Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy

dalkar

Users
 • Content Count

  6
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

About dalkar

 • Rank
  Fuks
 1. Pewnie chodzi o silnik Wankla (jeśli dobrze to napisałem)? Jeśli dobrze pamiętam to był stosowany w 2-3 modelach Mazdy, na pewno w RX-8.
 2. Pamiętam, że kiedyś na zajęciach z fizyki liczyliśmy jaką średnicę (albo promień - nie pamiętam) powinna mieć Ziemia, aby miała cechy czarnej dziury, przy tej samej masie. Wyszło coś około 2 cm jeśli dobrze pamiętam.
 3. Dyskusja na temat wyższości jednego źródła energii nad innym przypomina trochę dyskusję nad wyższości Świąt Wielkanocnych nad Bożym Narodzeniem, z uwzględnieniem, że któreś święta się prędzej czy później skończą i mogę być obchodzone w warunkach. Powinno się mieć różne źródła energii, a nie jeden monopolistyczny. Jeśli mowa o energii jądrowej i reaktorach powielających, ale czy ktoś jest mi w stanie powiedzieć czy w ramach rozmów o energetyce jądrowej w Polsce było coś mówione o reaktorach działających na Torze? A wracając do tematu głównego: Z awariami elektrowni to jest podobnie jak porównanie różnych rodzajów transportu: kolei, samochodów, samolotów lub statków. Ryzyko zawsze istnieje, pytanie na jakie ryzyko jesteśmy sobie w stanie pozwolić... A najważniejsze: kiedy śmierć ludzi przestanie być traktowane jak śmierć jednostek a stanie się statystyką ...
 4. Czym tak właściwie różni się ten reaktor z "falą wędrującą" od reaktora powielającego, prędkiego lub reaktorów, w których paliwo było w postaci "grafitowych kul"?
×
×
 • Create New...