Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy

Brzuchatek

Users
 • Content Count

  4
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Brzuchatek

 1. A kto powiedział że zajęło im to tylko pół godziny?
 2. Nie przesadzaj, że nie działa. Dostaje bluescreena i się restartuje. Skoro nie można go nadzorować w czasie rzeczywistym (bo zbyt duża odległość Ziemi od Marsa), to po co 24h/7 dni w tygodniu mają oglądać co robi? Widocznie wychodzą z założenia, że dwa dni (weekendowe) nikogo nie zbawią i tyle.
 3. Doczytałem się jeszcze, że faktycznie:"Aerożel na Skylonie ma być pasywnie chłodzony i temperatura podczas startu osiągnie maksimum 855 K. Podczas powrotu temperatura ma utrzymać się do 1100 K". W jaki sposób, to już nie do końca zrozumiałem, bo jestem nie kumaty w anglijskim jazyku . Zapodaję linka: http://www.reactionengines.co.uk/tech_docs/Spaceflight_v24_158-161.pdf
 4. Srali muszki, będzie wiosna, będzie trawa wyżej rosła.

 5. Wytrzymywała;-) ale była dość ciężka i potrafiła się kruszyć. Po każdym locie trzeba było sprawdzić (i w razie potrzeby wymienić uszkodzone) wszystkie płytki ceramiczne osłony promu (z tego co pamiętam było ich parę tysięcy). Jeśli to ma być maszyna gotowa w parę dni gotowa do ponownego startu, trzeba użyć czegoś innego. Ktoś wie z jakimi temperaturami potencjalnie będzie miał do czynienia Skylon?
×
×
 • Create New...