Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy

PiotrZ

Users
 • Content Count

  6
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

About PiotrZ

 • Rank
  Fuks

Informacje szczegółowe

 • Płeć
  Nie powiem
 1. Cudze chwalcie, a swoich nie znacie? W Europie mamy również dużo interesujących latających wędrownych długodystansowych owadów. Nasze europejskie motyle, jak np. zawisak powojowiec (Agrius convolvuli) czy zmierzchnica trupia główka (Acherontia atropos), potrafią również przelecieć kilka tysięcy kilometrów z Afryki na północne krańce Skandynawii, a nawet do odległej od lądów Islandii. U nas w Polsce przylot wędrownych motyli jest na przełomie maja i czerwca w okresie fenologicznej pełni wiosny: - rusałka admirał (Vanessa atalanta) - rusałka osetnik (Vanessa cardui) - fruczak gołąbek (Macroglossum stellatarum), zawisak aktywny w ciągu dnia - zmierzchnica trupia główka (Acherontia atropos), zawisak, motyl nocny (ćma) - zawisak powojowiec (Agrius convolvuli), motyl nocny (ćma) Ps. Poszukuję opracowań o takich jw. wędrownych owadach, przede wszystkim o wędrownych europejskich motylach, czy ktokolwiek widział, ktokolwiek cokolwiek wie?
 2. Germańska Nowa Medycyna dr Hamera wydaje się być ciekawą alternatywą, a może zwrotem w dziejach ludzkości (w medycenie i nie tylko) podobnym jak znana i słynna rewolucja kopernikańska
 3. Uważam, że najwyższy czas zacząć solidnie zacierać we Wszechświecie wszelkie ślady naszego istnienia i maskować nasze istnienie... Skąd pewność, że OBCY to tylko dobre istoty chcące dla nas wszelkiego dobra i dobrodziejstw, a nie tylko dla siebie surowców i wysoko białkowego pożywienia? Czas szykować technologie i systemy obronne, by moc uniknąć zniewolenia. Dla OBCYCH jesteśmy zdezintegrowaną i objętą rozmaitymi konfliktami planetą różnych gatunków istot żywych, które nie potrafią stworzyć nawet dla jednego gatunku bezkonfliktowego środowiska życia... ...ech, co tu pisać, czy w/w "elita" biurokratów ma nadzieję być potraktowana inaczej przez OBCYCH i chce już szykować negocjatora? Jak historia uczy, każdy najeźdźca (ten z Kosmosu również tak postąpi), na początku szuka sojuszników w podboju nowych dla siebie przestrzeni życiowych, a potem wszyscy dobrze wiemy jaki los jest tych wszystkich istot pokonanych włącznie z tymi co na początku przeszli na jego stronę. Licho wie jakie zarazki i inne mikroby z sobą przywiozą i na które, niestety z oczywistych powodów, nie będziemy odporni i wyginiemy jak te przysłowiowe muchy, które też zginą... Żarty się skończyły, czas działać rozsądnie, rozumnie i metodycznie, bo dyplomacja w tym wyżej opisanym wydaniu doprowadzi Ziemian (florę i faunę) do zagłady!
 4. Wystarczy zamontować w każdym samochodzie "czarna skrzynkę" emitującą skuteczne sygnał zakłócający wewnątrz samochodu pracę telefonu komórkowego i po sprawie... ) Każdy policjant sprawdi podczas kontroli drogowej, czy ten system jest sprawny, a jeśli nie uzna pojazd za technicznie niesprawny i uniemozliwi dalsza jazdę Naukowcy nie mają pojęcia, jak walczyć z plagą, która staje się równie niebezpieczna jak plaga pijanych kierowców? Też mi "naukowcy"
 5. Widać tutaj niewiedzę... Zacznijmy więc od podstaw. Drzewa w naturalnym lesie poprzez system korzeniowy współżyją w symbiozie z grzybami (zjawisko to nazywamy mikoryzą)..., ale leśny ekosystem to nie tylko grzyby, lecz wszystko co żyje i współżyje. Oczywiste więc jest, że glebowe środowisko na terenach porolnych, czy tym bardziej np. poprzemysłowych i po kopalnianych nie posiada tego, co ma gleba w wielowiekowym lesie, więc drzewa nie będą rozwijały się i rosły prawidłowo w perwszym okresie rozwoju i formowania się lasu. Nowe technologie i techniki w szkółkarstwie leśnym obecnie upowszechniają mikoryzację sadzonek drzew, jako zabieg polegający na przeniesieniu zbiorowiska grzybów mikoryzowych zasiedlających humus leśny do przygotowanego substratu hodowlanego (mikoryzacja naturalnego inokulum) lub wprowadzenie do substratu hodowlanego ściśle określonej ilości propagul zidentyfikowanego i znanego grzyba mikoryzowego (mikoryzacja sterowana). Zabieg ten ułatwia powstawanie zdrowszych lasów własnie na tych "nieleśnych" nowych terenach przeznaconych pod zalesienia, ale również daje wysokiej jakości sadzonki do zalesień na terenach leśnych. Naturalny ekosystem leśny na swoistą biocenozę (jakiej nie ma innych terenech, np, porolnych i po przemysłowych) jako zwarty i spójny system populacji organizmów roślinnych, zwierzęcych i mikroorganizmów danego środowiska, należących do różnych gatunków, ale powiązanych ze sobą różnorodnymi czynnikami ekologicznymi i zależnościami pokarmowymi, tworzących całość, która pozostaje w przyrodzie w stanie dynamicznej równowagi... Jeśli chcemy przywrócić to naturze co zabraliśmy, nawet jeśli nie potrafimy jeszcze dokonać tego idealnie, to zawsze jest to nasz kolejny sukces (a nie porażka), bo nadal uczymy się na własnych błędach... Ps. "Nezghul" - Idealnie jest jak natura sama wszystko odtwarza i reguluje, ale człowiek "lubi" ją z różnych powodów poprawiać, niestety, każde "ręczne" sterowanie dla obu jest to niekorzystne.
×
×
 • Create New...