Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy

Jedi-Like

Users
 • Content Count

  5
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

About Jedi-Like

 • Rank
  Fuks

Informacje szczegółowe

 • Płeć
  Mężczyzna
 1. Nazywanie rzeczywistości jest elementem jej postrzegania !!
 2. Dopiero co przeszedłem w pracy z XP na Windows 7 i ręcę mi opadły. Zmiany są bardzo duże i to po stronie obsługi/funkcjonalności. Po tygodniu "zabawy" z nowym systemem dochodzę do wniosku, że tym ludziom musi sie najzwyczajniej w świecie nudzić. Takie udziwnienia są wprowadzone w W7, że nie sposób tego logicznie wyjaśnić. Teraz czytam, że W8 będzie miał jeszcze więcej zmian.... coś mi się wydaje, że to jest zła wiadomość...
 3. Bajkowa i infantylna jest wizja 'Boga" jako autonomicznego bytu. Wieki braku krytycyzmu w tej sferze wyeliminowały jakikolwiek postęp w interpretacji, sposobie postrzegania czy nawet słownictwie związanym z "wiarą" i "Bogiem". Inną konsekwencją tabuaizacji sfery wiary jest sztywność i brak tolerancji - obecne i wzmacniane po dzień dzisiejszy zachowaniami tzw. "kościoła" - międzynarodowej korporacji działającej w branży idei. Dla mnie osobiście "Bóg" jest nieustannie doświadczającą się całością a wszystko co istnieje - z nami włącznie - jest jego cząstką. W takim ujęciu nie ma żadnego uzasadnienia dla kościołów, świątyń, pokuty, odpustów i wszystkich innym produktów tej korporacji.
 4. Teoria brzmi sensacyjnie. Z drugiej strony czym innym jest nabyć zdolność "jazdy na rowerze" a czym innym jest np. "nauka interpretacji wierszy"..
 5. Mnie bardzo interesuje gdzie mógłbym znaleźć surowe, nieobrabiane zdjęcia powierzchni księżyca. Odwiedzałem wiele witryn [włącznie z NASA], jednak tam są zdjęcia o małej rozdzielczości, na których niewiele widać. Czy może podać jakiś wartościowy link? Dziękuję!
×
×
 • Create New...