Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy

Serpher

Users
 • Content Count

  34
 • Joined

 • Last visited

  Never
 • Days Won

  1

Serpher last won the day on November 18 2012

Serpher had the most liked content!

Community Reputation

1 Neutral

About Serpher

 • Rank
  Fuks

Informacje szczegółowe

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Zainteresowania
  Serphowanie to jedyne, co pozostaje w Internecie..
 1. Mnie interesuje czy HD Graphics Intela będzie mogło współpracować w parze z kartą ATI/nVidia, jeżeli tak to byłby ciekawy dopalacz do wydajności w grach.
 2. Ciekawe co by było jakby połączyli ten wynalazek z opatrunkami z genetycznie modyfikowanego lnu?
 3. Opera zapowiadała, że to, co wprowadzi postawi Internet z zupełnie innym świetle. Rzeczywiście, dla cyberprzestępców napewno.
 4. Norma. Jak Polak coś dobrego wymyśli, to albo to niszczą w zarodku, albo sprzedają zagaranicznym firma i one się uważają za twórców tych patentów.
 5. Jak znać takie badania to pewno za ok. dekadę wyjdą pierwsze pamięci grafenowe
 6. Czyli teraz trzeba będzie mówić: "Wysil białe komórki" zamiast "Wysil szare komórki"
 7. Czyli za jakieś 5 lat można się spodziewać gazet jak w Harrym Potterze?
 8. To Vista miał być tym "rewolucyjnym" systemem, ale oczywiście spartolili sprawę. Windows 7 nie ma nowego jądra. Jest to przerobione jądro Visty, czyli praktyka M$ od zarania dziejów. Przerabianie starego jądra. Słyszeć, a widzieć to co innego. Lecz rzeczywiście, przypomina nowy taskbar trochę ten z KDE również (co kto lubi). Do tego, każdy system wymaga sporej ilości testów i tak - nie chcą powtórki Visty, dlatego zdecydowali się postawić na to, co najbardziej bolało odbiorców Visty - wydajność, stabilność, obsługa sprzętu oraz inne drobne, aczkolwiek przyjemne smaczki. //EDIT Windows 7 nie ma nowego, przepisanego kompletnie jądra. Jest to zmodifikowane jądro Visty, czyli jazda na starych walizkach. Jednak jest w tym pewien plus. Większość użytkowników wymieniła już swoje komputery na nowe, przez co Seven nie będzie miał żadnych kłopotów ze sprzętem i sterownikami, jakie miała Vista, jako że jądro Visty było sporym skokiem, który nadwyrężył trochę ścięgna. Ja testowałem 3 buildy 6801, 69xx oraz 7000 Beta 1. I muszę przyznać, że mam pozytywne wrażenia. Gdyby nie drobne bugi, można by spokojnie pracować jak na finalnym systemie.
 9. Dlaczego M$ jedzie "po łebkach" z Windows 7? Już w Vista miał być zaimpletowany WinFS oraz wiele innych innowacji, co oczywiście się niestało. Windows 7 jak to określił Steve Ballmer: "Poprawna Vista". Jednak brak jest jakich kolwiek większych zmian. Poza zmianą taskbara na tego podobnego do systemów Mac. MinWin też miał być początkowo jako nowe położe jądra systemu, pozwalające na osiągnięcie jeszcze mniejszych wymagań jak XP i dodatkowo o wiele wyższej wydajności, stabilności i bezpieczeństwa. Niestety M$ lubi "odrzewać kotlety", tylko tym razem dodał trochę przyprawy.
 10. Nie "Pas Kuiperta" tylko "Pas Kuipera". Widać znajomość astronomii...
 11. Windows 7 i tak odniesie większy sukces niż Windows Vista. Dodając do tego obsługę niezbyt wydajnych, tanich komputerów, sukces ma murowany.
 12. Jasne, będą na poziomie cenowym LCD. Brednie. Już teraz sprzęt LCD jest tani, a w 2011 będzie za grosze, więc to nie możliwe żeby nowe wyświetlacze były na podobnym poziomie cenowym co LCD.
 13. Z tego co pamiętam był już gdzieś artykuł na temat obrazów 4D i 6D i z tego co kojarze to chyba chodziło o bardzej zaawansowane struktury wyświetlania obrazu w przestrzeni. Coś na zasadzie teselacji w DX 11.
×
×
 • Create New...