Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy

Nerexis

Users
 • Content Count

  35
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

About Nerexis

 • Rank
  Fuks
 1. Ta nieliniowość, przypomina dostarczanie kolejnych materiałów/części do budowy sfery Dysona, i ich np. rozkładanie.
 2. XX raz powtarzam, że użycie robotów spowoduje zmniejszenie kosztów = produkt będzie tańszy = mamy więcej pieniędzy by wydać na co innego = miejsca pracy dla zwolnionych przez roboty. Co prawda część osób będzie musiała zmienić zawód. Identycznie stało się przy rewolucji przemysłowej, ale banda lemingów zaczęła straszyć, że zwolnieni nie znajdą pracy itp. a niektórzy jw. napisano niszczyli maszyny. Takie prymitywne zachowanie znowu zaczyna mieć miejsce przy robotach, najwidoczniej niektórzy są zbyt głupi by zrozumieć ekonomie. Ciekaw jestem, który to pierwszy głupi rząd, nałoży podatki na roboty itp., zgaduje, że polski.
 3. Algorytm jest dosyć prosty, dziwne że dopiero teraz na to ktoś wpadł. Jeśli bym wiedział, że coś takiego nie jest używane sam by to napisał
 4. W innym artykule nt. temat, było napisane, iż wykluczono dysk protoplanetarny i w ogóle większość możliwości. Z kometami również jest nie potwierdzone. Oprócz tego SETI ma sprawdzić tą gwiazde pod kątem obcej cywilizacji. Istnieje możliwość istnienia megastruktury obcej cywilizacji typu II w skali Kardaszewa.
 5. Myślę, że to powinno być w kategorii medycyna, a nie jak teraz w psychologia.
 6. Należy skolonizować inne planety.
 7. Od kiedy głos większości gwarantuje wolność słowa? Z zasady większość może przegłosować wszystko, dlatego demokracja jest państwem totalitarnym.
 8. Należy znaleźć sposób na przejście do innego wszechświata, w którym będziemy mogli żyć, gdy ten będzie już niezdatny do życia.
 9. Wydaj mi się, że chodzi o to: https://en.wikipedia.org/wiki/Drift_velocity
 10. Lepiej by było gdyby te pieniądze zainwestował by powstały miejsca pracy.
 11. Nawet 3 odkrycia, sama planeta 'znaleziona' z takiej odległości o masie 1/3 Ziemi.
×
×
 • Create New...