Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy

topiq

Users
 • Content Count

  64
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

topiq last won the day on January 25 2015

topiq had the most liked content!

Community Reputation

2 Neutral

About topiq

 • Rank
  Górnik

Informacje szczegółowe

 • Płeć
  Nie powiem
 1. Na szybko z pamięci: - Agata Mróz-Olszewska - Joanna Beretta Molla ale jestem przekonany, że lista jest o wiele dłuższa, tylko trzeba chcieć poszukać... choć pewnie wiele przypadków nie zyskało rozgłosu.
 2. A skąd wiadomo, że szczepienia dają odporność na dłużej niż przechorowanie jak od pierwszych prób z lutego 2020 minęło dopiero 10 m-cy? No chyba, że 2 m-ce to taki znaczący zysk. Chyba jeszcze za wcześnie, żeby się tak zachwycać, jak to w mediach podają.
 3. Sztuczne tu, sztuczne tam, a potem narzekanie na mikroplastik. Jednolite słomki, patyczki i sztućce są be, ale kosmaty polar z poliestru, który syfi na lewo i prawo kłaczkami to już ok. Dla mnie to hipokryzja. A ile tego badziewia lata to najlepiej widać z na filtrze suszarki do ubrań, gdy po jednym wsadzie ściąga się 1cm warstwę kłaków. Oczywiście część to bawełna, ale plastiku tam też pełno.
 4. A moim zdaniem, tego typu analizy są potwierdzeniem przypuszczeń, że być może należy zastanowić się nad paradygmatem datowania odkryć.
 5. A jak daje gwarancje (pytanie retoryczne), że właśnie wśród tych przetestowanych nie ma zarażonych po wykonaniu testów. Nie to, żebym była z testowaniem wszystkich, ale to jakaś paranoja z tą kontrolą nad wszystkim, bo żeby przebadać wszystkich, to trzeba by im później robić cykliczne testy, żeby wiedza na temat rozpowszechnienia wirus była aktualna, a to przecież nie realne.
 6. Przyznaję, było to skrótowe uproszczenie, ale wzór (skopiowany z Wikipedii): 6H2O + 6CO2 + hν (energia świetlna) → C6H12O6 + 6O2↑; ΔE = −2872 kJ/mol (–687 kcal/mol) raczej ma spore znaczenie w całym bilansie... Na dodatek potwierdza zapotrzebowanie (spore) na wodę co prowadzi do konkluzji potwierdzające tezy artykuły, że we wszystkim jest potrzebny umiar i rozwaga. A propos umiaru, to dopiszę (nie mogę już edytować powyższego), że takie badania: https://onlinelibrary.wiley.com/doi/10.1111/gcb.14954 potwierdzają, że stan wiedzy naukowców nie jest absolutny i ideologizowanie aktualnego stanu wiedzy prowadzi do skrajności, które muszą się skończyć źle, po zaniku rozsądku i możliwości dopuszczenia innych punktów widzenia do dyskusji.
 7. Jak wyeliminujemy CO2 to pousychają wszystkie rośliny, czy o to chodzi w "walce z globalnym ociepleniem"?
 8. Jak byłem na studiach, kiedy Wikipedia powstawała, to prowadzący zabraniali ją cytować jako źródło, a teraz sami tak robią, może nie Ci sami, ale jednak.
 9. Zaiste niesamowite jest, że potrzeba "nowoczesnych" badań zawierających różne wyliczenia, słupki i statystyki, żeby podać prawdę znaną od kilku tysięcy lat (Biblia - ciekawe kompendium np. tutaj: http://eliasz.dekalog.pl/goscie/palla/post.htm), jak również naukowo (medycznie) udokumentowane osiągnięcia dr Ewy Dąbrowskiej. Ciekawym jest też, że zaznacza się, że studium zostało wykonane "tylko" na 3 pacjentach, jakby w domyśle podsuwając argument do jego dyskwalifikacji, że to przecież mała próba. Tylko po co? Może dlatego żeby się nie okazało, że nagle cały (albo większość) przemysł leków na tym polu jest zbędny?
×
×
 • Create New...