Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy

fom

Users
 • Content Count

  9
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

2 Neutral

About fom

 • Rank
  Fuks
 1. Ach, oczywiście, że chodzi o insulinę. Zasugerowałem się wcześniejszym komentarzem i teraz nie mogę już edytować. "Otwiera komórkę" - mówimy o receptorach insulinowych w komórkach nerwowych czy jakimś innym pośrednim procesie?
 2. Z artykułu wynika, że oprócz 71 stożkowatych były jeszcze 2 inne, w sumie 73.
 3. Wszędzie w artykule używa się pojęcia "mózg wrażliwy na serotoninę", ale nie mogę się doszukać co ta wrażliwość oznacza. Czy ktoś potrafi wyjaśnić na czym ta wrażliwość ma polegać? Chodzi o pochłanianie serotoniny, czy zmianę aktywności mózgu po podaniu jej do krwi, czy jeszcze o inną reakcję?
 4. Nie wiem na ile dokładna jest ta mapa, ale interaktywnie można spojrzeć na mapę m.in. sprzed 35 milionów lat: https://dinosaurpictures.org/ancient-earth/#35 @Sławko Czy znane są jakieś analizy archeologiczne w pasmie tego Grzbietu Śródatlantyckiego?
 5. Z artykułu wynika, że to właśnie nie genetyczne cechy (ewolucja), a higiena i odżywianie. Dzięki lepszym warunkom i mniejszej liczbie dzieci każdy potomek był lepiej odżywiony i zapadał na mniej chorób. Podwyżka aż o 11cm według artykułu bierze się z tego, że choroby, które przechodzą dzieci do lat 2 mogą wpływać na wzrost - więc te dzieci, które nie chorują, są po prostu wyższe.
 6. Prawo Moore'a ma szansę zostać utrzymane.
 7. Nie potrzeba tworzyć pól z biomasą pod same tylko biopaliwa - przecież można wykorzystać bardzo duże ilości odpadów, które i tak są do wyrzucenia.
×
×
 • Create New...