Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy

knifeofgod

Users
 • Content Count

  7
 • Joined

 • Last visited

  Never

Community Reputation

0 Neutral

About knifeofgod

 • Rank
  Fuks

Informacje szczegółowe

 • Płeć
  Nie powiem
 1. Kolonoskopia i panendoskopia staną się nieco bardziej komfortowe. Ot co.
 2. Może być wiele powodów. Być może organizm żywy łatwiej zaakceptuje taką synapsę? Może chodzi o rozmiary, szybkość przekazu? Pewnie nie dowiemy się, póki naukowcy nie uchylą szerzej rąbka tajemnicy.
 3. Wydaje mi się, że mechanizm "oszukania" mózgu opiera się w tym przypadku na tzw. biofeedback'u. Nie jest to to samo oczywiście, budzi tylko moje silne skojarzenie między tymi dwoma zabiegami Mimo wszystko bardzo ciekawe. Może uda się wykorzystać to zjawisko nie tylko przy leczeniu dolegliwości bólowych, ale też chorób psychicznych?
 4. Mogę się mylić - ale czy skórka pomarańczowa od dawna nie jest składnikiem znacznej części suplementów diety "palących tłuszcz"?
 5. A jak myślicie, czy będzie chociaż jeden dzień bez złych wiadomości, czy to w mediach, czy przez inne środki przekazu?
 6. Osobiście, jestem za legalizacją tzw. "miękkich narkotyków". Sam nie biorę i nie mam zamiaru, ale myślę że taka ustawa ciągnęłaby za sobą kilka ważnych konsekwencji: Po pierwsze, to co legalne nie jest już tak kuszące. Holandia zezwala na posiadanie, uprawę i używanie takich substancji, a przecież nie jest jednym wielkim siedliskiem narkomanów. Poza tym kartele narkotykowe tracą pracę, coś co jest legalne nie przynosi tak wielkich zysków. A grupa społeczna łasa na takie "odloty" szybko wykończy się "nareszcie legalnym stuffem". Pozostaje tylko problem opieki zdrowotnej oraz wpływu osób biorących narkotyki na otoczenie. Nie wyobrażam sobie, żebym musiał z własnej kieszeni leczyć narkomanów za ich własną głupotę (chociaż tak naprawdę nie mamy nic do powiedzenia, każdy z nas przecież oddaje składki na ubezpieczenie zdrowotne). Druga sprawa, np. kierowca pod wpływem narkotyków jest śmiertelnie niebezpieczny dla otoczenia, tak samo jak kierowca pijany. Oba przypadki powinny być więc tak samo karane, wg. mnie wciąż zbyt mało rygorystycznie.
×
×
 • Create New...