Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy

Voytec

Users
 • Content Count

  32
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

Voytec last won the day on December 15 2012

Voytec had the most liked content!

Community Reputation

0 Neutral

About Voytec

 • Rank
  Fuks

Informacje szczegółowe

 • Płeć
  Nie powiem
 1. Wizja panspermii z Marsa jest szalenie poetycka. Nie przeszkadzało by mi zostać nagle Marsjaninem . Zgadzam się jednak z pogo, że jest to tylko wieczne odsuwanie pytania o powstanie życia. Gdzieś musiało się ono zacząć. Za to pomysł o przegraniu naszego życia z marsjańskim nie wydaje się prawdopodobny. OK. Wszystkie obecnie napotykane organizmy są spokrewnione poprzez DNA - ewoluowały od wspólnego przodka. Nie natrafiliśmy na żadne najbardziej nawet pierwotne formy, które miałby inne pochodzenie u źródła. Ale - trudno byłoby tak dokumentnie wyciąć w pień wszystkie ślady poprzedniego życia, zwłaszcza że znamy formy ekstremalne.
 2. R.I.P. carus Amphibiae. Drodzy kuzyni i kuzynki! 350 mln lat stąpałyście po Ziemi. Z gatunkami inwazyjnymi i grzybicą zmagałyście się od zawsze. Utrata habitatów, zanieczyszczenia i zmiany klimatyczne to czynniki które pojawiły się dopiero wraz z rozwojem industrialnym i są naszą winą. Przepraszam w imieniu Homo Sapiens. Niestety wraz z dużymi mózgami staliśmy się podatni na zapadalność na choroby psychiczne. Na przykład. Wielu z nas nadal twierdzi, że człowiek nie ma wpływu na trzy powyższe czynniki, w tym w szczególności na zmiany klimatyczne. Mimo, że myślenie takie stanowi niezaprzeczalny dowód wystąpienia objawów dysfunkcji pracy mózgu, chorzy jak ognia unikają konsultacji z psychiatrą. Choroba jest tak powszechna że atakuje nawet przedstawicieli rządu i biznesu. Dlatego właśnie musicie zginąć. Jedno musicie nam przyznać. Jesteśmy szalenie zdolnym skutecznym gatunkiem. W sto lat wykończymy całą Waszą gromadę. Amen.
 3. Co za problem nie udostępniać tego cywilom. Jak mawiał Forest Gump cywilom nie udostępnia się także: broni maszynowej, łodzi podwodnych - szczególnie tych z napędem atomowym, głowic nuklearnych (również tych pasujących do ww. łodzi), myśliwców i bombowców, czołgów, jest jeszcze kilka rzeczy których się cywilom nie udostępnia. I to już wszystko co miałem do powiedzenia o Wietnamie.
 4. Belisariusz - dokładnie. Skoro jezioro ma 43 m max głębokości to ci płetwonurkowie musieli chyba mieć zajeniezłą do tego podwodną glebogryzarkę żeby zryć ze 200 m dna . Poza tym znalazł ktoś info na temat genezy powstania jeziora. Wiki o tym milczy - w dziale historia podaje tylke znaczenie jeziora w starożytności a 'googlując see of galilee' trudno się przebić przez religiny bełkot to rzetelnych informacji. Jeżeli ta struktura była kiedyś lądowa i maiłaby zostać zalana to jezioro musiałoby powstać stosunkowo bardzo niedawno. Znalazłem że jest ono ewidentnie powulkaniczne. Ale dramat akcji musiałoby się rozgrywać przecież max kilka tysięcy lat temu. Czyli mielibyśmy do czynienia z tragedią Pompejów tylko na 100 razy większą skalę kilka tysięcy lat wcześniej... Atlantyda ?
 5. Niesamowite. Ale urzekł mnie tekst o rzadkości gatunku. Doprawdy potrzeba eksperta żeby to stwierdzić
 6. Też bym się wkurzył jakby jacyś kolesie w żółtych ka-ka-kaskach obrączkowali moje niemowlę
 7. Oba wyjaśnienia są "jak najbardziej naturalne". Od kiedy ewolucja nie jest "naturalnym" zjawiskiem?Można być jednak sceptycznym co do krótkiego czasu wymaganego żeby adaptacje mogły się pojawić. Z drugiej strony jednosezonowe ptaki - to tyle pokoleń ile lat... Fakt że przyroda adaptuje się do zmian spowodowanych działalnością człowieka powinien z jednej strony cieszyć. Z drugiej - ptaki te na początku miały dłuższe skrzydła. Krótsze pozwalają im co prawda łatwiej manewrować i wznosić się na krótszym odcinku, ale będą miały inny negatywny wpływ np. na szybsze męczenie się w czasie lotu. Pytanie jak takie zmienione jaskółki poradzą sobie z dotychczasowymi drapieżnikami.
 8. Brawo. Pierwszy rozsądny tytuł do tego newsa w polskim Internecie. Wszędzie piszą że "Polacy zmierzyli wielkość Wszechświata". Nota bene dobrze byłoby przeliczyć dotychczasowe "13,7" i ciekawe ile teraz jest. Jak ktoś jest zainteresowany oryginałem, to: http://www.eso.org/public/news/eso1311/
 9. Ta redakcja generalnie "3ma poziom" . Odległe "kalaktyki" itd. Oprócz licznych błędów ort. i literówek nie prostują nawet artykułów - będąc wprost adresowani - choć sieją ciemnotę i propadują gusła w innych działach. Mówię o poważnych błędach merytorycznych i w tłumaczeniu. Trafiłem tu poprzez stronę startową google ale jestem zniesmaczony żenującym poziomem merytorycznym i redaktorskim - zwłaszcza wśród newsów z dziedziny nauk ścisłych. Gdyby link prowadził do kopalniNIEwiedzy to bym pojmował.
 10. No to teraz wylansowana część społeczeństwa zacznie podłączać wodę do lamp i wszystko pindolnie. To stąd ma być ten koniec świata? Spieszcie się nawadniać lampy. Tak szybko pęcznieją...
 11. Nie wiem gdzie krąży taka opinia, bo jest to kompletną bzdurą. "Pusta" przestrzeń nie jest pusta. Dziś już wiemy że NIC waży COŚ. Nie chodzi tylko o pola! By NIC ważyło NIC, musielibyśmy zaprzeczyć Mechanice Kwantowej. Wynika z niej pośrednio, że w "każdym" miejscu w "każdej" chwili spontanicznie powstają pary cząstka-antycząstka, które automatycznie anihilują do niebytu, choć czasem mogą pozostawić "produkt". W rezultacie pusta przestrzeń coś "waży". Ponieważ pustej przestrzeni jest całkiem sporo, jedna z teorii kosmologicznych zakłada że pusta przestrzeń to ponad 80% masy Wszechświata! czyli brakujący kawałek poszukiwanej od lat masy!
 12. Papuzka To przesuniecie właśnie obliczyli na 11 czyli najsilniejsze w skali. Jeżeli przyczyną byłaby tylko ucieczka a nie barwa widma. Near Dziękujemy za pseudonaukowy bełkot! Prosimy o dalsze wypociny ale lepiej byś przeszedł do Telewiadomości pisać podobne idiotyzmy. Obserwować nie da się niczego co znajduje się za "ścianą plazmy", czyli przed momentem ostygnięcia Wszechświata do określonych wartości. Przyjmuje się to za około 13,7 mld lat. Akurat tu QM i Heisenberg nie ma nic do rzeczy. "Obserwowania" przed WW nie warto komentować... Co do niefortunnych 420 lat. Oczywiście chodziło o miliony lat. Ale a propos. W 420 roku życia nasz ojczulek nie miał 420 lat rozciągłości! Wrzechświat w początkowym okresie musiał rozszerzać się szybciej niż prędkość światła. Jedno z obowiązujących wyjaśnień to Model Inflacyjny. Nie jest to sprzeczne z Ogólną T.W. Sama przestrzeń miałaby się tworzyć w każdym miejscu (być może do teraz) i jakby "pęcznieć" we wszystkich kierunkach. To dla nas kolejna bariera obserwacyjna. To drugi powód dla którego światło nie zdołało do nas dotrzeć i nie widzimy całego Wrzechświata.
 13. Drogi Przemku czytaj uważnie. Nie tylko ślady materiału miałyby się zachować ale również ślady spustoszeń jakie groty poczyniłyby w kościach upolowanych zwierząt. Drewniana włócznia nie uszkodzi kości tak mocno, jak włócznia dodatkowo uzbrojona w grot. Ślady sugerujące uzbrojenie włóczni znajdowano dotychczas w zwierzęcych kościach sprzed 300, a nie 500 tys. lat. Aż tu - odkryto właśnie groty sprzed 500 tys. To że były one grotami włóczni (a nie np. narzędziami ręcznymi etc.) to dopiero hipoteza - jak widać - wywołująca polemikę. Kto ma rację rozstrzygnie właśnie na przykład znalezisko kości zwierzęcych z okresu sprzed 500 tys. lat uszkodzonych przez uzbrojone włócznie, albo inne jeszcze znalezisko... Hipotezy naukowe nieustannie pojawiają się i są weryfikowane przez kolejne znaleziska i/lub eksperymenty...
 14. Nie jestem palaczem ale zarejestruję się jako nałogowiec. Zacznę odsprzedawać swoje "kartki na fajki" i będę wreszcie bogaty! Tylko wariatowi, który nigdy nie żył w komunie i nie ma pojęcia do jakich kombinacji zdolni są ludzie w centralnie planowanym systemie rozdzielczym mógłby wpaść na równie poroniony pomysł i jeszcze polemizować na temat jego słuszności )
 15. No i super. Synestezja synestezją ale pani projektant po drodze umknęło że łyżka z takimi wypustkami musi być kompletnie niepraktyczna
×
×
 • Create New...