Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy

tss

Users
 • Content Count

  7
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

About tss

 • Rank
  Fuks
 1. Pogo, to niedobór cholesterolu jest groźny dla życia - http://www.stachurska.eu/?p=1546 . Polecam książki prof. Waltera Hartenbacha i Uve Ravnskov .
 2. Nie zdziwię się, gdy z czasem badania ujawnią inne wyniki. Lubiłam słodkie dania i przypłaciłam to ciężką chorobą serca, nie tylko zresztą nią jedną, ale ta była najgorsza. Nauczyłam się diety wysokotłuszczowej żeby się ratować i nie od razu - wszak choroba była mocno zaawansowana , ale pomogła. Dziś cukru używam niewiele więcej niż soli , znaczy bardzo mało. W daniach słodzonych nie więcej niż 5 gram na 200 g całego dania i w żaden sposób nie chcę go więcej. Więcej jest za słodkie jak inne danie- dla porównania - może być za słone. Ciekawe więc jakby było, gdyby dzieciom, małym i większym z upodobaniem dań, w tym i napojów nie słodzono? Czy gdyby kg cukru kosztował (jak w PRL-u) równowartość dwu paczek papierosów nie byłoby mniej osób chorujących z jego powodu? Bo obecnie cukier jest jednak za bezcen i przemysłowi spożywczemu opłaca się go dodać jak najwięcej do żywności. Tym bardziej że przysparza apetytu na więcej cukrów...
 3. ADHD to wynik nadmiaru cukrów w menu - http://www.stachurska.eu/?p=2845 , każdy może sprawdzić. Lepiej się ludzie mają gdy ich organy mają więcej ATP (w tym mózg przede wszystkim) - http://www.stachurska.eu/?p=3383 , którego wytwarzanie osobistej wątrobie ogranicza właśnie ww nadmiar.
 4. Tyje się od nadmiaru węglowodanów i/lub nadmiaru białek, i/lub nadmiaru alkoholu... w menu - http://www.stachurska.eu/?p=10999 , więcej - http://www.stachurska.eu/?p=4914 .
 5. Zainteresowanym: Nowa dieta dla diabetyków - bez owoców!...i innych cukrów prostych - http://www.stachurska.eu/?p=12340 .
 6. Jeszcze coś. Nadmiar białek na talerzu organizm przetwarza na węglowodany. Przestrzeganie proporcji między B(iałkiem) : T(łuszczem) pozwala nie wpaść w tę pułapkę. Niedobór białka jest również b. szkodliwy - http://www.stachurska.eu/?p=1441 .
 7. Cukrzyca powstaje gdy ilość zjadanych tłuszczów i cukrów (węglowodanów) wynosi ca po 40 %. Żeby jej nie mieć należy jadać tłuszczów znacznie więcej niż w wyżej opisanym badaniu - http://www.stachurska.eu/?p=7710 oraz - http://www.stachurska.eu/?p=5530 . Wystarczy skrupulatnie przestrzegać zasad. Pozdrawiam :-)
×
×
 • Create New...