Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy

Bartosz

Users
 • Content Count

  7
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

About Bartosz

 • Rank
  Fuks

Informacje szczegółowe

 • Płeć
  Nie powiem
 1. Nowość polega chyba na tym, że po raz pierwszy wykorzystano GPU do tego typu badań. No ale można zadać pytanie - skoro GPU już od kilku lat pozwalał na obliczenia równoległe, to czemu do tej pory tego nie wykorzystywano w tych badaniach? Czemu dopiero teraz?
 2. Może nie tyle „odkryto klasę problemów co się lepiej liczą współbieżnie”, co takie problemy istniały wcześniej i zwykle zdawano sobie sprawę, że poprzez zrównoleglenie obliczeń można uzyskać znaczny skok wydajności. Problem był w tym, że nie dało się tego raczej zrealizować na zwykłych domowych komputerach z jednym CPU: http://www.securitum.pl/baza-wiedzy/publikacje/lamanie-hasel-z-wykorzystaniem-cpu-gpu
 3. Dokładnie, tam gdzie można użyć algorytmów współbieżnych GPU bije zwykle na główę CPU jeżeli chodzi o wydajność. Warto w tym momencie wspomnieć o architekturze CUDA dostępnej na GPU Nvidii: http://panoramix.ift...ntacja-cuda.pdf Ten wzrost wydajności widoczny jest np. przy wielu symulacjach procesów fizycznych, efektach cząsteczkowych, ray tracingu i w wielu innych zastosowaniach.
 4. "Nie PDG2 tylko PGD2" - dziękuję za zwrócenie na to uwagi. Już poprawiłęm.
 5. Co o tym myśleć? Z jednej strony już kilka, kilkanaście lat temu można było usłyszęc podobne deklaracje, że za 5, 10 lat .... i jak do tej pory nic A z drugiej strony, może teraz na prawdę coś przełomowego odkryli?
 6. Badacze z Uniwersytetu Pensylwanii zidentyfikowali białko PGD2, które uniemożliwia porost włosów i o którym sądzi się, że jest podstawową przyczyną łysienia typu męskiego. Badając skórę łysiejących mężczyzn naukowcy odkryli, że poziomy PGD2 są 3 razy wyższe w obszarach, w których włosy są bardziej rozrzedzone. Obecnie są już lekarstwa, które blokują to białko, ale używa ich się do innych zastosowań, aczkolwiek po dalszych badaniach skutecznie leczenie ukierunkowane na wypadanie włosów może być dostępne w ciągu 5 lat. Nie tylko powstrzyma utratę włosów, ale może spowodować odrost włosów - jak we wcześniejszych pracach odkrył ten sam zespół naukowców, nawet łysi mężczyźni mają komórki, które umożliwiają wyrośnięcie włosów. Uważa się również, że PGD2 uniemożliwia dojrzewanie tych komórek u łysiejących mężczyzn. Obecnie najbardziej skutecznym sposobem na leczenie łysienia jest droga i ryzykowna operacja przeszczepu włosów. Źródło: http://adfutura.word...ldness-be-near/ Więcej o tym w artykyle: http://www.dailymail...sale-years.html
 7. To i tak nie tak dużo, iPad 1 dla porównania kosztował ponad 1000 USD.
×
×
 • Create New...