Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy

kobol

Users
 • Content Count

  32
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

About kobol

 • Rank
  Fuks

Informacje szczegółowe

 • Płeć
  Nie powiem
 1. Ale jednak jest mieszaniną, a artykuł mówi wyraźnie (choć nie precyzuje o którym) o tlenku. Tytuł na miarę "Faktu"
 2. Rdza jest mieszaniną tlenków i wodorotlenków. A metoda polega na użyciu tlenku żelaza.
 3. Sądzę, że można to raczej nazwać początkiem schyłku ery paliw ropopochodnych.
 4. Spokojnie, pierwsze komóry miały rozmiar cegły i nie były doskonałe. Ważne, że poczynili pierwszy krok i technologia trafia na rynek konsumencki. Zobaczymy jeszcze jak z ceną, na pewno będzie wysoka, ale żeby nie okazała się zaporowa.
 5. O jakich kosztach dostarczania piszesz? Skoro jak na razie wszystko odbywa się hipotetycznie. Kiedy technologia będzie opracowana, proces stanie się samowystarczalny a część energii będzie krążyć w obiegu zamkniętym. Chyba głównym założeniem jest uzyskanie wysoce wydajnego źródła energii, jeśli nie miałoby to być opłacalne, nie sądzę, aby nad tym pracowano?
 6. Skoro uzyskają więcej niż zużyją, jakie znaczenie ma ile zużyją?
 7. Chyba jednak ich nie słuchaj, tym bardziej, że jesteś w grupie podwyższonego ryzyka. Ja sam robiłem badania ponieważ lekarz nie chciał mnie skierować, kiedy się okazało, że mam tą bakterię nie był zbyt chętny do zapisania leczenia, ponieważ twierdził, że jest to bakteria bardzo powszechna i leczenie nic nie pomoże. Ustąpił dopiero kiedy mu powiedziałem, że jest to bakteria powszechna w naszym kraju (ok 80% nosicieli), natomiast w krajach rozwiniętych ten wskaźnik wynosi 20% (bardzo był zdziwiony takimi informacjami!). Mnie na szczęście leczenie pomogło, ale ten sam lekarz (jakież było moje zdziwienie!) powiedział, że jeśli nie będzie poprawy skieruje mnie do gastrologa w celu pobrania wycinka i przygotowania indywidualnego zestawu antybiotyków.
 8. Waldi prawdę mówiąc to 'On' ukradł pomysł Frankowi Herbertowi Tylko, że u Fremenów to się nazywało 'Oddzielacz wiatru' i nie kosztowało 500K, poza tym było o wiele bardziej wydajne i nie bazowało na wysokiej technologii.
 9. "Jeśli napiszę, że Kowalski ukradł samochód to czy Kowalski staje się złodziejem tylko dlatego, że ja tak napisałem?" Nie, nie staje się. Ale jak to powiedział numer 1 PR wszech czasów: Kłamstwo powtarzane 1000 razy staje się prawdą. Na szczęście ja nie prowadzę bloga i nie utrzymuję się ze "skromnej" pensji prokuratora, dlatego też pozwolę sobie nie być tak "naiwny" w swych ocenach. A ponieważ Mks'a znam jeszcze z XT i wiem czym produkt Marka Sella był dla polskiej informatyki, pozwolę sobie również wszelkie niejasności wokół jego "następcy" potraktować na niekorzyść tego ostatniego (chyba mogę?). Bo jeśli nie wiadomo o co chodzi, to wiadomo o co chodzi. A dla tego "czegoś" ludzie są zdolni do najgorszych podłości.
 10. "W roku 2008 prokuratura odrzuciła wszystkie zarzuty przeciwko Włodzimierzowi Banaszakowi, nie dopatrując się przestępstwa w jego działaniach. Spór o kody źródłowe wciąż nie został rozstrzygnięty." A ta sprawa jak się zakończyła? Tak czy inaczej ciężko uwierzyć, że wspaniale prosperująca firma nagle zaczyna kuleć i dzieje się to na krótko po śmierci jej twórcy. A potem w ciągu zaledwie kilku miesięcy wyrasta jej konkurencja, której głównym udziałowcem jest rodzina prezesa. Tego samego, który przez tyle lat potrafił wspaniale tą firmę prowadzić. Jak to możliwe, że przez tyle lat dobrze nią zarządzał, a w ciągu kilku miesięcy stoczyła się na krawędź przepaści? Dlaczego zarzuty odrzuciła prokuratura nie sąd?
 11. http://di.com.pl/news/12510,0,Potyczka_na_polskim_froncie_antywirusow.html
 12. Z tym "własnym programem" to chyba nie do końca prawda. Z tego co kiedyś czytałem o upadku firmy wynikało, że mks i arca wykorzystywały ten sam silnik (z modyfikacjami), którego autorem i właścicielem był od zawsze Marek Sell. Po jego śmierci "kluczowi programiści" bezprawnie go przejęli wydając własny produkt pod nazwą ArcaBit, do upadku obu firm doprowadził konflikt prawny ze spadkobiercami pana Marka. Nie wiem ile w tym prawdy, ponieważ polskim dziennikarzynom nie do końca można wierzyć, ale proponowałbym zweryfikować te informacje.
 13. Chodzi o to by sprawa nie ciagla sie przez dziesieciolecia Swoja droga nie wiem jak sad moze wydac taki nakaz, skoro prawo do odmowy zeznawania na wlasna niekorzysc jest jednym z podstawowych praw oskarzonego, w Polsce nawet osoba spokrewniona moze odmowic skladania zeznan.
 14. A czym jest kac? Chyba objawem odstawiennym. Jesli sie go wyeliminuje, nie bedzie potrzeby "leczenia sie".
×
×
 • Create New...