Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy

seraph

Users
 • Content Count

  27
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

seraph last won the day on December 14 2017

seraph had the most liked content!

Community Reputation

2 Neutral

About seraph

 • Rank
  Fuks
 1. U dziadka to raczej buhaj z sąsiedztwa o to dbał, a nie inseminator, ale rzeczywiście jeśli krowa po "zabiegu" daje mleko przez rok albo i dłużej to wszystko by się zgadzało. Cielęta były sprzedawane jak podrosły z tego co pamiętam.
 2. Krowa mleko daje jak ma młode? Skąd ten pomysł? Jakim cudem moja babcia doiła krowy cały rok?
 3. I co teraz? Pozamykali zagrożony obszar bezterminowo i będą czekać aż to wszystko runie, czy jest szansa na ustabilizowanie się lodowca?
 4. Nie, bo jest jednocześnie 2 krotnie większa, a że wraz z odległością od środka masy siła grawitacji maleje (i to do kwadratu) to po podstawieniu wzorów do prostej proporcji wychodzi, że K2-18 przyciąga na powierzchni tylko 2 razy mocniej niż Ziemia. Człowiek o masie 90 kg ważyłby więc 180 kg co jest i tak nie do przeskoczenia bez egzoszkieletu na dłuższą metę, a i z nim serce miałoby problem z pompowaniem krwi...
 5. Niewyczerpane to jest hiperbola taka. Nie uważasz chyba, że wodoru jest mało? Chodzi o to, że teoretycznie proces jest tak wydajny, że wystarczy nam paliwa na tysiące lat nawet jeśli weźmiemy pod uwagę, że trzeba do tego ściągać Hel3 z Księżyca. I to po uwzględnieniu wzrostu zapotrzebowania na energię... Słońce też się kiedyś wypali, ale w skali "ludzkiej" można uznać je przecież za wieczne.
 6. Ciekawe jak wyraźne ma ostanie wspomnienia z 1980. Czy odczuwa to tak jakby urwał jej się wtedy film i pamięta co jadła na śniadanie któregoś dnia, a potem bum i mamy 2018?
 7. Geny nie muszą być dziedziczone bezpośrednio, bo zauważ, że matka, ojciec i rodzeństwo przekazują Twoje geny dalej bez Twojego udziału. Wystarczy, że istnieje gen konkretnie męskiego homoseksualizmu i już nic nie stoi na przeszkodzie, by nie zniknął, bo będą go przekazywać heteroseksualne siostry. Dodatkowo jeśli będzie recesywny to i nawet heteroseksualni bracia. Taki gen może też być wręcz promowany u kobiet, bo wpływa na "coś tam coś tam" i koło się zamyka. Nie ma tutaj znaczenia czy ktoś jest zwolennikiem czy przeciwnikiem teorii o genetycznych przyczynach homoseksualizmu - po prostu można wyjaśnić, że nie wyginęli.
 8. Oj tam zaraz napinanie. Po prostu chyba zbyt dosadnie piszę.
 9. No i masz całkowitą rację, ale to nie zmienia faktu, że tytuł jest niezgodny ani z tekstem, ani z obecnym stanem wiedzy.
 10. Owszem, a trochę dalej, że minerał ten może występować bardzo głęboko, więc domyślają się, że życie może tam być razem z nim. Czytaj ze zrozumieniem
 11. Chyba 10 km pod dnem oceanu? 10 km pod powierzchnią wody to w przypadku rowu Mariańskiego nie ma jeszcze dna, a od dawna wiadomo, że dno bynajmniej jałowe nie jest.
 12. Jak to się ma do odkrytej planety krążącej wokół Proximy? Jak jasny jest układ Alfa Centauri z jej powierzchni? Jak nasz Księżyc czy jaśniejszy?
 13. Jak ten artykuł ma się do tego, że niektóre gatunki rekinów trwają ewolucyjnie praktycznie niezmienione od milionów lat i cykliczne zmiany temperatur na ziemi im nie specjalnie szkodziły? A może szkodziły tylko nigdy jednocześnie nie miały żadnego wroga, a teraz mają rybaków? Rozumiem, że może teraz klimat zmienia się przez ludzi szybciej niż naturalnie, ale co z gatunkami, które trwają niezmienione od milionów lat? Rekiny, krokodyle, aligatory i niektóre węże po prostu migrują?
×
×
 • Create New...