Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy

slavinho

Users
 • Content Count

  12
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

slavinho last won the day on March 7 2012

slavinho had the most liked content!

Community Reputation

2 Neutral

About slavinho

 • Rank
  Fuks
 1. Ale wyobraźnię to trzeba mieć niezłą, żeby tam łosia wypatrzyć.
 2. Zgadzam się z przedmówcami: piękna leśna polana w górach, czy np. Dolina PIęciu Stawów odpęża mnie bardziej niż morze. Warto tu też zwrócić uwagę, że naukowcom chodziło zapewne o spokojne morze w piękną pogodę gdzieś na dziewiczej malowniczej plaży. Bo szczerze wątpię żeby kogoć zrelaksowała podróż jakąś łąjbą podczas sztormu, czy np. plażowanie w Międzyzdrojach w szczycie sezonu...
 3. Czym człowiek starszy, tym bardziej zdaje sobie sprawę, że zostało mu coraz mniej życia w związku z tym szuka jakiegoś sposobu na jego przedłużenie. A młodzi mając świadomość, żę najprawdopodobniej pożyją jeszcze długo, korzystają z życia i nie zaprzątają sobie głowy wiarą. Ludzie, którzy otarli się o śmierć też często się nawracają (chociaż nie ma o tym mowy w powyższych badaniach). Ktoś mądry kiedyś odpowiedzieł na pytanie dlaczego wierzy (mniej więcej w ten sposóB): Jeżeli całe życie wierzę i postępuję zgodnie z zasadami wiary, a po śmierci okaże się, że Boga nie ma to niewielę stracę. Jeżeli okazałoby się jednak, że Bóg istnieje, a nie będę wierzący - stracę wszystko.
 4. Może po hiszpańsku nie do końca zrozumieli o co chodzi...
 5. Nie bardzo rozumiem co tu ma do rzeczy klawiatura? Przecież słowa powstawały tysiące lat wcześniej od układu klawiatury. Więc sensowniej byłoby wyjaśnić to tym, że pewne "pozytywne" wyrazy składają się z "pozytywnych" głosek czy liter, a "negatywne" z "negatywnych". Słowa i litery były pierwsze, a dopiero później dopasowano do nich układ QWERTY.
 6. 3,1 mln pikseli przy przekątnej enkranu 9,7 cala! Chyba tylko po to żeby mogli się pochwalić, że mają najwięcej.
 7. Ciekawe czy tylko twarz mu zamazali. Może sąsiedzi go poznali po tym, co miał akurat na wierzchu jak sikał.
 8. I jeszcze jedno: Nawet laik może się zorientować, że te 41 MPix to ściema. Wystarczy to porównać z liczbą pixeli w profesjonalnych lustrzankach najlepszych producentów aparatów. Np. Nikon wypuścił ostatnio lustrzanki z 36,3 MPix (D800), natomiast Canon na razie może się pochwalić tylko(!) 22,3 MPix (EOS 5D III), a Sony 24,6 MPix (A850, A900). Już widzę jak zawodowi fotografowie przerzucają się ze swoich Nikonów czy Canonów na Nokię. A może jednak na nowe iPhony, które ostatnio reklamowano, że mogą zastąpić aparaty?
 9. Najważniejsza przy robieniu zdjęć jast optyka, a walka na megapixele to tylko chwyt marketingowy dla amatorów nie mających zielonego pojęcia o fotografii. Właśnie dlatego zdjęcia robione lustrzanką z dobrym obiektywem (oczywiście przez fotografa znającego się na rzeczy) będą zawsze lepsze od zdjęć wykonanych komórkami, zegarkami czy innymi zabawkami, choćby nie wiem ile miały megapixeli.
 10. Niestety policzyli tylko koszty samego zakupu surowej stali. Wychodzi niecałe 800 dol. za tonę. Tona stali (pręty, blacha) w PLN to ponad 2 tys. A przecież z samej stali nie da się zbudować Gwiazdy Śmierci. Wszystkie urządzenia elektroniczne, mechaniczne, zasilanie, itp. też przecież kosztują. A co z projektem, robocizną, transportem i premią za terminowe wykonanie? Ktoś się może orientuje ile to wyjdzie w sumie?
×
×
 • Create New...