Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy

wampir

Users
 • Content Count

  14
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by wampir

 1. Brawo naukowcy z Aberystwyth University. Dziękuję za te badania - zmieniły moje życie.
 2. Na naszej gwieździe pojawia się o połowę plam niż zwykle. Tzn połowę mniej czy więcej?
 3. Czy można liczyć na wyjaśnienie o co chodzi z tym pociągiem do elektryki?
 4. Wyrażasz się negatywnie, a nie zwracasz uwagi na to ile tygrysów aktualnie żyje na świecie. Chwilowo każdy okaz jest cenny i poprawia nierówne szanse tygrysów w walce z wyginięciem.
 5. Nie cytowałeś do końca - pisał potem że cel musi być odpowiednio duży. Czyli na przykład jeżeli przyjąć że leci samolotem i zamierza trafić w Ziemię to ma w pełni rację I tyle na temat precyzji wypowiedzi. PS: nie napisał czym, więc nie możesz zakładać że chodzi mu o broń - może to być np burak;)
 6. Oczywiście mogą Istnieją już (co prawda prototypowe, ale jednak) karabiny wyborowe z amunicją zdolną do samonaprowadzania się.
 7. Zastanawia mnie dobór tytułu artykułu, ponieważ "Wyceluj i Zapomnij" strasznie mi się kojarzy z "Wystrzel i Zapomnij", co jest określeniem pocisków samonaprowadzających się na cel, o czym w tym wypadku mowy być nie może, ponieważ pociski snajperskie nie korygują trajektorii swojego lotu po wystrzale, w zależności od przemieszania się ich celu. Tutaj mamy do czynienia wyłącznie z bardzo zaawansowanymi przyrządami celowniczymi. Reszta artykułu ok;)
 8. Chyba znalazłem błąd w artykule - to ma być 420 mln lat: http://nauka.gadzetomania.pl/2012/11/17/najodleglejszy-obiekt-we-wszechswiecie-i-problem-z-perspektywa?utm_source=RSS&utm_medium=RSS&utm_campaign=RSS-Wpisy
 9. Em - dalej mi się nie zgadza - jeżeli ta galaktyka nie zawiera większości materii wszechświata to by oznaczało, że ta materia musi się znajdować poza nią. Biorąc pod uwagę pozostałą przestrzeń ówczesnego wszechświata istnieje względnie mało miejsca na nią. Ponadto jeżeliby tak było to ta materia musiałaby wywierać ogromny wpływ grawitacyjny na tą galaktykę co mogłoby uniemożliwić jej istnienie. Pewnie by tak było, gdyby materia poruszała się szybciej niż światło, ale jest to teoretycznie nie możliwe, w związku z czym nie powinna istnieć możliwość zobaczenia tam naszej planety (jeżeliby oczywiście wtedy istniała. Tak naprawdę powstała 5 mld lat temu).
 10. Mam takie przemyślenia - jeżeli nie są prawdziwe niech ktoś mnie sprostuje. Jeżeli światło biegło z tej galaktyki do nas przez 13,3 mld lat świetlnych, to widzimy tą galaktykę właśnie sprzed tego momentu. Jest napisane, że wszechświat miał wtedy 420 lat. Biorąc pod uwagę prędkość światła, to wszechświat od momentu Wielkiego Wybuchu do momentu z którego obserwujemy tę galaktykę, mógł mieć 420 - 840 lat świetlnych szerokości maksymalnie. Jeżeli galaktyka ma 600 lat świetlnych szerokości to zajmowała prawie całą dostępną przestrzeń. Czyli co - obserwujemy prawie całą dostępną materię jaka we wszechświecie istniała? Prawdopodobnie moje rozważania nie są poprawne - mógłby ktoś światły to wytłumaczyć?
×
×
 • Create New...