Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy

Mahler

Users
 • Content Count

  3
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Everything posted by Mahler

 1. Insulina jest właściwie potrzebna tylko w okresie bezpośrednio po treningu, kiedy mięśnie są na nią bardzo wrażliwe, a tkanka tłuszczowa mniej. A jaki jest okres po treningu? Faza jem - wtedy dostarczasz energii, budulca a przy okazji insuliny. Poza tym na prawdę myślisz, że posiłek się trawi 3-4 godz? Jeżeli dostarczysz białka z mięsa/jaj, tłuszczu z masła/oliwy i węglowodanów z ryżu/kasz/warzyw ze zbilansowanej diety, to taki posiłek będzie się trawił nawet kilkanaście godzin. Badania? Proszę: 1. http://www.ncbi.nlm....pubmed/10331398 - uczestnicy badania na pusty żołądek zjedli pizzę (600kcal), która nie strawiła się po 5 godzinach. Dodaj do tego jeszcze kilka posiłków, w których są jaja, kazeina, oliwa, warzywa (błonnik). 2. http://www.ncbi.nlm..../pubmed/8238506, http://www.ncbi.nlm....8?dopt=Abstract - Po ok. 12-18h postu ~2/3 energii stanowić będą wolne kwasy tłuszczowe. ~1/3 stanowić będzie glukoza. Do tego mamy jeszcze glikogen wątrobowy, który nie jest wyczerpany nawet po 24 godz poszczenia. 3. http://www.ncbi.nlm....5?dopt=Abstract - porównanie 2 typów diet _ujemny bilans kaloryczny i okresowy post). Utrata masy tłuszczowej 5-8% vs 10-20% i utrata masy ciała 4-8% vs 11-16% odpowiednio. 4. http://www.ajcn.org/...1/1/69.abstract - (post co drugi dzień) przez okres 22 dni: utrata 2,5% masy ciała, 4%bf 5. http://www.ajcn.org/...5/1138.abstract - zanotowano spadek masy ciała o ~6kg, spadek cholesterolu całkowitego o 21%, LDL 25%, poziomu trójglicerydów 32%, skurczowe ciśnienie krwi z 124 na 116mm Hg. Zdaję sobie sprawę z tego, że jest to dość kontrowersyjna dieta, bo w menu Kowalskiego jest jakieś 4-6 posiłków zjadanych przez cały dzień. Czyli posiłek co 3-4 godz. Tu mamy powiedzmy 6 godz na całe zapotrzebowanie kcal.
 2. Nie spożywanie śniadania może mieć też pozytywne aspekty. Skrają wersją tego typu diety jest Intermittent fasting okresowy post, gdzie nie jemy powiedzmy 20 godz a 4 to czas okna żywieniowego, w trakcie którego jemy wszystkie posiłki. Przez okres kiedy pościmy - nasilamy proces lipolizy. Nie spożywamy pokarmu - nie podnosimy poziomu insuliny -> lipoliza nie jest hamowana. Dochodzi do tego większa wrażliwość insulinowa. Wtedy mamy b. niski poziom cukru we krwi, więc organizm mobilizuje własne zasoby energetyczne.
 3. Szkoda, że nie podano intensywności treningu. 50 minutowy trening z obciążeniem 90-100% CM nie równa się 120 min treningowi z obciążeniem 50-60%. Zupełnie inna odpowiedź hormonalna i zaangażowanie włókien mięśniowych. Wraz ze wzrostem obciążenia (tętna oraz pułapu tlenowego) organizm produkuje więcej kwasu mlekowego. Im więcej powstanie kwasu mlekowego – tym organizm wyrzuca większe ilości testosteronu, hormonu wzrostu, adrenaliny, noradrenaliny, glukagonu oraz zmniejsza się ilość insuliny. To z kolei oznacza większe spalanie tłuszczu i mniejszy %bf. A wiadomo, że im mniej tkanki tłuszczowej, tym większa wrażliwość insulinowa. Sam czas trwania treningu mówi niewiele.
×
×
 • Create New...