Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy

lo_haze

Users
 • Content Count

  13
 • Joined

 • Last visited

  Never

Community Reputation

0 Neutral

About lo_haze

 • Rank
  Fuks

Informacje szczegółowe

 • Płeć
  Kobieta
 1. Na drugą część pytania (jak się to przejawia na poziomie korowym) jest w miarę wyczerpująca odpowiedź. A na pierwszą?
 2. Enneagram ma opinię czarodziejstwa, ale w rzeczywistości to prosta i ciekawa zabawa psychologiczna. Samo odpowiadanie na pytania może skłonić do zastanowienia się nad sobą.
 3. Co to znaczy danej osoby? Każdej? Nawet jeśli jest to osoba upośledzona? Ciekawe...
 4. Przydałyby się solidne badania, ale najpierw należałoby dookreślić co znaczy, że księżyc "wpływa" na zachowanie ludzi? Tj jakie zachowania konkretnie powoduje? Wówczas można by to zweryfikować.
 5. No właśnie. Jak dzieciak woli bawić się innymi zabawkami niż reszta jemu podobnych to zaraz na pewno zostanie przykładnie ukarany przez rodziców albo przez inne odpowiednio wytresowane dzieciaki. Na miły Bóg, przecież to, że chłopak chce czasem pobawić się lalkami, a dziewczynka czołgiem to nie znaczy zaraz, że wyrosną na zwyrodnialców i mutantów. Dzieciństwo to najbardziej kreatywny okres w życiu człowieka, nie powinno się tego tak starannie tłumić.
 6. Ciekawa stronka, szczególnie interesujący jest dział o tym jak uzyskac efekt synestezji w animacjach.
 7. Dlatego upodobnienie się do drugiej osoby to jeden z najlepszych mechanizmów zyskania czyjejś przychylności. Wiąże sie to zapewne z tym, że preferujemy zawsze to, co jest nam dobrze znane. O ile dobrze pamiętam pisał o tym Cialdini w książce "Wywieranie wpływu na ludzi"
 8. jak zwykle, wszystko wyjasnia ewolucja
 9. wydaje mi się, że przyszłe mamy mają możliwość uzyskania informacji o przebiegu porodu i rodzaju bólu chociażby od swoich własnych matek albo ciotek czy babek. osoba znajoma, która sama przez to przeszła lepiej zapozna ciężarną kobietę z tym co ją czeka niż obcy instruktor. nadmierne przykładanie wagi to przygotowania kobiety na ból może przynieść nieciekawy skutek, spowodować stres i lęk. bądź co bądź urodzenie dziecka jest zazwyczaj szczęśliwym przeżyciem.
 10. fakt, masa ludzi jest uzależniona od sieci, ale dopóki nikt oficjalnie nie zaklasyfikuje tego jako choroby, nie ma szans na opracowanie porządnych metod terapii.
×
×
 • Create New...