Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy

voga1

Users
  • Content Count

    5
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by voga1

  1. Czym jest choroba? Czym jest normalność? Czy normalność można uznać za chorobę? Czy choroby psychiczne są efektem naszej nietolerancyjności? Czy nazywamy kogoś chorym gdy jego działania ingerują w normalność innych a gdy takiego wpływu na innych nie ma to nazywamy go dziwakiem? Dlaczego w jednych kręgach dostrzega się chorych a w innych ta sama choroba jest wyznacznikiem normalności? itd. Tyle pytań a tyle opowiedzi ile odpowiadających. W starciu wielu opiń staramy się wypracować złoty środek zadowalający większość a jednostkowe poglądy w danym czasie zostają wykluczone i uznane za niewłaściwe.itd Z tekstu można wysunąć wiele wniosków zaprzeczjacych wielkości człowieczeństwa. Człowiek może być ludzki ale społeczpaństwo to wciąż drapieżnik. Czy odszedłem od tematu? Czy ktoś odpowie na moje pytania? Czy jestem chory? i dla ilu z Was ?
  2. Czy coś przegapiłem? a to by wyjasnialo zaobserwowane pojęcie wyścigu szczurów w śród ludzi.
  3. świetna technologia dla: kura) wojska-żołnierz klon pawian) porno przemysłu maduza) astronauci-doznanie bezwladnosci na ziemi ameba) przemysł rozrywkowy- poczucie śmierci osioł) co tam nauka ale jakie gry będą leniwiec) totalny second life itd.
  4. Ciekawe czy aberracja osobowościowa ma ścisły związek z treścią jaka jest nadawana poprzez telewizje czy może w pewnym stopniu ilością czasu poświęcanego na kontakt czysto odbiorczy (TV) kosztem relacji społecznych. Pierwsza teza jest bardziej wiarygodna. Chociaż??? brak kontaktów społecznych prowadzi do "zdziczenia" a co rzutuje na zwiększenie stresu i agresji. Tylko czy do takiego stanu prowadzi tylko TV czy tez może wielogodzinne czytanie, praca itp. Natomiast inna kwestia jest to czy „bandziory” są odpowiedzialni za swoje czyny;| Jesteśmy jednostkami indywidualnymi czy tylko wytworem chwili i aktualnych przekonań? Kim jestem, Czym? I wiele innych pytań z pozoru bezsensownych jednak pozwalających w pewnym stopniu otrzeć się o samoświadomość istnienia. Chyba?
×
×
  • Create New...