Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy

Aramil

Users
 • Content Count

  19
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

Aramil last won the day on December 16 2011

Aramil had the most liked content!

Community Reputation

2 Neutral

About Aramil

 • Rank
  Fuks

Informacje szczegółowe

 • Płeć
  Nie powiem
 1. Że jak? Że co? Doczytaj Tu się nie pisze o założycielu Wikileaks tylko o jednym twórców TPB. A nie został on oskarżony przez USA tylko przez Szwecę i nie za opublikowanie tajnych dokumentów tylko za naruszenie praw autorskich... Takie drobne szczegóły.
 2. Wydaj mi się że przy tej teorii trzeba by założyć że nasz wszechświat znajduje się w czymś co jest poza czasem. Albo gdzieś gdzie czas płynie całkiem inaczej. Wtedy rodzi się pytanie skąd wzięło się tamto miejsce.
 3. Zgadzam się z przedmówcą, przynajmniej w części. Po pierwsze fajnie że w końcu badania nad tym dają jakieś owoce. Po drugie samochód nie jest świetnym środkiem transportu indywidualnego lecz badania nad nim pozwolą w przyszłości łatwiej opanować np. autonomiczne systemy dla samolotów, nie mówię tu o autopilocie stosowanym dziś, on utrzymuje tylko stałą prędkość( nie mylić z szybkością). Po trzecie system prowadzący samochód z punktu do punkty jest mało praktyczny. Myślę że będzie to miało jakąś przyszłość tylko i wyłącznie gdy samochody będą się komunikować i będzie go można zaprogramować ręcznie. Obecnie? Fajnie że w ogóle coś drga w dziedzinie autonomiczności maszyn.
 4. @Up Myślę że dlatego że wojna owadów była by mało emocjonująca dla widzów. Poza tym chyba człowiek nigdy nie zostanie zastąpiony przez roboty. będzie bardziej opancerzony, bardziej zintegrowany z maszyną ale to on zawsze będzie tą jednostką decyzyjną. A takie owadziki to będzie świetna sprawa nie tylko dla Armii, oni już teraz mają możliwość spoglądania w każdy zakątek ziemi w czasie "prawie" rzeczywistym, ale podczas katastrof zwłaszcza budowlanych to będzie świetna sprawa. A już karaluchy to będą miały najlepszą robotę.
 5. Widać że nie znasz ani trochę historii i obecnego stanu Szwajcarii. W sumie po co Ci to. Górnik ma rację Szwajcaria zapracowała na swoją neutralność. Po pierwsze nie jest bezbronna jak by się mogło wydawać. Mimo Kraju w alpach ma lotniska woskowe które są wkopane w góry. Każdy mężczyzna będący obywatelem Szwajcarii w wieku poborowym jest żołnierzem. W domu trzyma cały ekwipunek od mundury i manierki na wodę po karabiny maszynowe. Poza tym Szwajcarzy nigdy nie wdawali się w konflikt bo i po co, mają teren do obrony idealny. Podczas IIWŚ przyjmowali niemieckich uciekinierów bo wiedzieli że III Rzesza może ich cmoknąć w cztery litery. 100% granicy jest umocnione i w dodatku w górach. Finansowanie badań wojskowych jest wprost niezbędne w obecnych realiach. Podaję tu przykład francuzów. Ich obecna sytuacja w Paryżu jest nie ciekawa. Niektóre dzielnice są całkiem odcięte od służb porządkowych. Francuzi nie dawno negocjowali zakup małych lekkich czołgów do walki w mieście. Czemu? Bo nie poradzą sobie z imigrantami. Badania wojskowe prędzej czy później wychodzą cywilom na zdrowie. GPS, telefonia komórkowa, internet, roboty, szybki rozwój informatyki, nawet rozwój medycyny jest spowodowany badaniami wojskowymi. Jakiś czas temu czytałem o rozpoczęciu badań nad bio-żołnierzami. Wcześniej był pomysł aby w armii zamiast ludzi służyły roboty, ale ten projekt zwolnił z powodu problemów z robotami. Poza tym człowiek mimo że stworzenie stadne to nie żyje w pokoju. Od prehistorii się tłukliśmy nawzajem, nic tego nie zmieni chyba że ktoś zacznie babrać w genach. Ale to już moja fantazja. A sam pocisk to ładny pomysł, choć potem zostanie przystosowany do przenoszenia ładunków nuklearnych co może nie wyjść na zdrowie żadnej z organizacji/państw. Znowu nastąpi impas jak teraz. Choć osobiście jestem za wojną konwencjonalną, zwłaszcza gdy USA zaczyna wdrażać projekt LAN Worior-a.
 6. Nie mogą jej udostępnić dla turystów z czysto praktycznego powodu. NASA zawiesiło program lotów promów kosmicznych. Nie było by czym transportować turystów. Rosjanie do transportowania zaopatrzenia używa rakiet ze względu na niższe koszta eksploatacji. Poza tym turystyka kosmiczna jeszcze nie jest na tyle rozpowszechniona aby była opłacalna.
 7. Hmm osobiście skupił bym się na drukowaniu ogniw słonecznych niż na tradycyjnych panelach słonecznych. http://kopalniawiedzy.pl/drukowane-baterie-sloneczne-Bio21-Institute-University-of-Melbourne-VICOSC-11497.html Jednak moim zdaniem są bardziej efektywne z racji tego że pochłaniają energię pod każdym kątem, w przeciwieństwie do standardowych ogniw. Ze względu na niską cenę można nimi pokryć cały dach co kolosalnie zwiększa ich skuteczność.
 8. Myślę że przy odpowiednich warunkach utrzymały by się całkiem długo ( jak na owoce). Poza tym pokazują że energię, elektryczną, można uzyskać praktycznie z wszystkiego. Pomysł jak najbardziej mi się podoba.
 9. Z tego co się orientuję to odległość nie ma znaczenia ponieważ wykorzystywane jest naturalne przeskakiwanie atomów(?) z miejsca na miejsce bez względu na odległość. Problem polegał na zmuszeniu atomu do skoku w tym momencie w to miejsce i synchronicznie z resztą. Dwa pierwsze dość szybko zostały uzyskane, drugi jak widać już pomału opanowujemy.
 10. Nie powiem możliwe że mózg jest tylko swego rodzaju przekaźnikiem, lecz myślę że póki co powinniśmy (my jako ludzkość) zająć się teleportacją cząsteczek, informacji, ludzi. Pomyślcie jakie to daje możliwości... Dzięki takiemu urządzeniu nie było by najmniejszej potrzeby na budowanie statków kosmicznych które mogły by budować kolonie na innych planetach. Wystarczy że doleciał by tam jeden prom z takim urządzeniem i generatorem który by go zasilał. Następnie z Ziemi można by przeteleportować całe zespoły inżynierów, budowlańców, naukowców i żołnierzy którzy zajęli by się budową koloni. Mogło by to ziścić pomysł twórców filmu Stargate, z wrotami dzięki którym można się przenosić w najdalsze krańce galaktyki w ciągu chwili. Nie mówiąc o korzyściach na Ziemi. Definicja transportu całkiem by się zmieniła, poczynając od płatnego transportu między kontynentami, który wyklucza samoloty, kończąc na późniejszych wersjach transportu do użytku prywatnego, niszczy to prawie całkowicie rynek lotniczy, morski i samochodowy.
 11. Skoro najpewniej smoki istniały i przeżyły wymieranie kredowe nawet jak się okazało w kilku gatunkach to czemu jeszcze inne nie mogły przeżyć?? Aby potwierdzić swe śmiałe stwierdzenie rzucam link do w sumie streszczenia filmu dokumentalnego o paleontologu Jack-u Tenner: http://www.masterminds.pl/.25/SMOK,fantazja,Dla,mnie,to,jednak,faktS.563.html
 12. Wiem że to jest niemożliwe, ale tak jak archeologowie marzą o znalezieniu Graala tak ja marzę o zimnej fuzji A tak poza tym wierzę w energie atomową. Kwestia ulepszenia jej.
 13. Osobiście mam taką szczerą nadzieję że uda nam się dokonać zimnej fuzji. Jest to energetyczne zabawienie dla świata. Ale myślę że jeszcze sporo wody w Wiśle upłynie zanim ktoś to odkryję. Prędzej przerzucimy się w samochodach na wodór albo deuter. i zaczniemy budować osiedla 2x wyższe od Taipei 101. Sowieci też wkręcali że zbudowali reaktory zimnej fuzji na Syberii . Ile w tym prawdy... W sumie nie wiadomo co Rosjanie trzymają w swych Syberyjskich lasach.
 14. Hmm elektroniczny kamuflarz... Jestem jak najbardziej na tak zastosowany w nowszych wersjach samolotów typu nighthawk i Apache Longbow zamienia te maszy ny w jeszcze bardziej śmiercionośną broń. Ciekawe kiedy wprowadzą to w Polskiej armii.
 15. Najlepsze jest to że nie tylko metan został "zjedzony" przez bakterie w Zatoce Meksykańskiej. Okazało się że ropę też "zjadała" jakaś bakteria której liczebność zaczęła wzrastać po wycieku.
×
×
 • Create New...