Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy

robertcb1

Users
 • Content Count

  9
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by robertcb1

 1. Da się za pomocą tych komputerów komunikować z ludźmi ze światów równoległych? Zarówno Geordie Rose (głowny technolog D-wave) jak i David Deutsch (jeden z twórców teorii komputera kwantowego) zgadzają się co do tego, że obliczenia w kubitach są realizowane w światach równoległych. Zatem można się spodziewać nie tylko szybko liczącej maszyny, ale też telefonu umożliwiającego kontakty z zaświatami.
 2. Szum elektroniczny pochodzi z kwantowych fluktuacji elektronów. Jest konsekwencją zasady nieoznaczoności.
 3. Jeżeli informacja nie może się poruszać szybciej niż światło w próżni, to skąd mamy informacje o czarnych dziurach takie jaki ich masa, średnica oraz to czy są statyczne czy też o prędkości z jaką się obracają? Prędkość ucieczki przekracza c, a mamy informacje o tym co jest poniżej promienia Schwarzschilda.
 4. A co na to zasada nieoznaczoności Heinseberga?
 5. To są elektrony tego atomu znajdujące się w superpozycji. Poczytaj o dualiźmie korpuskularno falowym, funkcji falowej, orbitalach itp.
 6. Jeśli tak jest, to w doświadczeniu Younga fotony też przechodzą do świata równoległego, i są to zaciemnione miejsca między prążkami interferencyjnymi, na które nigdy nie docierają fotony wpuszczane przez podwójną szczelinę nawet pojedyńczo. David Deutsch w książce "struktura rzeczywistości" zaproponował takie własnie wyjaśnienie.
 7. A co z protonami (rozpędzanymi w akceleratorach) i elektronami (swobodnymi)?
 8. Deja Vu polega na tym że widzimy dokładnie to samo zdarzenie które nam się wcześniej śniło. Doświadczamy w tym zdarzeniu/obrazie/sytuacji tych samych emocji co we śnie. Dla mnie jedynym logicznym wyjaśnieniem jest istnienie wszechświatów równoległych i Deja-Vu jako realistyczna wizja przyszłego wydarzenia we śnie. Oczywiście należy dodać że niektóre sny, te zwykłe nie mające miejsca w naszej rzeczywistości, ale mające spójność i sens - pochodzą z światów równoległych różnych od naszego, a mózg działa w oparciu o interakcje kwantowe niematerialnej świadomości, która może przenikać inne rzeczywistości w czasie snu. Niedawno Michio Kaku się do tego poglądu przychylił.
×
×
 • Create New...