Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy

azkal

Users
 • Content Count

  17
 • Joined

 • Last visited

  Never

Community Reputation

0 Neutral

About azkal

 • Rank
  Fuks

Informacje szczegółowe

 • Płeć
  Nie powiem
 1. To już jest czepialstwo! > Mam Ci wyjaśnić jakie są składniki biopaliwa (biodiesla)? Czy jakie mikroorganizmy przeprowadzają fermentacje alkoholową? Polecam google.
 2. Fajna ciekawostka, ale mikroorganizmy nam nie pomogą – na dłuższą metę. Już nawet ONZ krzyknęło swoje „nie” dla produkcji bio-paliw – w sumie dla jednego z głównych składników – metanolu. Swój głos wspierali właśnie wzrostem cen żywności. Istnieją lepsze metody na pozyskiwanie czystej bądź dość czystej energii. A trawa niech się kompostuje, bądź na mleko...
 3. Słychać gdzieniegdzie (czyli po sieci), że MS robi Windows7 czy coś takiego, a Vista jest jedynie „przedskoczkiem” by producenci sprzętu sterowniki dopracowali. ??? Miałem okazje pobawić się Vistą i nie mam jej nic do zarzucenia, nawet zdawała się wygodniejsza od XP.
 4. To ja też mam taką drobną tezę (której zresztą nie mogę udowodnić). Masaż błon to działanie kinetyczne, które wprowadza znaczne „zamieszanie” w organizacji błony. O ile dobrze pamiętam błona jest płynna, jedynie utrzymuje odpowiednią polaryzacje dzięki spolaryzowanym lipidom. To „zamieszanie” zwiększa szansę na trafienie składnikom odżywczym (czy innym substratom) w gliko-białkowy kanał transportujący a tym samym zwiększa jej przepuszczalność.
 5. Ja to się zawsze zastanawiam ile wodoru trafi bezpośrednio do komory spalania a ile po drodze ucieknie... A właściwie jak skutecznie przechowywać wodór? – Tak aby straty były jak najmniejsze.
 6. powstrzymać się nie mogłem ;D mikromasaż, terapie ultradźwiękowe itp. O stymulacje immuno systemu chodzi...
 7. Należy dodać, iż Bell zatrudnia „sekretarza” aby pomagał mu w katalogowaniu zbiorów. SenseCam, robi zdjęcia wtedy gdy wyczuwa obecność osoby przed obiektywem – posiada czujnik termiczny. Projekt jest już długo prowadzony.
 8. BlueGene zużywa niecałe 1,5 kW (1494W)? I ma taką wydajność? Czy ja dobrze widzę?
 9. To bardzo nieładnie z ich strony :-\ Ale faktycznie kobiety mimo, że mózgi mają mniejsze to jednak lepiej ?opracowane?. Podobno trafiają się takie egzemplarze. ;D
 10. Słyszałem, że ogniwa fotoelektryczne nie są takie wspaniałe pod względem ochrony środowiska. Tzn. ich produkcja nie jest taka ?czysta? :-\ Jak nic nie będziemy spalać to co? Rower a w zimę narty ;D
 11. Dlatego też przez długi czas miałem obydwa pakiety. Bo generalnie jest tak, że MS na siłę promuje swoje formaty ? zamiast o wiele bardziej przydatnego (ale konkurencyjnego dla MS) PDF, znalazła się wirtualna drukarka .MDI(http://filext.com/file-extension/mdi). Oczywiście pdfy można robić też przez kolejną wirtualną drukarkę ? co już nie jest tak wygodne jak w OO. Ja wybrałem MS bo był dla mnie bardziej przyjazny i wiele szybszy. I cena w promocji była do przełknięcia. Masz rację, że OO z wersji na wersję jest lepsze i być może kiedyś go znowu zainstaluje z ciekawości.
 12. Szybki ten Microsoft, tym bardziej, że większość obecnych monitorów LCD wyświetla po 6 bitów na sub-pixel. I chyba tylko tyle bitów by szybkość odświeżania zwiększyć, kosztem jakości. PS: Nie powiedział bym, że MS Office i OpenOffice to ta sama jakość. Póki co ten darmowy... miałem go kiedyś i już nie mam :-)
×
×
 • Create New...