Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy

grzegorz

Users
 • Content Count

  3
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

About grzegorz

 • Rank
  Fuks

Informacje szczegółowe

 • Płeć
  Nie powiem
 1. No właśnie, po szkodzie każdy jest mądry, a po takiej wtopie trzeba zwykle znaleźć dużo więcej pieniędzy, niż trzeba by wydać wcześniej na porządne zabezpieczenia. Bo już nie mówię o innych szkodach i całym bałaganie, który mamy przez taki sposób myślenia.
 2. Jak się czyta takie rzeczy, to się człowiekowi robi słabo ;p Instytucje rządowe z tak bardzo wadliwym oprogramowaniem? Przecież w takim przypadku bezpieczeństwo danych jest kluczowe, na rządowych serwerach są dane, których ochrona powinna być na najwyższym poziomie... Ech, ciekawe jak to wygląda w Polsce... Pracuję w śląskim 3Services Factory i współpracujemy przede wszystkim z klientami biznesowymi i zapewnianie im bezpiecznego przechowywania danych to priorytet, wszystko jest pod ciągłą kontrolą itd. Skoro prywatne firmy decydują się na taką współpracę, to robią to przede wszystkim ze względów bezpieczeństwa i mimo wszystko trochę nie mieści mi się w głowie, że instytucje rządowe nie potrafią tego prawidłowo zorganizować.
 3. Fakt faktem, że usługi w chmurze to dobre rozwiązanie również dla mniejszych firm, które chcą zadbać o bezpieczeństwo swoich danych i wprowadzać w swojej działalności nowoczesne technologie. Niedawno pojawiła się na rynku propozycja Cloud2B, która jest właśnie usługą udostępniania mocy obliczeniowej i przestrzeni składowania danych, zwłaszcza dla klienta biznesowego. Dzięki takiej usłudze firmy nie są zmuszone do inwestowania w specjalistyczny sprzęt i pracowników. Mogą jedynie wynająć sprzęt od firmy, która się tym profesjonalnie zajmuje, co jest bardzo komfortowe - ochrona danych i odpowiednie zabezpieczenie techniczne pozostają w rękach firmy oferującej taką usługę.
×
×
 • Create New...