Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy

shadowofeclipse

Users
 • Content Count

  8
 • Joined

 • Last visited

  Never

Community Reputation

0 Neutral

About shadowofeclipse

 • Rank
  Fuks

Informacje szczegółowe

 • Płeć
  Nie powiem
 1. Pewnie się da ale nie będzie się dało tego zrobić z wykorzystaniem silnika Trident, dodatkowy proces wykorzystujący WebKit albo Gecko spowoduje zwiększenia zużycia RAM i wykorzystania łącza.
 2. Microsoft może zablokować pliki swf i flv na stronach a przy zamkniętym kodzie tej przeglądarki nie będzie możliwości obejścia zabezpieczeń w sposób legalny (wszędzie). Chyba że zastanie użyte reverse enginering (nie w każdym państwie jest to legalne) do znalezienia luki i stworzenie odpowiedniego patcha przez Adobe.
 3. Flash nie mógł zostać włączony do Firefoxa natywnie za względu na to że Adobe nigdy nie opublikowała kodu źródłowego i pełnej specyfikacji na otwartej licencji. H264 w Firefoxie pewnie też będzie instalowany jako zewnętrzna wtyczka. Na razie są tylko rozszerzenia eksperymentalne dodające obsługę odtwarzania wideo - gecko-player pod Linuxa i XULPlayer pod Windowsa.
 4. Jak na razie z Flasha zrezygnowały dwie niezbyt popularne przeglądarki na rynku, wszystko zależy teraz od Mozilli twórcy Firefox'a czy też zamierza podjąć decyzję o rezygnacji z Flasha.
 5. Od przyszłego roku mają być dowody elektroniczne. Myślę że najbardziej praktycznym rozwiązaniem będzie wyrywkowe legitymowanie internautów, w takim przypadku policjant po wykryciu podejrzanego wpisu może poprosić o włożenie swojego dowodu osobistego do czytnika USB. Ja mam nadzieję że będą dostępne sterowniki pod linuxa. Jak nie a będę miał ponieść odpowiedzialność karną za odmowę wylegitymowania to niech mi państwo polskie kupi licencję na windowsa.
 6. IE zawsze goni konkurencje a raz na kilka lat dogania. Prace nad Acid3 są w toku a Microsoft dopiero nadrabia braki w Acid2. Każdy stracony punkt w tym teście oznacza brak obsługi jakiegoś elementu strony. Obsługa CSS 2.1 i XHTML 1.1 w IE jest naprawdę na niskim poziomie, może z wydaniem wersji 9 to się zmieni. Ale należy pamiętać że na horyzoncie jest HTML 5 i CSS 3, nie sądzę że IE 9 będzie w 100% obsługiwał te standardy i pewnie znowu polegnie w kolejnym teście Acid.
 7. Nie ma mowy! Ta nowa stylistyka to przegięcie. Wystarczy personalizacja KDE SC 4.4.0 we własnym zakresie.
 8. 10 lat? Takie urządzenia już są dostępne, spółka podległa NASA buduje prototypową instalację do produkcji wodoru na drodze fotolizy. Źródło: artykuł pod tytułem "Alchemicy XXI wieku" opublikowany w Polityce.
×
×
 • Create New...