekka kicha z brakiem przycisków fizycznych." Pozwolę sobie się z wami nie zgodzić. Z tym wszystkim można sobie poradzić grzebiąc w menu lub instalując odpowiednią aplikację - wszystko trwa 5 min. Ja mam np i9100 i połączenie odbieram przyciskiem środkowym (jedyny przycisk fizyczny pod ekranem) kończę kliknięciem na przycisk wyłączania telefonu. Wyciszyć dzwonek mogę nie wyciągając telefonu z kieszeni i klikając (przez spodnie) na przycisk ściszanie/podgłaśnianie Motolola Droid Razr posiada fizyczny przycisk do włączania telefonu(jak również ściszanie/podgłaśnianie), można nim odbierać i kończyć połączenia
 11. googster

  Występował 23 mln lat temu, występuje i dziś

  "Zaprawdę ewolucja działa selektywnie , albo wcale jej nie ma." Ewolucja nie działa tam, gdzie nie zachodzi potrzeba przystosowania się do nowego środowiska lub organizm radzi sobie w nowym środowisku równie dobrze co w starym.
 12. googster

  Tanie i proste przechowywanie energii elektrycznej

  swoją drogą jak mikroos mógł się pomylić co do jednostki mikro
 13. googster

  ECO500 - ekologiczna myszka Gigabyte'a

  może od razu ten artykuł umieścić w ramce reklama ? Żadna to innowacja właśnie korzystam z myszy która wytrzymuje 18m-cy na baterii (sprawdzone)
 14. googster

  Wi-Fi wolniejsze od połączeń kablowych

  dla sprostowania pisząc: "zapierające dech w piersiach nowiny...." nie uderzałem w "kopalnię wiedzy" ale w wielkich odkrywców. Kopalnia tylko przedstawia materiały z pewnych źródeł - świetna robota!
 15. googster

  Wi-Fi wolniejsze od połączeń kablowych

  zapierające dech w piersiach nowiny....
×