Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy

voga1

Users
 • Content Count

  6
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by voga1

 1. Czy rozwinięte kraje chcą tłumić rozwój gospodarczy biednych krajów walką o klimat, robiąc z nich rezerwaty, podaczas gdy same bez ograniczeń spalały węgiel, zwiększając swój dobrobyt? Z lasami amazońskimi też jest ten problem. Niestety, ale trzeba im dać jakiś ekwiwalent zysków, pod postacią technologii albo pieniędzy, który mogliby potencjalnie uzyskać z wydobycia surowca.
 2. Czym jest choroba? Czym jest normalność? Czy normalność można uznać za chorobę? Czy choroby psychiczne są efektem naszej nietolerancyjności? Czy nazywamy kogoś chorym gdy jego działania ingerują w normalność innych a gdy takiego wpływu na innych nie ma to nazywamy go dziwakiem? Dlaczego w jednych kręgach dostrzega się chorych a w innych ta sama choroba jest wyznacznikiem normalności? itd. Tyle pytań a tyle opowiedzi ile odpowiadających. W starciu wielu opiń staramy się wypracować złoty środek zadowalający większość a jednostkowe poglądy w danym czasie zostają wykluczone i uznane za niewłaściwe.itd Z tekstu można wysunąć wiele wniosków zaprzeczjacych wielkości człowieczeństwa. Człowiek może być ludzki ale społeczpaństwo to wciąż drapieżnik. Czy odszedłem od tematu? Czy ktoś odpowie na moje pytania? Czy jestem chory? i dla ilu z Was ?
 3. Czy coś przegapiłem? a to by wyjasnialo zaobserwowane pojęcie wyścigu szczurów w śród ludzi.
 4. świetna technologia dla: kura) wojska-żołnierz klon pawian) porno przemysłu maduza) astronauci-doznanie bezwladnosci na ziemi ameba) przemysł rozrywkowy- poczucie śmierci osioł) co tam nauka ale jakie gry będą leniwiec) totalny second life itd.
 5. Ciekawe czy aberracja osobowościowa ma ścisły związek z treścią jaka jest nadawana poprzez telewizje czy może w pewnym stopniu ilością czasu poświęcanego na kontakt czysto odbiorczy (TV) kosztem relacji społecznych. Pierwsza teza jest bardziej wiarygodna. Chociaż??? brak kontaktów społecznych prowadzi do "zdziczenia" a co rzutuje na zwiększenie stresu i agresji. Tylko czy do takiego stanu prowadzi tylko TV czy tez może wielogodzinne czytanie, praca itp. Natomiast inna kwestia jest to czy „bandziory” są odpowiedzialni za swoje czyny;| Jesteśmy jednostkami indywidualnymi czy tylko wytworem chwili i aktualnych przekonań? Kim jestem, Czym? I wiele innych pytań z pozoru bezsensownych jednak pozwalających w pewnym stopniu otrzeć się o samoświadomość istnienia. Chyba?
×
×
 • Create New...