Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy

topiq

Users
 • Content Count

  60
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

topiq last won the day on January 25 2015

topiq had the most liked content!

Community Reputation

2 Neutral

About topiq

 • Rank
  Górnik

Informacje szczegółowe

 • Płeć
  Nie powiem
 1. A moim zdaniem, tego typu analizy są potwierdzeniem przypuszczeń, że być może należy zastanowić się nad paradygmatem datowania odkryć.
 2. A jak daje gwarancje (pytanie retoryczne), że właśnie wśród tych przetestowanych nie ma zarażonych po wykonaniu testów. Nie to, żebym była z testowaniem wszystkich, ale to jakaś paranoja z tą kontrolą nad wszystkim, bo żeby przebadać wszystkich, to trzeba by im później robić cykliczne testy, żeby wiedza na temat rozpowszechnienia wirus była aktualna, a to przecież nie realne.
 3. Przyznaję, było to skrótowe uproszczenie, ale wzór (skopiowany z Wikipedii): 6H2O + 6CO2 + hν (energia świetlna) → C6H12O6 + 6O2↑; ΔE = −2872 kJ/mol (–687 kcal/mol) raczej ma spore znaczenie w całym bilansie... Na dodatek potwierdza zapotrzebowanie (spore) na wodę co prowadzi do konkluzji potwierdzające tezy artykuły, że we wszystkim jest potrzebny umiar i rozwaga. A propos umiaru, to dopiszę (nie mogę już edytować powyższego), że takie badania: https://onlinelibrary.wiley.com/doi/10.1111/gcb.14954 potwierdzają, że stan wiedzy naukowców nie jest absolutny i ideologizowanie aktualnego stanu wiedzy prowadzi do skrajności, które muszą się skończyć źle, po zaniku rozsądku i możliwości dopuszczenia innych punktów widzenia do dyskusji.
 4. Jak wyeliminujemy CO2 to pousychają wszystkie rośliny, czy o to chodzi w "walce z globalnym ociepleniem"?
 5. Jak byłem na studiach, kiedy Wikipedia powstawała, to prowadzący zabraniali ją cytować jako źródło, a teraz sami tak robią, może nie Ci sami, ale jednak.
 6. Zaiste niesamowite jest, że potrzeba "nowoczesnych" badań zawierających różne wyliczenia, słupki i statystyki, żeby podać prawdę znaną od kilku tysięcy lat (Biblia - ciekawe kompendium np. tutaj: http://eliasz.dekalog.pl/goscie/palla/post.htm), jak również naukowo (medycznie) udokumentowane osiągnięcia dr Ewy Dąbrowskiej. Ciekawym jest też, że zaznacza się, że studium zostało wykonane "tylko" na 3 pacjentach, jakby w domyśle podsuwając argument do jego dyskwalifikacji, że to przecież mała próba. Tylko po co? Może dlatego żeby się nie okazało, że nagle cały (albo większość) przemysł leków na tym polu jest zbędny?
 7. Mając konto na Flickr można zapytać autora: https://www.flickr.com/photos/macrj/5614050826/in/album-72157623457355928/
 8. "...które trafiły już do najnowszych wersji iOS-a i Androida" Nic tylko trzeba kupić najnowszy sprzęt, bo oczywiście stary poprawek nie uświadczy.
 9. Tym razem nie Prima Aprilis: https://www.jcu.edu.au/news/releases/2017/march/fnq-search-for-the-tasmanian-tiger
 10. A mi w pierwszej chwili skojarzył się film: http://www.filmweb.pl/film/Moja+macocha+jest+kosmitką-1988-7803 (oczywiście w kontekście technicznym
×
×
 • Create New...