Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy

deft

Users
 • Content Count

  52
 • Joined

 • Last visited

  Never

Community Reputation

0 Neutral

About deft

 • Rank
  Górnik

Informacje szczegółowe

 • Płeć
  Nie powiem
 1. Zastanówcie się co by było gdyby tak muzułmanie w naszym kraju zaczeli robić sobie odpusty i strzelać petardami - jaka by była haja, katolickie babcie by się zaczęły pienić z agresji, scyzoryki w kształcie krzyża by im się otwierały w torebkach. Szkoda gadać... daremny kraj.
 2. 1. "uroki" tak. Co żeście się uczepili tej niedzieli? Czy ja wspomniałem o tym chociaż słowem? Oczywiście, że sobota i niedziela powinny być wolne, ale jak sklep chce zarobić to nie może być zamknięty. 2,3. Nie mam nic przeciwko tym babciom na straganie, generalnie nie jestem zwolennikiem płacenia podatków. Dlaczego babcie z truskawkami przeganiają z ulicy i zabierają im towar a tutaj jest totalna samowolka? Bo przy kościele nie wypada przecież, żeby policja chodziła no bo jak to - pan bóg będzie zły!! Nie wspominając o proboszczu... jeszcze do WhizzKid: KONSTYTUCJA RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ Art. 54. 1. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji. 2. Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane. Tak więc mogę sobie mówić co chcę. Nie neguję Twojego światopoglądu tylko go konfrontuję ze swoim.
 3. Odpusty - nie wiesz co to jest? Jak cały dzień wszędzie słychać tylko huk petard - jak w sylwestra. Wiem, że tak jest wszędzie więc mi nie wciskaj kitów, że u Ciebie pocztówki sprzedają Te pretensje kieruję naszego zacnego narodu. A powodów jest całe mnóstwo. Mam już dość tych transmisji mszy w publicznych, prywatnych telewizjach - to jest chore. W wiadomościach dziennikarze nie kryją się ze swoją religią, otwarcie plotą głupoty o niebie, odpuszczeniu i innych bzdetach. Na prawdę słabi mnie ten naród, a dokładniej ludzie gadający takie rzeczy w telewizji. Jeszcze do tego wchodzę na niby portal popularno naukowy a czytam o czym? Oczywiście o katolach. DOŚĆ! Nie forsuję swojego światopoglądu, nikomu go nie narzucam tylko go wyrażam. Znowu Ci to muszę tłumaczyć?
 4. otóż tak WhizzKidzie: 1. Konstytucja mówi o wolności człowieka, a gdzie tu wolność skoro nagle się dowiaduję, że jutro nie zrobię zakupów, bo Chrzęści Janie świętują sobie jakieś "święto 3 króli" i oczywiście cały kraj musi mieć wolne, gdzie świadkowie jehowy np muszą sobie brać urlopy. Jest to narzucanie całemu narodowi religii. To ma być demokracja? 2. Mówiąc o handlu przykościelnym mam na myśli odpusty, co z resztą jasno i wyraźnie napisałem. Chyba zadzwonię na policję przy najbliższej okazji, bo ostatnio przechodziłem z ciekawości, żeby zobaczyć i 90% ze sprzedających nie ma kasy fiskalnej. Żadnego paragonu, faktury - to jest oszukiwanie skarbu państwa. Nie wspominam już o kościele, bo szkoda gadki. 3. "ale to oczywiście Twoja wina, że nikt inny się nie wypowiedział" - to znaczy, że co? Coś źle napisałem? Mam się stąd wynieść czy co? Nie wiem co sugerujesz. czesiu - taki biedny naród, suchy chleb jedzą popijając wodą ze stawu, ale do roboty się nie chce iść - tylko by świętowali. Akurat sobie mogę pracować kiedy mi się podoba, także jedynie zamknięte sklepy mnie drażnią, podczas gdy stacje benzynowe bezproblemowo mogą być otwarte Też sugerujesz, że jestem na złej drodze? To jest jakieś forum katolickie?
 5. 1. Święta religijne nie powinny być dniami wolnymi od pracy. 2. Zakaz handlu w niedziele nie obowiązuje najwyraźniej przykościelnych oszustów, którzy sprzedają ładunki wybuchowe. Zwie się to potocznie 'odpust'. Czyli odpust na kasy fiskalne i ogólnie samowolka. Gdzie jest policja w takich sytuacjach? 3. Jak się mają do tego muzułmani, hari kriszna, świadkowie jehowy itp? Chciałbym też poczytać o badaniach na ich temat, a nie tylko na temat katoli...
 6. a czy marihuana jest z konopii? Chyba nie, w każdym razie ja nic na ten temat nie wiem...
 7. że niby to jest dużo? Wg moich obliczeń codziennie jestem w stanie ściągnąć 260 GB czyli około 1/4 TB. Tak więc pobicie tego rekordu zajęłoby mi w przybliżeniu 12 dni. Na szczęście nie mam takich potrzeb
 8. hehe popieram piratów w pełni - na razie nie ma gier zasługujących na cenę powyżej 10 zł. A im więcej jest zabezpieczeń tym więcej trzeba nerwów stracić i bardziej odechciewa się kupować oryginalne - to samo z programami.
 9. To, że ludzie się kłócą, biją - to nasze naturalne odruchy, jednak zależą głównie od tego jak byliśmy traktowani w młodości. Jeśli dziecko jest otoczone miłością i nauczone od początku odpowiedzialności za własne czyny oraz tego, że życie mamy tylko jedno, że należy je szanować (nie tylko swoje rzecz jasna), na pewno nie będzie szukało problemów i sprzeczek, będzie potrafiło w sposób asertywny dochodzić swoich praw. Ogólnie myślę, a nawet jestem pewien, że zwierzęta, zwłaszcza koty mają bardzo podobną psychikę do ludzkiej. Metody wychowawcze i ich efekty są takie same. Jesteśmy zwierzętami.
 10. częściowo się zgadzam, ponieważ jesteśmy codziennie okłamywani nie tylko przez polityków, ale także przez 'naukowców' i wszystkich dookoła. W jednych artykułach piszą, że mleko trzeba pić bo zawiera wapń - gówno prawda, mleko z wodą które nam sprzedają koło wapnia nawet nie leżało, chyba, że jest jako dodatek np wapń + witamina D. Takie mleko jest dostępne tylko w JEDNYM z kilkunastu hipermarketów (od początku jak się urodziłem miałem wrażenie, że mieszkamy w 40 milionowej wsi - dzisiaj wiem, że to prawda).
 11. Najlepiej chyba stosować zasadę 'co za dużo to niezdrowo', bo wątpię, że to jest takie nieszkodliwe
 12. na przestrzeni dziesięcioleci mieliśmy wystarczająco dużo dowodów, żeby nie ufać amerykańskim instytucjom rządowym. Ile z tego jest prawdy - może jakieś inne badania ktoś przedstawi, bo te nie są wg mnie miarodajne. Te statystyki nie są dowodami.
 13. A ja nie rozumiem dlaczego cukier jest legalny. Przecież to cichy morderca, w dodatku silnie uzależnia (niektórych - tak jak z papierosami). A co do jedzenia fastfoodów - chętnie bym zjadł coś szybkiego i zdrowego tylko, że niestety w tym kraju budki z takim żarciem to tylko w snach ewentualnie. Chyba jak sobie sam nie otworzę własnej budki to nie będzie... Swoją drogą - dobry pomysł na duży biznes, bo zapotrzebowanie na to jest ogromne.
×
×
 • Create New...