Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy

observer

Users
 • Content Count

  15
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by observer

 1. Mam nadzieję, że na tych stronach nie będzie już więcej dyskusji na poziomie mankomaniaka. Myślę, że tego typu komentarze powinno się, po prostu, ignorować.
 2. Wydaje mi się, że jest to kolejny przykład na nadmiernie intensywne kontakty naukowców z prasą. To co się wydaje jakiemuś naukowcowi nie ma większego znaczenia. Ważne jest to co potrafi udowodnić, pokazać. Przypuszczam, że prof. Paul Davies i dr Sara Walker starają się o nowy grant i robią "zadymę" medialną.
 3. Martwi mnie to, że wczoraj pewni fizycy ogłosili, że znają już wszystkie cząstki elementarne z pewnością na 99.99%. A tu nagle dwa bozony i pech. Wyraźnie widzę, że fizycy zbyt bardzo dbają o kontakty z mediami. Mogliby się nauczyć od matematyków odrobiny pokory wobec materii z którą maja do czynienia.
 4. Niezawodność nie jest najważniejszym problemem. Problem tkwi w tym jak sprawdzić, czy chmura RZECZYWIŚCIE przechowuje nasze dane. BO: składam 19^6 dokumentów w chmurze; i płacę za to; jak sprawdzić, że zamiast dokumentu chmura nie przechowuje jego odcisku palca? To musi być bardzo dobrze przemyślane.
 5. Chciałe zwrócić uwagę na to, że w każdym skończonym liniowo uporządkowanym zbiorze istnieje element najmniejszy.
 6. Ciekawi mnie ile kosztowało EU przeprowadzenie tych intrygujących badań? Zespół badawczy jest fantastyczny: teoretycy (politechnika w Delft) oraz praktycy (Philips Research) - myślę, że naciągnęli nas na naprawdę niezłą kwotę.
 7. Coś mi się zdaje, że tym naukowcom z MIT kończą się środki finansowe, starają się więc o nowy grant i potrzebują szumu medialnego. Ostatnio mój znajomy bardzo dobrze wykorzystał media w USA i po rocznej akcji medialnej otrzymał grant na kilkanaście milionów dolarów. Jestem pewien, że bez szumu medialnego nie otrzymałby tak dużej kasy - temat jest praktycznie niemożliwy do realizowania.
 8. Pięć procent może być wynikiem błędu statystycznego. Niezbyt ufam analizom danych wykonanych przez samych biologów.
 9. Mi to się zgadza. Robiłem ze dwa lata temu podobne badania symulacyjne - wprowadziłem trzy klasy kierowców: przeciętnych, agresywnych i bojaźliwych. Wyniki byłe mniej więcej podobne. Na przykład przepustowość przy parametrach (1,0,0) było około 40% większa niż przy parametrach (0.9, 0.05, 0,05). Niestety, poza symulacjami nie osiągnąłem wyników analitycznych - więc wyników tych nie publikowałem.
 10. Przejrzałem artykuł "Power Spectrum Analysis of BNL Decay-Rate Data" (http://arxiv.org/ftp/arxiv/papers/1006/1006.4848.pdf). Analiza statystyczna wygląda na rzetelną. Myślę, że warto będzie dobrać się do oryginalnych danych i powtórzyć obliczenia z wykorzystaniem bardziej subtelnych technik statystycznych. Postaram się to zrobić w najbliższym czasie. Jeśli potwierdzi się kilka ostatnich niespodzianek, to zadrżą podstawy fizyki jąder atomowych.
 11. Niebezpieczeństwo dotyczy nie tylko przyszłości. Dobrze znanym przykładem jest serwis http://pleaserobme.com/ (obecnie zawiesił on swoje usługi; jest tam kilka ciekawych artykułów). Bezmyślne rejestrowanie swojej aktywności może ujawnić rozkłady dnia, ulubione miejsca, kluby i bary w których się przebywa. A te dane można wykorzystać do celów kryminalnych.
 12. No cóż: problem znalezienia drogi w labiryncie ma liniową złożoność czasową i pamięciową.
 13. Naukowcy polscy nie potrafią nadal dbać o takie rzeczy jak "citation index" (to nie jest trudne, wymaga np. specyficznych zabiegów administracyjnych), "awarded PhDs" (mamy inny model opieki nad doktorantami), mamy kiepski współczynnik "Ratio of international to domestic staff" (niskie, nieatrakcyjne pensje) itd. Myślę, że będziemy musieli poczekać jeszcze kilkanaście lat zanim pierwsze uczelnie polskie zaczną pojawiać się w okolicach pierwszej setki uczelni na świecie jeśli stosować się będzie rankingi typu "THE QS World University Rankings".
 14. Być może odkrycia tego typu zmuszą informatyków do zmiany podstawowego (bardzo prostego) formalnego modelu neuronu. Może to mieć zastosowanie do budowy nowej grupy klasyfikatorów oraz nowych algorytmów "automatycznego uczenia się".
×
×
 • Create New...