Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy

Osek

Users
 • Content Count

  32
 • Joined

 • Last visited

  Never

Posts posted by Osek


 1. Możemy się chyba zgodzić, że na chwilę obecną osobom intensywnie trenującym polecić możemy dietę bogatą w żelazo, witaminy B6, B12, C i mikroelementy (miedź, kobalt, mangan), by nie wpadali w anemię.

   

  Coś mi się widzi, że gdyby zwiększyć zawartość tych składników w pożywieniu rekrutów, nie byłoby ich tak wielu z takimi problemami.


 2. Kwestia 5EUR miesięcznie i problem z głowy.

  The Pirate Bay już teraz ma w fazie otwartych beta testów narzędzie IPREDador pozwalające każdemu połączyć się z VPN (zapewne z porządnym szyfrowaniem) i za wymienioną wyżej kwotę można będzie wykupić sobie święty spokój.


 3. Rozumiem, że w tym roku zawarte jest 10 miesięcy stania butelki na sklepowej półce i 1,5 miesiąca czasu w którym pokonuje drogę z kosza na odpady surowcowe do fabryki robiącej z niej butelkę  ;)


 4. A za lat 15 okaże się, że to było bardzo niemądre rozwiązanie, gdyż - podobnie jak z antybiotykami - przez zbyt powszechne stosowanie tych związków, przyczynimy się do rozwoju bakterii odpornych na niego.

  Tym samym wytrącimy sobie broń z rąk tam, gdzie byłaby ona najbardziej potrzebna (szpitale, domy opieki,...).

  Nie słyszałem żeby ktokolwiek umarł przez bakterie żyjące na klawiaturze...


 5. Nawet jeśli zrozumie użytkownika, będzie to jedynie przyprawą do "dania", którym jest zdolność do podawania takich wyników, jakie pragnie znaleźć użytkownik.

  Google wygrało z innymi wyszukiwarkami prawdopodobnie najlepszym algorytmem dobierania wyników do zapytania, teraz stoi za nim także potężna baza crawlerów i dodatkowe usługi (poczta, kalendarz, wyszukiwanie obrazków,...), więc jest kolosem na powiększającej się liczbie solidnych nóg.


 6. A to nie do końca. Kiedyś na Discovery leciał program w stylu "Beyond 2000", w którym w jednym z odcinków, pod lekkim i specjalnie wyprofilowanym oraz wypolerowanym dyskiem umieszczono silny laser impulsowy. Kilka "strzałów" i dysk odfruwał na kilkanaście metrów w górę. Poza technologią, wszystko to kwestia rozwiązań technicznych.

  Coś mi się widzi, że dysk nie znajdował się w próżni. A odlatywał tylko dlatego, że światło lasera oddawało (z pomocą dysku?) swoją energię, podgrzewając znajdujące się pod dyskiem powietrze. Powietrze gwałtownie się rozszerzając, unosiło dysk w górę. Fotony wykorzystywane tu były w formie nośnika energii, nie pędu.


 7. @Tomek

  W przypadku firmy Bose płacisz bardziej za te cztery literki, niż za faktyczną jakość. Bardziej wolałbym zainwestować w takie firmy, jak Sennheiser, AKG, Koss,... a także w wyższe modele takich firm, jak Sony, Panasonic, czy ostatnio nawet Creative.

  I nieprawda, że większe słuchawki zawsze oznaczają lepszą jakość. Wyjątkiem są tutaj wyższej klasy słuchawki dokanałowe dobrych firm.


 8. Jeśli dzieciom podano szklankę wody, to okazano im większe zainteresowanie, niż tym, które wody nie piły, co mogło wpłynąć na wyniki testu.

  Pamiętam także podobne badanie w którym schłodzoną(?) wodę podawano częsci uczesntików testu w trakcie jego trawania. Część ta osiągnęła w ogólnym rozrachunku gorsze wyniki.


 9. Chłopcze osłabiasz mnie.

  Tekst ten został napisany przez kobietę. Cieszę się, że Twój drugi pisany jest już innym językiem.

   

  Tak przy okazji, z jednodniowym wyprzedzeniem, dużej ilości dobrych rzeczy Panno Anno z okazji Pani święta  ;)


 10. A dla tych, co obawiają się, że LHC zapoczątkuje koniec ludzkości (i nie tylko ;) ), polecam na bieżąco aktualizowaną stronę z aktualnym stanem sytuacji :( www.HasTheLargeHadronColliderDestroyedTheWorldYet.com

   

  EDIT:

  Polecam także ładne zdjęcia w dobrej rozdzielczości: http://www.boston.com/bigpicture/2008/08/the_large_hadron_collider.html

   

  I mam takie małe, teoretyczne pytanie - coś, co rozważam z kolegą i nie jesteśmy w stanie dojść do porozumienia. Co by się stało z człowiekiem, w ciało którego uderzyłaby rozpędzona wiązka protonów? :)

×
×
 • Create New...