Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy

gimzik88

Users
 • Content Count

  5
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

gimzik88 last won the day on October 1 2013

gimzik88 had the most liked content!

Community Reputation

2 Neutral

About gimzik88

 • Rank
  Fuks
 1. Sczerze to ni cholery nie rozumiem jak wyglądał ten eksperyment. Jedyne co wyciągnąłem z tej wiadomości to dyskretną reklamę fińsko-USAńskiej marki telefonów.
 2. astroboy, zasób słownictwa masz bogatszy niż słownik PWN, ale niestety większość z tych słów od 100 lat jest nieużywana. A "Kopalnia Wiedzy" nie jest portalem do popisywania się swoim ilorazem inteligencji, tylko naukowo-dyskusyjnym. Bardzo cieszy, jeśli ktoś wyłapie błędy w tłumaczeniu/przekładzie/własnej interpretacji:), by pozostawić dla potomnych poprawny przekaz, ale znalezienie takowego, to nie powód, by od razu się tym chełpić. Osobiście obserwuję posty kolegi TrzyGrosze i stoją zawsze na wysokim poziomie. Zaś jeśli chodzi o meritum, to niewykluczone, że galaktyka mogła powstać nawet jako "gęsty zlepek gęstych gromad gwiazd". Aczkolwiek w oryginalnym tekście jest mowa o gęstym zlepku gromad.
 3. szczerze powiedziawszy eksperymenty tego typu wydają się banalne. Marzymy o wysłaniu ludzi na marsa i w daleką przestrzeń, tak naprawdę jesteśmy daleko za murzy.... (No racism!)
 4. Wg mnie unifikacja złącza przesyłu danych i energii jest identycznym tworem jak ujednolicenie naszych gniazd wtykowych w instalacjach domowych. Wyobraźcie sobie ile przejściówek trzeba by mieć w domu jeśli każdy producent sprzetu rtv/agd opracował swój "unikalny sposób" podłączania do sieci. Ale jedyny mankament rozwiązania microUSB jest niska wartość przesyłanego przezeń prądu. Na smatfony i niewielkie tablety wystarczy ale na bardziej prądożerne urządzenia niestety nie.
 5. Tylko jak zwykle, w naszych dzisiejszych realiach, na przeszkodzie może stanąć jeden "tyci tyci" problem. Pieniądze!!! Nauka zwalnia tempo w porównaniu do poprzednich lat, bo łatwiej ograniczyć finansowanie badań niż powalczyć z nieudolnością i darmozjadztwem molocha, jakim jest administracja. JWST odłożony w czasie z powodu ograniczonego finansowania, Projekt ORION to samo oraz wycofanie ze służby promów kosmicznych czy odłożenie w czasie eksploracji Księżyca i Marsa... wymieniać można bardzo wiele..
×
×
 • Create New...