Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy

zigfi

Users
 • Content Count

  14
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

About zigfi

 • Rank
  Fuks
 • Birthday 11/18/1981

Informacje szczegółowe

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Earth
 • Zainteresowania
  Elektronika, mechatronika, Fringe technology, ciekawostki naukowe

Sposoby kontaktu

 • Skype
  zigfi7
 1. Natura uwielbienia piersi przez mężczyzn jest praktycznie identyczna dla uwielbienia piersi przez dzieci. Dzieci widzą w piersiach mleko i dlatego podobają im się obfite, więc i mężczyzna lubi większe. To podświadome - zauważyłem u siebie. Potem, dochodzi do analizy estetycznej i logicznej przez co wraca się z uogólnionym dążeniem wielkości do korekt na kształt i tak wychodzą preferencje osobiste.
 2. Na kernel.org piszą ze mainline: 4.2-rc1 2015-07-05; nie widziałem żadnej informacji o 4.3-rc1 Może literówka ?
 3. A ja myślę ze powinniśmy. Sklonować mamuta lepiej i bezpieczniej niż sklonować dinozaura, a jest to nieocenione doświadczenie nie tylko w zapobieganiu wyginięcia gatunków, ale także odtwarzania ich w momencie gdy już jest za późno.
 4. Chyba kolego nie masz nic wspólnego z programowaniem. To bardzo dużo skomplikowanej pracy jak pójdziesz droga różnorodności API i każdy będzie zmuszony wymyślać inne, to miast rozwiązań problemow będziemy tworzyli następne zagadki. To tak, jakby opatentować kształt kartonu; zamiast wymyślać co w nim przechować, trzeba by było marnować czas i zasoby na zrobieniu innego kształtu niż te które są opatentowane... to kompletna i destrukcyjna bzdura.
 5. Nie pojmuję, jak można nie widzieć, jak bardzo ważna jest współpraca. Jeśli API będzie chronione patentem, działającym na dzisiejszych zasadach, to zablokowana będzie modułowość i współpraca między programami. To bardzo ogranicza i sprawia, że w oprogramowaniu pojawia się coraz więcej, trudnego do ogarnięcia, chaosu. Mam wrażenie, że kwestie patentowe w ogóle blokują rozwój i należałoby wprowadzić otwarte patenty, gdzie każdy miałby dostęp do dokumentacji i mógł wykorzystywać je w swoich produktach pod warunkiem płacenia opłaty licencyjnej.
 6. A ja mysle ze sprawa polega na tym, ze fotony nie sa zwiazane z materialnym pukladem odniesienia niczym innym jak cisnieniem zderzenia. Swiatlo porusza sie z pretkoscia swiatla, niezaleznie od punktu ktore to swiatlo generuje. Sprobojcie sobie wyobrazic swiatlo nie jak stan przestrzeni poruszajacy sie ze stala pretkoscia. Mamy wiec do czynienia nie z jednym - materialnym ukladem odniesienia, a ukladem materialnym oraz ukladem w ktorym porusza sie swiatlo. Silnik wiec taki dzieki zderzeniom swiatla z materia, dziala analogicznie jak zagiel na wietrze. Roznica pomiedzy dmuchaniem w zagiel a takim silnikiem jest taka, ze pretkosc poruszania sie statku i wiatru generowanego przez dmuchniecie sie rownowazy, a gdy do czynienia mamy z oderwanym od ukladu swiatlem poruszajacym sie bezposrednio w przestrzeni - nie bedzie sie rownowazyc i sila bedzie musiala gdzies sie wydostac. Mysle ze jeszcze sporo jest do odkrycia w konstrukcji przestrzeni i swiatla, gdyz zjawiska ktore obserwujemy makroskopowo, wydaja sie znane i obliczone, ale mechanizm powstawania ich nie jest juz taki jasny. (Nie mam na mysli zjawiska generowania swiatla, a raczej natury przeksztalcen - majac kawalek materii i antymaterii stykajac je ze soba anihiluja, generujac poruszajace sie z pretkoscia swiatla fotony. - to wiemy ale wlasciwie dlaczego? 1 + -1 =0 ! ja mysle ze w tym przypadku materia i antymateria po przestaja istniec; ale istnialy wczesniej wiec w momencie ich znikniecia, ich potencjalna przyszlosc jest rozsmarowywana jako slad w czasie. stad poruszajace sie z maksymalna mozliwa pretkoscia fotony, a raczej dudnienie istnienia... ps. nawiaze wspolprace z lubiacym liczyc fizykiem teoretycznym ktory mialby ochote tego rodzaju teorie posprawdzac pod kontem matematycznym.)
 7. Może powinniśmy się zastanowić dokąd płynie woda z Japonii.
 8. Ciemna materia istnieje, wszyscy widzieliśmy blondynki A obecność pojawiającej się i znikającej materii możemy zinterpretować jako przejaw działalności kosmicznych obserwatorów A tak na bardziej poważnie, skoro ludzie dowiadują się wciąż czegoś nowego, to zwiększa się ilość informacji którymi dysponujemy. A to z kolei zwiększa masę ! Ciekawe ile wiedza może ważyć. ps. Dziś tak mnie naszło na Fringe Sciences ... Przy tak małych różnicach jak 0,008 procenta jestem za błędem pomiaru.
 9. Innym produktem rozpadu jest alkohol metylowy - znaczy ze aspartam jest w miarę bezpieczny jak się go popija wódką. Jak jej nie ma, gromadzi się w komórkach powodując szereg efektów ubocznych np upośledzenie procesów myślowych, łącznie z guzami mózgu, upośledza też spalanie tłuszczów, co z kolei prowadzi do odkładania się ich większej ilości w organizmie. Jest niestety tani, czyli opłacalny i efektywny, pomimo ze ma jedynie polowe kaloryczności cukru, jest zdecydowanie bardziej niebezpieczny i stosowanie jego nie ma najmniejszych pozytywów, a jest nam wmuszany w większości tanich produktów. Smacznego.
 10. Ludzie są eksperymentem natury, który ma doprowadzić do rozmnożenia się życia na inne planety. Polecam zapytać panów z PIS jak nam idzie w tej kwestii. Dzikie rośliny i zwierzęta zdecydowanie lepiej radzą sobie z zadaniami wyznaczonymi przez naturę niż człowiek. Potencjał może i mamy ale jak wyjdzie z tego promil zwycięskich jednostek to będzie wspaniale...
 11. Problem z cyfrowymi, uczącymi się systemami jest taki, iż jest to sztuczna inteligencja a nie inteligencja. Symulacja jabłka nigdy nie będzie smakować jak jabłko niezależnie jak skomplikowana będzie. Takie systemy oparte są na złożonych algorytmach wejścia - wyjścia; system ma ustalone zasady jak reagować na dane wejściowe i generuje jakieś sygnały wyjściowe. Żeby uzyskać inteligencję godną porównywania ją do człowieka należało by wyhodować jabłko zamiast je symulować. Do problemu takiego systemu należało by podejść jeszcze raz od podstaw, jednak programiści nie lubią z zasady zmian przyzwyczajeń i schematów ułatwiających programowanie - nie ma się co dziwić wie każdy kto choć trochę programował. Wizjonerzy mają z kolei zbyt małą wiedzę, żeby taki projekt rozpocząć. Minie zatem jeszcze wiele lat zanim będziemy mogli swobodnie rozmawiać z komputerem.... chyba że ...
 12. Ależ panie Marku! To że ludzie sądzą że są czymś innym niż zwierzęta i odwracają się od natury jest głupotą. Moim zdaniem pokonywanie tej granicy jest czymś dużo bardziej pozytywnym!
×
×
 • Create New...