Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy

bugmenot

Users
 • Content Count

  39
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

About bugmenot

 • Rank
  Fuks

Informacje szczegółowe

 • Płeć
  Nie powiem
 1. Ciekawe jaki wpływ na zdrowie ludzi będzie miał ten grzyb? Rozwiązanie nie nadaje się do zastosowania w już wybudowanych budynkach.
 2. Mięso jest demonizowane jako niezdrowe, a soja promowana jako świetny zamiennik mięsa. Do czego doprowadzi takie działanie? Do zmian hormonalnych w społeczeństwie. Warto jeść mięso z hodowli zwierząt karmionych trawą i trzymanych w dobrych warunkach.
 3. Czesi są znani ze swojej troski o jakość piwa, ale wolałbym aby ta troska została skierowana na jakość wód powierzchniowych.
 4. Wbrew kasandrycznym prognozom, wymieranie pszczół nie jest zagrożeniem dla ludzkości ponieważ ludzie są w stanie przeżyć konsumując tylko produkty odzwierzęce. A niektóre zwierzęta mogą być karmione jedynie trawą. Wymieranie pszczół jest natomiast problemem dla producentów rolnych gdyż będą mogli liczyć jedynie na zapylanie wiatrem.
 5. Artykuł niezbyt szczegółowo wyjaśnia metodę przechwycenia SMSów. Tutaj znalazłem obszerniejsze wyjaśnienie: https://zaufanatrzeciastrona.pl/post/podsluchiwanie-telefonow-komorkowych-mozliwe-dzieki-funkcjom-protokolu-ss7/
 6. Jeśli dobrze rozumie wózki będą pobierać tlen z otoczenia, zmniejszając jego ilość w budynku.
 7. Gość za pieniądze publiczne będzie zanieczyszczał środowisko tlenkiem aluminium oraz dwutlenkiem siarki, który powoduje kwaśne deszcze. A następnie będzie lobbował aby zrobić to samo tylko na większa skalę. Co za szaleństwo.
 8. Gabe Newell już jakiś czas temu przestrzegał przed monopolem Micro$oftu i nowymi Windowsami.
 9. Zwolennicy globalnego ocieplenia nie powiedzą wam, że do produkcji wiatraków i paneli słonecznych potrzeba metali ziem rzadkich i nie powiedzą wam, że jeśli elektryczny samochód zapali się lub wpadnie do rzeki do środowiska uwolnią się niebezpieczne substancje. Nie powiedzą wam również, że biomasę, biopaliwa czy biogaz każdy kraj może sobie wytworzyć samodzielnie na swoim terytorium.
 10. Czynnikiem decydującym czy masło jest zdrowe, jest to czy krowa jest karmiona trawą. Co więcej w przeszłości niektóre tańsze masła były fałszowane rafinowanym olejem palmowym. Co do błędnej tezy, że margaryny są zdrowe to chciałbym zwrócić uwagę, że podstawowym składnikiem większości margaryn jest rafinowany olej palmowy. Dodatkowo margaryny są witaminizowane, co już wskazuje, że nie są takie dobre skoro sztucznie wzbogaca się je w witaminy.
 11. To, że zbyt długie trawienie nie jest dobre dla organizmu wiedziały już nasze babki. Co do dalszych tez artykułu, uważam że są błędne. Bakterie jelitowe nie preferują węglowodanów. Czego przykładem są Eskimosi, którzy w ogóle nie spożywają węglowodanów. Błonnik roślinny rzeczywiste przyspiesza pasaż, ale ma również właściwości drażniące ściany jelit. Natomiast nieprawdą jest że mięso spowalnia pasaż. Dobrej jakości mięso ma naturalne działanie perystaltyczne. To pokarmy bogate w węglowodany są czynnikiem najbardziej sprzyjającym zaparciom. Przykre jest że mięso, które jest podstawowym pokarmem ludów pierwotnych jest co rusz dyskredytowane w kolejnych artykułach. Oczywiście mięso wysokiej jakości, bo to niskiej jakości rzeczywiście może zaszkodzić człowiekowi.
 12. Niebawem to ludzie będą tresowani przez maszyny.
 13. Zawracanie kijem Wisły. Tańszym sposobem jest sadzenie lasów. Nie trzeba do tego żadnych patentów ani wysoko opłacanych inżynierów.
 14. Czyli nadmiar sztucznych przeciwutleniaczy (np. z suplementów diety) może być niekorzystny.
×
×
 • Create New...