Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy

Jagi

Users
 • Content Count

  11
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Jagi

 1. Mnie w tej sytuacji irytuje to, że to korporacja odpowiada finansowo a nie ludzie osobiście odpowiedzialni za przekręt. Jeśli udowodnili, że Schmidt osobiście popierał ten proceder a może i był osobą, która go rozpoczęła poprzez tajne ugody to niech zapłaci karą więzienia i dodatkowo finansową na rzecz poszkodowanych.
 2. Wkurza mnie to, że jak nie potrafią wyjaśnić jakiegoś zjawiska to zaraz wymyślają jakieś chore teorie typu "ciemna materia". Nigdy jej nikt nie widział i nie zobaczy. Przecież wyliczenia związane z masą Ziemi mogą być błędne i zamiast dopisywać teorie warto zweryfikować te aktualne. Podobnie było z szybkością neutrin, że niby poruszają się szybciej niż światło i okazało się, że to błąd obliczeniowy.
 3. Dziwne, że wykryli nowy szczep wirusa HIV jak podobno nie istnieje żaden efektywny test na HIV. Poza tym piszecie, że HIV powoduje AIDS co też jest nie prawdą. Wystarczy trochę pogooglować. Ale oczywiście ktoś robi badania a później koncerny farmaceutyczne zarabiają miliony na leczeniu HIV i AIDS.
 4. Też miałem zwrócić uwagę na błędy. Nie tylko Ty uważasz, że lobbowanie to zalegalizowana forma korupcji. Nie mniej widać po liście spraw, że raczej (przynajmniej w przypadku Google'a) były to sprawy dobre po części nie tylko dla samego Google'a ale dla społeczeństwa też. Chociaż ciekawe jaka była ich postawa jeśli chodzi o Privacy Act.
 5. Najpierw ktoś twierdzi, że coś jest nie do złamania a później przychodzi ktoś kto łamie te zabezpieczenia . Tak było, jest i będzie . Dopóki wykorzystuje się procesy fizyczne to zawsze będzie można takie zabezpieczenia złamać, a nie znany jest mi inny sposób na komunikację niż poprzez prawa fizyki .
 6. Jeśli wcześniej jadłeś cebule to na pewno . Ale tak na poważnie to mnie zastanawia czy rośliny potraktowane siarkowodorem nadają się w ogóle do jedzenia. Tak jak przypadku oprysków tak i tutaj część chemikaliów zapewne dostanie się do rośliny. Poza tym po co ktoś testował w ogóle siarkowodór na roślinach? Jaki miał w tym cel skoro odkryto to przypadkiem?
 7. Są elektrownie słoneczne na pustyni, które przechowują energię cieplną w solance. Tak zmagazynowane w ciągu dnia ciepło oddawane jest w nocy. Więc z tego artykułu nijak nie wynika, że wzięli to pod uwagę. Poza tym wiele technologii jeszcze jest w drodze, polecam zapoznać się np. z tą stronką: http://nanoholdings.com/. Na jakiej podstawie wyliczyłeś wskaźnik dla wodoru? Nie znasz dokładnie metodologii więc nie spekuluj. Problemem nie jest technologia tylko skupienie środków na badania. Obecnie za mało się robi w tym kierunku. Wbrew swojej nazwie metale ziem rzadkich wcale nie są takie rzadkie, po prostu trudno się je wydobywa i są mocno rozproszone. Poza tym coraz bardziej popularny staje się ich recykling po tym jak Chiny zagroziły ograniczeniem ich eksportu. Przykładem niech będzie tutaj firma bodajże z Holandii, która stworzyła pierwszy w zrobotyzowany zakład, który zajmuje się odzyskiwaniem z tego co pamiętam 90% metali z elektroniki itp. Myślę, że każda technologia będzie wiązała się z jakimiś problemami. Nie mniej lepiej chyba pozyskiwać energię np. ze słońca niż spalać własną planetę. Wszystko byłoby prostsze jakby udało się wprowadzić Gospodarkę Opartą na Zasobach (Resource Based Economy).
 8. Kolejny absurd UE. PS. Chyba lepsze byłoby danie ultimatum pozostałym krajom: "30 dni na zmniejszenie stawki VAT na usługi elektroniczne do 3%".
 9. To jest tylko propaganda. Zatrzymali kilku nie związanych ze sprawą ludzi żeby pokazać społeczeństwu, że grupa jest zła i że każdego dosięgnie kara. Prawdziwi anonimowi siedzą sobie w zaciszu swojego pokoju i prędko ich nie złapią.
 10. Pozwoliłem sobie przeliczyć i wyszło mi, że gwiazda wyrzuciłaby ilość wody dostępną na Ziemi w ciągu 133 dni 16 godz 1 min i 7 sek
×
×
 • Create New...