Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy

corwin

Users
 • Content Count

  18
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

About corwin

 • Rank
  Fuks

Informacje szczegółowe

 • Płeć
  Nie powiem
 1. Pierwsze słyszę, że są przez naukowców rozważane szklarnie. Może w filmach sf. Albo będą to masywne schrony na powierzchni, albo tunele podziemne/jaskinie. Bo oprócz promieniowania, są jeszcze (mikro)meteoryty, niska temperatura oraz baaardzo niskie ciśnienie. Rozsądniej pozbyć się wszystkich takich problemów i zamieszkać pod ziemią (marsem?) a oświetlenie i dla ludzi i roślin wytwarzać sztucznie.
 2. Jakby to u nas było badane, to na pewno odpowiednia komisja naukowa znalazłaby ślady anieliny - specjalny środek służący aniołom do latania (coś jak w Piotrusiu Panu)
 3. Tylko czekać, aż jako dane dostanie nagrania z reala i wygeneruje kod do matrixa
 4. 5,5 miliona? Chyba lekki błąd, tyle to prywatnie by prezes wypłacił
 5. To ja też mam pomysł na prędkość większą od światła. Do tarczy szlifierki ustawionej horyzontalnie przymocowujemy laser. Włączamy szlifierkę. Na odpowiednio dalekiej od naszego "zestawu laboratoryjnego" ścianie obserwujemy punkt świetlny, który będzie się "poruszał" szybciej niż światło
 6. Przydałoby się dodać, że jak Bóg i Partia pozwoli, to po rozwinięciu żagla skierują go na Wenus:)
 7. Jak to jak ze strzelaniem? Bierzesz od syna wypasiony plastikowy karabin do ręki i pojawia się na ekranie:) A tak poważniej, to zdaje się ma na tyle skuteczną zdolność odczytywania ruchów, że kto wie, czy nie wystarczyłoby ułożyć ręce jak na karabinie/pistolecie i strzelać naciskając wyimaginowany spust. Chociaż wersja z pistoletem na wodę dziecka też wydaje mi się atrakcyjna:)
 8. Ciekawe tylko, czy jest to mieszanina różnych nanorurek, czy też wyselekcjonowane jednakowe?
 9. "...nieujawnionego producenta odkurzaczy" Nowy model odkurzacza tego producenta ma zasięg 20000 km i może przenosić końcówki o różnym zastosowaniu - od chirurgicznie dokładnej do unicestwiania pająków ukrytych w trudno dostępnych zakamarkach, poprzez końcówki klasyczne lub czyszczące powierzchnię chemicznie lub biologicznie aż po końcówki zmiatające dywan z powierzchni ziemi.
 10. Uwielbiam badania statystyczne. W szczególności na stosunkowo niewielkiej populacji. Jakiś czas temu obśmiałem się jak norka z tych "badań" - http://www.kopalniawiedzy.pl/religijnosc-ateista-Bernhard-Hommel-ukryty-porzadek-dostrzegac-agnostyk-6137.html
 11. A z czego zbudować taką wieżę (że o kosztach nie wspomnę)? I, co ważniejsze, na czym ją osadzić? Przecież to by był gigantyczny ciężar - orbita geostacjonarna jest na wysokości prawie 36000 km (a do tej windy jeszcze wyżej - 60000 mil, wg źródła). Cały pic z tą windą polega na tym, że ciężar zawieszony na orbicie naciągnie ten kabel i siły działające na fundament będą stosunkowo niewielkie. Swoją drogą, szkoda, że nie podali z czego jest zrobiony ten kabel, który był na tyle lekki, że jego kilometr utrzymał helikopter (na zdjęciu jest dość gruby).
 12. Jakoś sobie nie wyobrażam, aby do taniego procesora dodawać tak drogą płytę główną (której zresztą nie mogłem znaleźć w sieci...) Zapewne jest błąd, a płyta to raczej ta - MSI 785GTM-E45 http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16813130237 w cenie 70 dolarów - wtedy taki zestaw za 170$ już miałby sens
 13. Pamięć optyczna w takiej formie, jaka jest, nie ma przyszłości - tylko jako nośnik filmów dla wydawców (a i to niekoniecznie w związku z rozwojem sklepów z muzyką i filmami). Cena płyt br jest nadal wstrząsająca (40 zł za 25 GB) i nic nie wskazuje na jej gwałtowny spadek. Bardziej opłaca się składować dane na HDD. 500 GB dysk kosztuje nieco ponad 200 zł. Nawet nagrywając w RAID 0 wychodzi 4x taniej. A co do szybkości takiej pamięci - jej przeznaczeniem (sądząc po gęstości oraz stabilności zapisu) jest raczej bycie masową, a nie operacyjną. Co nie oznacza, że musi być wolna:)
×
×
 • Create New...