Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy

Mongoon

Users
 • Content Count

  8
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

About Mongoon

 • Rank
  Fuks
 1. Może to głupie pytanie, ale czemu właściwie traktuje się przemysł drzewny jako źródło emisji a nie jako - częściowe przynajmniej - rozwiązanie problemu? Argumenty sprowadzają się przecież do tego, że ludzie wydobywają węgiel usunięty z obiegu przez milionami lat (węgiel, ropa, gaz) i wprowadzają go w obieg bardzo szybko co prawdopodobnie może wytrącić układ z równowagi. Dlaczego więc nie traktuje się drewna, które większość masy bierze z dwutlenku węgla i wody, jako magazynu tego niechcianego CO2? Czy nie powinniśmy popularyzować drewna i poszerzać jego możliwe zastosowania tj. żeby wróciło do budownictwa, do meblarstwa, +znaleźć nowe zastosowania? I jasne, wiem że są projekty ale potem można przeczytać takie artykuły i wniosek z tego taki że w opinii i powszechnym rozumowaniu lasy należy zostawić w spokoju a wycięcie drzewa powoduje w jakiś niezrozumiały niebezpośredni sposób emisję CO2. P.S. Widzę, że autorzy zakładają odpowiednią gospodarkę jako narzędzie do walki ze zmianami klimatu. Ale to nie jest też tak że las zostawiony sam w sobie nie zmagazynuje tyle CO2 co np. drewniane kompleksy mieszkalne? Drzewa urosną i potem zaczną umierać i wracać przez grzybki i bakterie do CO2. Może jak poczekamy parę milionów lat to lasy się uporają.
 2. "Niefortunnie" że w tytułach obarczają winą e-papierosy, gdy przyczyną są najprawdopodobniej kartridże z niezaufanego źródła. Ciekawe czy spełni się czarny scenariusz spiskowców doprowadzając do ograniczeń na rynku e-papierosowym i powrocie części konsumentów do standardowych papierosów.
 3. "Źródło: CNN" Państwa Unii Europejskiej (według danych na rok 2017) stanowiły jakieś 4% odbieranej mrożonej wołowiny z Brazylii, co zgadza się z 7% podanymi w artykule. Sama Rosja importowała więcej niż całe UE. Największym odbiorcą jest Azja. Źródło: https://oec.world/en/visualize/tree_map/hs92/export/bra/show/0202/2017/ Patrząc na aktualne dane dotyczące importu i eksportu całkowitego produktów wołowych, UE znów wypada bardzo bardzo z tyłu. Źródło: https://ec.europa.eu/agriculture/sites/agriculture/files/market-observatory/meat/beef/doc/worldtrade_en.pdf Średnio Europejczyk konsumuje 70kg mięsa, a Amerykanin najwięcej na świecie, bo prawie 100. Źródło: https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_countries_by_meat_consumption_per_capita Obwinianie odbiorcy 7% eksportu o palenie puszczy jest trochę mało logiczne, pisząc z kraju w którym je się o prawie 50% więcej mięsa. Zostawię więc do Państwa interpretacji czemu służy ta informacja od CNN.
 4. Polityka YouTube'a od pewnego czasu budzi zastrzeżenia. I można się tu spierać czy mogą robić co chcą jako prywatna firma czy też powinni być ograniczeni w jakiś sposób, to nie zmienia to faktu że posiadając praktyczne monopol jako platforma video, w znaczący sposób wpływają na szerzenie treści. I tak z jednej strony blokują komentarze pod wszystkimi filmami kanału "Special Books for Special Kids" powołując się na groźbę nieprzychylnych komentarzy o dzieciach, a z drugiej nie widzą problemu z włożeniem filmu ze zwłokami na "trending" i dalszym ukaraniu osoby wrzucającej. Z pewnością nie jest to już wolna platforma dla każdego.
 5. "Ludzie" dla pieniędzy zrobią wszystko. Rzeczywista postać naszej natury ("ludzkiej" w sensie) mnie przytłacza...
 6. To że wszyscy wskazują palcem i wszyscy myślą że COŚ tam jest nic nie znaczy. Bo równie dobrze to COŚ to może być technologia obcych lub fabryka odkurzaczy. Wydaje mi się że jedną z metod dezinformacji albo co najmniej kontroli zainteresowania opinii publicznej jest informacja. (Podobnie jak w opowiadaniach, informacja może nas intrygować i zachęcać do dalszego poznania albo może zakończyć wątek i odwrócić naszą myśl od danego tematu) Rząd ujawnia raport o S51... czy ten raport jest prawdziwy, czy on ujawnia wszystko, czy on w ogóle zmienia nasze pojmowanie strefy 51... Tak naprawdę dalej nie wiemy nic, a w Strefie 51 może hodują dinozaury, może paprykę. Nikt tego nie zaprzeczy ani nikt nie potwierdzi. Każda informacja podawana przez media (lub rządy) jest tak wiarygodna na ile my w nią uwierzymy () i na ile my ją rzetelnie sprawdzimy.
 7. Jezusie co za ostre słowa... Jeśli chodzi o "życie pozaziemskie" to polecam lektury Ericha von Danikena. Może i bajkopisarz ale wszystko wydaje się w jego myśleniu całkiem logiczne. Podejrzewam jednak że są już tu znane.
×
×
 • Create New...