Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy

Tolo

Users
 • Content Count

  955
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  9

Everything posted by Tolo

 1. A co powiecie o takiej sytuacji ze kobieta weszła do windy której nie było i na dole nie była tylko martwa ale i siwa? To było dość dawno lata może 80-te ale to była koleżanka Babci. Jak o tym opowiadała Babcia to było to dla mnie trochę jak bajka. Ale usłyszałem tę samą opowieść od kogoś kto w tej instytucji pracował jak to miało miejsce przy rozmowie o windach kto nie był znajomym Babci zresztą Babcia już nawet nie żyła wtedy. Dodam jeszcze tylko że tą instytucją była akademia medyczna i tam to ludzie opowiadają.
 2. To w zasadzie prosta sprawa. Ludzie chodzą tam gdzie jest sucho tak w deszczu jak i podczas suszy. Tak sobie ścieżki układają żeby nie iść przez bagno. Jest duża szansa że ludzie wydeptali tak ścieżki żeby ta była sucha nawet po deszczu o ile tylko się dało, bo jak było po deszczu mokro to po prostu zaczynali łazić gdzieś indziej. I teraz jeśli mamy węże które nie lubią wody to jak jest sucho są tam gdzie chcą a jak jest mokro są tam gdzie jest sucho czyli z większym prawdopodobieństwem na ścieżce. Nie trzeba do tego naukowca u nas jak popada (miasto wojewódzkie) i lasek jest podmokły z lasu wyłażą zaskrońce i żmije zygzakowate, a ja koszę trawę w gumiakach, kilka psów żmije załatwiły w ostatnich latach.
 3. Dla obywateli antypodów najbardziej kontrowersyjną kwestią wydaje się imigracja: czy nie zachodzi zbyt szybko i czy nadal będzie przynosić korzyści. To się aż prosi o jakiś żart o Aborygenach.
 4. A co z konsumpcją? Jak ktoś jest przeciwnikiem GMO to nie dla tego że nie chce żeby inni to wpieprzali a dla tego że nie chce tego jeść, jak może tego nie jeść to co mu przeszkadza ze inni to jedzą? On ma wybór albo tylko takie subiektywne odczucie.
 5. Po pierwsze podsłuchiwać będzie każdy kto może. Węzeł we Frankfurcie jest o tyle dla nas newralgiczny że część operatorów routuje przez Frankfurt po to żeby ruch przychodzący do Orange był ruchem zagranicznym nieobciążającym konkretnego małego operatora a miedzy umowami o wzajemnym peeringu miedzy operatorami dużymi. Kolejny porblem to dziury w sprężcie klasy operatorskiej. Jak sobie to wyobrażacie że USA co wynika z papierów Snowdena było w stanie wy listować wszystkie VPNy w danym kraju. I kolejne pytanie po co skoro to i tak szyfrowane? @thikim No ale DESa już od 20 lat łamią brut force. To szyfr którego bezpieczeństwo opierało się na założeniu mocy obliczeniowych z lat 70 tych. To miał być szyfr łatwy w sprzętowej implementacji. A jak ktoś wierzy w nie przewidywalność generatorów pseudo losowych które założenia są okresowe no to trudno.
 6. Tak tylko mnie podobne idee znacznie wcześniej po głowie chodziły chodzi o komentarze http://forum.kopalniawiedzy.pl/topic/13834-wykryto-potezna-operacje-hackerska/
 7. Ja nie słyszałem ale może mi umknęło nie twierdze ze tak nie jest, może mój wpis czytałeś na KW No i kilkanaście to raczej nie na pewno za chudo było w dyskach z różnymi rzeczami ale tez mogę sie mylić tak szybko sie starzejemy. Jak to powiedziała Babcia na kilka dni przed śmiercią, tyle lat człowiek żył a minęło jak jeden dzień... Człowiek się głupim urodził i głupim umrze.
 8. Ja czekam z niecierpliwością na odkrycie pierwszego wirusa (którego istnienie od dawna przewiduje) infekującego firmware dysków twardych
 9. Jak dawno temu pisałem problemem nie jest zbieranie danych a łączenie danych pochodzących z różnych źródeł. I to tu należało by rozciągnąć ochronę danych osbowych.
 10. Chyba nawet na KW pisałem że nie wierze w to żeby CIA miał możliwości opisane w dokumentach wikileaks bez dostępu do routerów operatorskich.
 11. Problem tego programu jest gdzieś indziej on nadmiernie militaryzuje policje. Część policji to byli żołnierze. Dostają bron o wojskowym rodowodzie i się zaczynają zachowywać nieco inaczej. Jasne Policja powinna mieć na wyposażeniu broń pozwalająca im że tak powiem na "operacyjne rozwinięcie" ale to są marginalne przypadki tam gdzie się kogoś brzydkiego spodziewają wpada od razu oddział AT. A były przypadki że sobie szeryfowie transportery opancerzone zamawiali. Nawet u nas, Natomiast w usa coraz częściej zdarzają się sytuacje wątpliwej konieczności użycia broni co gorsza z ofiarami śmiertelnymi w tym przypadkowymi i niewinnymi jak ostatnio jak gdzieś tam pomylili domy i gościa przez drzwi zastrzelili. rozumie jak by był czarny ale przecież skąd wiedzieli przez drzwi? Poza tym policja nie dostaje ćwiczebnych wersji m16 a prawdziwe wojskowe karabiny szturmowe m16 dla podniesienia zdolności bojowej patrolu. W większości stanów ta broń jest dla cywila niedostępna albo obwarowana różnymi cudami na kiju oczywiście mowa o broni samoczynno samopowtarzalnej a nie samopowtarzalnej wersji cywilnej czyli ar 15 który jest dostępny dość swobodnie nie jest jednak bronią samoczynną. Ci naj prawdopodbniej celowo zamówili wersje ćwiczebne by nie mieć buby, pewnie skonwertowane poprzez kity do naboju 0.22 lr jednak z tego co kojarzę to cała magia samoczynności tego karabinu leży w czymś co sie nazywa lower reciever na to przychodzi upper reciever z lufa przystosowany do naboju 0.22 lr i wkładka do gniazda magazynka. Natomiast cały upper reciever jest wymienny z cywilną wersja ar-15 i w pełni kompatybilny. Mając sam lover reciever skompletujemy karabin automatyczny co ciekawe w niektórych stanach to co będziemy potrzebowali kupić nie jest nawet traktowane jako istotna część broni. Nie wiem natomiast co to jest rurobomba może to być ładunek rurowy improwizowany tak zwana pipe bomb, może to być ładunek przeznaczony do niszczenie zasieków to jest bomba kogoś tam używana np w Normandii składali kilka rur i podsuwali coraz dalej. Nowsza wersja tego wynalazku czy w końcu rurowy ładunek kumulacyjny który wybuchając tworzy liniowy strumień kumulacyjny który jest w stanie przepalić na przykład przęsło mostu na całej długości rury liniowo a nie punktowo. W każdym razie po co to policji to nie wiem.
 12. To wynika z faktu kończenia sie resursu sprzetu w korpo.
 13. Nie widze sensu odpalania pierdyliarda kerneli dla takich symulacji. To mozna zrobic inaczej lepiej i wydajnei na poziomie jedno jądro per fizyczny node.
 14. Większość serwerów posiada interface zarzadzania. Jest to najczesciej oddzielny komputer w srodku działający na armie mający swój system operacyjny potrafiący ingerować dośc zanacznie w hosta bo do tego służy. To jest dziurawe jak sito! Kazda taka maszynka posada czesto swoje łacze z publicznym IP takie dosy juz były resztę sobie dośpiewajcie.
 15. To ze auto warte jest więcej w całości to zaden argument dla złodziei radii czy felg.
 16. Pfff Ale mi wynalazek. Ręce opadaja. Tytuł z nową architekturą też jest na wyrost.
 17. Tyski Browar Ksiązęcy pompuje ze starego browaru do butelkowni rurą pod droga.
 18. Myśle że to sposób stary jak świat To może być tak ze w momencie w którym podejrzewają ze dana activity działa, ryja pamięć taki pattern search, program ryje pamięci szukając loginu i wpisanego paswordu w sąsiedztwie określonego wzorca w ramie. Nie ma grzyba w jakiejś formie w ramie to co wpisano musi być. Tak się kiedyś dosowe gierki hakowało robiac sobie 255 żyć w alladynie bo wartości były w jakiejś tam komórce pamięci przetrzymywane i trzeba było je znaleźć i zmodyfikować.
 19. Durze firmy dominują rynek bo pakują kasę w reklamę. Ale to już jest produkt inwestycyjny.
 20. Górnik Kupujesz telefon w jakims tam sobie kraju a oni mają Twój numer IMEI i identyfikator karty sim? Przecierz w przypadku dzwoniofonu (nie mówie o smartfonach) to informacje nie wychodzące poza operatora. Chyba ze komóra sam w sobie jest spiegiem w oparciu o jakies "serwisowe ficzery". Przecierz nie mają tego z nasłuhu GSM. Poza tym jakos to trzeba by dalej wiązać w oparciu o cos.
 21. A wzminakowani takie akcje na liczydłach...
 22. A więc producęci sprzętu sieciowego sa umoczeni.
 23. Co ciekawe ten przetarg był tak napisany zeby aple wygrało z tego co pamientam. Całe szczescie ze wiekszośc tych zabawek trafiła do dzieci posłów.
 24. Baju baju będziesz w raju. Pokażcie mi lekarza co zdiagnozuje ospę czy inną chorobe której w życiu nie widział. Po jakiego czorta to badać? Zaprosić who i zniszczyć
×
×
 • Create New...