Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy

koval_ski

Users
 • Content Count

  22
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

About koval_ski

 • Rank
  Fuks

Informacje szczegółowe

 • Płeć
  Nie powiem
 1. Szkoda że na Marsie nie ma ropy albo chociaż jakiegoś dyktatora USA w pół roku zorganizowały nie tylko misję załogową ale i całą inwazję...
 2. a czy ktoś może orientuje się co to są za silniki, które napędzają Voyagera, gdzie można o nich poczytać?
 3. @suszi: jest jeszcze najlepsza wersja Starter, w której nie można zmieniać tapety i uruchomić więcej niż trzy programy na raz. Ósemka pewnie jeszcze będzie w takich wersjach jak "afternoon" (do użytku tylko popołudniu) "news" (będzie można przeglądać w Internecie tylko onet i pudelka) "toilet" na tablety podczas załatwiania potrzeb w toalecie
 4. A czy dało by radę wylądować na takiej gwieździe?
 5. E tam, nic zupełnie z tego dobrego nie wyjdzie, Nokia miota się jak kura bez głowy, która pobiega jeszcze trochę ale w końcu padnie. Najpierw strzelili sobie w stopę uśmiercając Symbiana, jaki był taki był, ale jego wielką zaletą było coś czego nie ma do tej pory żaden system, developerzy, którzy wykształcili się przez lata, nabrali doświadczenia, dla firmy X stworzenie softu pod symbiana to była bułka z masłem. Potem strzelili sobie w kolano tworząc potworka MeeGo, co to w ogóle jest i czy ktoś pod to pisze? Teraz WP7, ktoś wcześniej pisał że to bardzo dobry system... hmmm nawet mój stary symbian ma kopiuj-wklej to chyba wystarczy za komentarz w tej sprawie. Mało tego jest to system własnościowy, MS nie będzie wystarczająco zadowolony z przychodów, uśmierci projekt bez mrugnięcia okiem, dla nich jest to poboczy projekt, sami nie produkują pod to sprzętu, nie mają żadnych sukcesów, nie będą mieli skrupułów a Nokia zostanie bez OS'a! Sensowne były dwa wyjścia, wpakować miliardy w Symbiana, platformę która odnosiła już sukcesy, która jest znana i lubiana, albo po prostu przejść na Androida. Skoro nie mają ochoty sami tworzyć OS to niech przynajmniej zaufają komuś, dla kogo system dla smartfonów jest sprawą priorytetową i ma na swoim koncie sukcesy. Siłą każdego smartfona są aplikacje, które ma iOS i Android, kupowanie super wypasionego smartfona pięknie wykonanego nie ma żadnego sensu jeżeli ma zainstalowany system, marnej jakości, na którym nie ma wielu aplikacji.
 6. Co nie zmienia faktu że patenty nie mają nic wspólnego z wspomaganiem rozwoju technologicznego i ochroną firm inwestujących w badania. Jak pokazuje historia, koszty związane z badaniami zwracają się tylko w tedy, gdy zainwestuje się odpowiednio dużo i mądrze w marketing. Dobrym przykładem jest świat nauki, której rozwój byłby dziś na etapie odkrywania komórek i całek, gdyby każdy naukowiec patentował swoje odkrycia i nie pozwalałby z nich korzystać kolejnym.
 7. jeszcze troche a przy instalacji Windows będzię ekran wyboru: Windows czy może jednak Linux... Śmieszne są te wybory, przecież nikt kto do tej pory nie podjął samodzielnie takiego wyboru nie zmieni zdania na podstawie głupiego ekranu wyboru jeżeli i tak nie wie o co chodzi...
 8. Czy tylko mi się wydaje że po wprowadzeniu tej technologii w życie M$ będzie wiedział kto, kiedy i co uruchamia na swoim komputerze?
 9. a co z tymi super pamięciami wymyślonymi niedawno przez IBM, które to miały zastąpić HDD, SSD, Flash i DRAM i być tańsze, szybsze i trwalsze?
 10. A ja tam wole mieć tę świadomość że jak ulegnę wypadkowi czy jakiejś strasznej chorobie to lekarz przeszczepi mi uszkodzone organy, pomimo że wiedza jego wzięła się z pokrojenia kilku szympansów... Straszne to i okrutne ale takie jest życie
 11. Przecież to proste wystarczy porozrzucać po okolicy komputery zainfekowane odpowiednimi wirusami, no i obowiązkowo wypowiedzieć wojnę któremuś z krajów bliskowschodnich ;-)
 12. Ludzie w Afryce umierają na AIDS ponieważ bezmyślnie się nim zarażają nawzajem, głód i brak wody pitnej to też zazwyczaj wynik głupoty ludzkiej lub chciwości. Można powiedzieć że jako gatunek ulegamy miejscowym samozagładom, ale sytuacja niedźwiedzi jest zupełnie inna, ponieważ są one zabijane przez inny gatunek. I nie jest niczym naturalnym że w ciągu 300 lat zniknęła z powierzchni Ziemi ponad setka gatunków zwierząt. Ja już wolę aby moje dzieci, wnuki od czasu do czasu pojechały do lasu wydając majątek na benzynę niż żeby jeździli po bezkresnej pustyni. Może trochę przegiąłem, ale już czas opracować inne źródła energii niż paliwa kopalne, które i tak się kończą, choćby energia atomowa na początek. Jest tyle możliwości że jak się nad tym zastanowić to jest niezła paranoja, możliwości techniczne czy choćby potencjał intelektualny są od dawna tylko dlaczego nikt w to nie zainwestuje?
×
×
 • Create New...