Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy

yaceq

Users
 • Content Count

  13
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

About yaceq

 • Rank
  Fuks

Informacje szczegółowe

 • Płeć
  Nie powiem
 1. Wow, hejt już dotarł na KW Mało kto był szczęśliwy na pomysły miał MS. Jednak poszli po rozum do głowy i z nich się wycofali. I dobrze. Ja bym nie miał nic przeciwko by przy pożyczaniu płacić jakąś tam kasę, warunek - gry byłyby naprawdę tanie. Podejrzewam, że i tak MS wyjdzie na swoim skoro z tego zrezygnował. Tam żadna decyzja nie jest po prostu prezentem dla użytkowników, oni to świetnie przekalkulowali. A jeśli Ci się nie podoba ich polityka to nie kupuj. Nikt Ci nie każe, pistoletu do głowy nie przystawia. Bo dokładnie takie same słowa można napisać o dosłownie wszystkim co jest dzisiaj sprzedawane, do czego jest doczepiona ogólnie rzecz biorąc jakaś polityka.
 2. do 160 znaków ASCII, 140 UTF-8 lub 70 w Unicodzie. Czyli przesyła 140bajtów + dodatkowe dane np na temat nadawcy, centrum sms, daty wazności i kliku innych - ok 250bajtów.. to tak gwoli ścisłości
 3. Szkoda że nie ma żadnego rysunku opisującego orbity bo opis jest mocno pokręcony
 4. No to mam nowy dzwonek do telefonu
 5. @pogo Googlowi raczej to nie zaszkodzi. A na pewno nie będą stratni jak jabłko, gdy pęknie bańka smartfonowo-tabletowa. Google, jeśli chodzi o androida, dochody ma głównie z pośrednictwa na markecie oraz reklam i nie jest to ich podstawowe źródło dochodu - bo stawiają na różnorodność. Zaś gdy sprzedaż spadnie na applu to się znacznie mocniej odbije, bo iStore to za mało by utrzymać całą resztę..
 6. Jeszcze mozna dorzucic predkosc poruszania sie ziemi po orbicie (~30km/s), ukladu slonecznego w galaktyce (~200km/s). Ale podejrzewam ze juz na to dawno wpadli
 7. Ale google powyzszym dzialaniem chyba wykazuje sie odwortnym w stosunku do appla postepowaniem i chce pomoc developerom ktorzy tworza kod i za pewne przez przypadek skorzystali z patentow Lodsysa a ci zaczeli dochodzic swoich niezbyt madrych praw.
 8. GPS dla ludu jest właśnie obarczony takim błędem. Spowodowane to jest głównie zmienną grubością atmosfery a przez to i zmiennym ośrodkiem w którym latają dane z czasem do odbiorników. Wojsko ma dodatkowy, zakodowany zakres na innej częstotliwości w ten sposób osiąga dokładność 0.5-1m. Co do pomiarów cywilnych, istnieją sposoby na poprawienie dokładności pomiaru z użyciem minn GPS. I stosuje się to dość powszechnie, tylko takie odbiorniki kosztują odpowiednio więcej.
 9. Ale widać że nie pisałeś aplikacji na WP7. Bo gdyby tak było (albo byś chociaż doczytał), to byś wiedział, że programuje się tutaj tylko praktycznie w XNA lub Siliverlight czyli tak na prawdę .NET. Nie ma w WP7 w ogóle możliwości programowania w WinAPI.
×
×
 • Create New...