Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy

Neirol

Users
 • Content Count

  15
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

About Neirol

 • Rank
  Fuks
 1. Dla mnie jako laika artykuł jest ciekawy i zupełnie w porządku, za to Twoje uwagi totalnie zbędne i świadczą co najwyżej o nudzie i typowym internetowym czepialstwie nie wnoszącym niczego do tematu
 2. Najbliżej będzie zaburzenie opętaniowe
 3. Ja bym powiedział, że uczniak, zobaczywszy jedynie pochwały, stwierdzi, że praca była wyśmienita i nie trzeba już niczego więcej robić.
 4. Nooo haha nie skojarzyłem w pierwszej chwili
 5. A jakieś konkrety? Jaka ta korelacja, ilu badanych, jaki zakres iq? Pytam, bo to ciekawe, ale zbyt ogólnie, mało wynika z tego doniesienia.
 6. Zastanawiam się, co z tego będzie miał znalazca?
 7. Nie mówię o dzietności, a o liczbie noworodków. Bo: Większe terytorium -> więcej bocianów ORAZ więcej dzieci. (ściślej - z poprawką na gęstość zaludnienia i "zabocianienia")
 8. Niestety - cierpię na subkliniczne sztywniactwo przewlekłe
 9. Kolejna ilustracja bezsensowności badań czysto korelacyjnych. Albo może raczej wyjmowania wyników z kontekstu, bo nie wierzę żeby szanujący się, publikujący w poważnych czasopismach naukowiec miał wyrazić tak bzdurne stwierdzenie jak to, że "Spożycie czekolady zwiększa funkcje poznawcze, a posiadanie dobrze rozwiniętych funkcji poznawczych jest warunkiem, bez spełnienia którego nie jest możliwe zdobycie Nagrody Nobla [itd]", nie uściślając tego. Wiadomo przecież, że korelacja między ilością bocianów w danym kraju a liczbą nowo narodzonych dzieci też jest bardzo silna...
 10. Nigdy nie zbadano jabłka? Aż nie wierzę Nie bez znaczenia jest też to, że Turing uwielbiał bajki Disneya, a jego ulubioną była właśnie Królewna Śnieżka.
 11. Skąd wiesz że nie były istotne skoro nie ma podanych odchyleń standardowych/wariancji? Czyżbyś obmyślił metodę badania p przy samej liczebności i średnich?
×
×
 • Create New...