Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy

Osek

Users
 • Content Count

  32
 • Joined

 • Last visited

  Never

Everything posted by Osek

 1. Niestety, wygląda na to, że nie jest to primaaprilisowy żart. Myślałem, że bioetanol to już szczyt podwyższania cen żywności, a tu nie do końca...
 2. Jeśli ktoś jest zainteresowany tym tematem, polecam mu sięgnięcie po dokument "The End Of The Line".
 3. A gdzie znajduje się informacja "artykuł sponsorowany"?
 4. Zgodnie z Wikipedią, bisfenol A wykorzystywany jest także w produkcji w innych codziennie używanych przedmiotów, w tym także produkcji żywności. Pytanie czy akurat paragon jest tutaj najgroźniejszy.
 5. Z pewnością powiększy się nam rynek ściereczek do ekranu
 6. Szczegółowe wyniki badania: http://www.pmrjournal.org/article/S1934-1482(09)01367-7/fulltext
 7. Myślę, że większą bazą dysponuje Valve ze swoją dobrowolną ankietą przeprowadzaną przez platformę Steam. Nie podają konkretnej ilości przeprowadzonych ankiet, ale dziennie ze Steama korzysta ok 1,5mln graczy. http://store.steampowered.com/hwsurvey/
 8. Możemy się chyba zgodzić, że na chwilę obecną osobom intensywnie trenującym polecić możemy dietę bogatą w żelazo, witaminy B6, B12, C i mikroelementy (miedź, kobalt, mangan), by nie wpadali w anemię. Coś mi się widzi, że gdyby zwiększyć zawartość tych składników w pożywieniu rekrutów, nie byłoby ich tak wielu z takimi problemami.
 9. Takie rozwiązanie mogłoby także pomóc w przypadku turbin parowych w konwencjonalnych elektrowniach, pozwalając "wycisnąć" z płynu jeszcze więcej pracy.
 10. Kwestia 5EUR miesięcznie i problem z głowy. The Pirate Bay już teraz ma w fazie otwartych beta testów narzędzie IPREDador pozwalające każdemu połączyć się z VPN (zapewne z porządnym szyfrowaniem) i za wymienioną wyżej kwotę można będzie wykupić sobie święty spokój.
 11. Rozumiem, że w tym roku zawarte jest 10 miesięcy stania butelki na sklepowej półce i 1,5 miesiąca czasu w którym pokonuje drogę z kosza na odpady surowcowe do fabryki robiącej z niej butelkę
 12. A za lat 15 okaże się, że to było bardzo niemądre rozwiązanie, gdyż - podobnie jak z antybiotykami - przez zbyt powszechne stosowanie tych związków, przyczynimy się do rozwoju bakterii odpornych na niego. Tym samym wytrącimy sobie broń z rąk tam, gdzie byłaby ona najbardziej potrzebna (szpitale, domy opieki,...). Nie słyszałem żeby ktokolwiek umarł przez bakterie żyjące na klawiaturze...
 13. Nawet jeśli zrozumie użytkownika, będzie to jedynie przyprawą do "dania", którym jest zdolność do podawania takich wyników, jakie pragnie znaleźć użytkownik. Google wygrało z innymi wyszukiwarkami prawdopodobnie najlepszym algorytmem dobierania wyników do zapytania, teraz stoi za nim także potężna baza crawlerów i dodatkowe usługi (poczta, kalendarz, wyszukiwanie obrazków,...), więc jest kolosem na powiększającej się liczbie solidnych nóg.
 14. Coś mi się widzi, że dysk nie znajdował się w próżni. A odlatywał tylko dlatego, że światło lasera oddawało (z pomocą dysku?) swoją energię, podgrzewając znajdujące się pod dyskiem powietrze. Powietrze gwałtownie się rozszerzając, unosiło dysk w górę. Fotony wykorzystywane tu były w formie nośnika energii, nie pędu.
 15. @Tomek W przypadku firmy Bose płacisz bardziej za te cztery literki, niż za faktyczną jakość. Bardziej wolałbym zainwestować w takie firmy, jak Sennheiser, AKG, Koss,... a także w wyższe modele takich firm, jak Sony, Panasonic, czy ostatnio nawet Creative. I nieprawda, że większe słuchawki zawsze oznaczają lepszą jakość. Wyjątkiem są tutaj wyższej klasy słuchawki dokanałowe dobrych firm.
 16. Jeśli dzieciom podano szklankę wody, to okazano im większe zainteresowanie, niż tym, które wody nie piły, co mogło wpłynąć na wyniki testu. Pamiętam także podobne badanie w którym schłodzoną(?) wodę podawano częsci uczesntików testu w trakcie jego trawania. Część ta osiągnęła w ogólnym rozrachunku gorsze wyniki.
 17. Tekst ten został napisany przez kobietę. Cieszę się, że Twój drugi pisany jest już innym językiem. Tak przy okazji, z jednodniowym wyprzedzeniem, dużej ilości dobrych rzeczy Panno Anno z okazji Pani święta
 18. Obawiam się, iż nie został tutaj uwzględniony wpływ na środowisko wynikający z produkcji i utylizacji baterii niezbędnych do akumulowania energii elektrycznej.
 19. A przypomnij sobie zależność ceny od popytu/podaży
 20. A dla tych, co obawiają się, że LHC zapoczątkuje koniec ludzkości (i nie tylko ), polecam na bieżąco aktualizowaną stronę z aktualnym stanem sytuacji www.HasTheLargeHadronColliderDestroyedTheWorldYet.com EDIT: Polecam także ładne zdjęcia w dobrej rozdzielczości: http://www.boston.com/bigpicture/2008/08/the_large_hadron_collider.html I mam takie małe, teoretyczne pytanie - coś, co rozważam z kolegą i nie jesteśmy w stanie dojść do porozumienia. Co by się stało z człowiekiem, w ciało którego uderzyłaby rozpędzona wiązka protonów?
×
×
 • Create New...