Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy

dominik4142

Users
 • Content Count

  11
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

About dominik4142

 • Rank
  Fuks

Informacje szczegółowe

 • Płeć
  Nie powiem
 1. Co z treściami które nie są dostępne legalną ścieżka? Wypowiedź przedstawiciela brzmi dumnie i sugeruje, że problemem jest z współistnienie legalnych i nielegalnych treści. Z mojego doświadczenia wynika, że jak chce obejrzeć zagraniczny serial, to zapewne nie ma go na Netflixie a inni dostawcy pokazują 'item not available in your country'.
 2. Żel i materiały na drona można wyprodukować kiedy przyjdzie taka potrzeba. Nazwałbym to raczej próbami uniezależnienia od czynników których nie możemy kontrolować (przyroda) a nie przerostem formy nad treścią.
 3. Jakaś krótka notka, tag 'artykuł sponsorowany', cokolwiek?
 4. Laure de Lataillade, dyrektor wykonawczy stowarzyszenia GESTE, które skupia wydawców gier, mediów czy muzyki, mówi, że członkowie stowarzyszenia tracą od 20 do 40 procent wpływów z powodu zablokowanych reklam. Ahh nie ma to jak wyceny poszkodowanych, dobrze że zmieścili się w 140%...
 5. Czy tylko ja oglądając 'spontaniczną' rozmowę odniosłem wrażenie że nie była tak zupełnie spontaniczna? Trochę bardziej jak ze skryptu. Może to zasługa sytuacji w której musieli prowadzić przyjacielską rozmowę ze świadomością że słucha ich cała sala, ale bardzo chciałbym żeby microsoft zaprezentował w końcu to narzędzie w neutralnych warunkach. Jeśli dobrze pamiętam to ostatnio z mandaryńskiego tłumaczył prawie w czasie rzeczywistym a tu z niemieckim takie problemy, że translator musi czekać na koniec wypowiedzi.
 6. Nie chcę być zbyt krytyczny, ale jest naprawdę niewiele rzeczy które jedna osoba może zrobić lepiej niż zgrany zespół, praktycznie zawsze, czy to w przypadku kontaktu z klientami, czy między pracownikami, jest duże pole do porozumienia i współpracy. Po co tracić masę czasu na naukę i rozgryzanie czegoś, co ktoś już zna i może w ciągu paru chwil Cię nauczyć? Taka jest przewaga ludzi nad maszynami, proste rzeczy które nie wymagają "negocjacji" i współgrania wielu elementów, może zrobić zazwyczaj wytrenowany program.
 7. Nie wiem czy powinieneś mieszać ze sobą tradycję z przestarzałością, UJ ma bardzo długą tradycję a które miejsce nie wymaga komentarza. Oczywiście, problemem jest premiowanie i motywowanie pracowników do wartościowej i atrakcyjnej pracy, ale czy to wina ludzi czy systemu? Jako automatyk trochę narzekałem na zajęcia "wiedzy o nauce" lecz teraz z niewiele bardziej odległej perspektywy stwierdzam, że były to bardzo wzbogacające zajęcia. W końcu 1,5h na tydzień to nie tak wiele, a można nabrać perspektywy na to skąd się co wzięło i kto się kim sugeruje/naśladuje. Na studiach nie chodzi tylko o wiedzę, Polacy nie są świetnymi pracownikami dlatego, że zawsze niedoceniane są u nas umiejętności miękkie. W końcu jeśli zada się poważny i rozległy projekt, który mógłbym nauczyć współpracy i podziału obowiązków, ważniejsza jest obawa że podział pracy będzie nierówny i ktoś dostanie niezasłużoną ocenę.
 8. @sylkis To zależy jak się podpisuje dana wersja przeglądarki. Np. Chrome 18: (KHTML, like Gecko) Chrome/18.0.1025.142 20: (KHTML, like Gecko) Chrome/20.0.1092.0 W niczyim interesie nie jest udawać, że się jest kim innym, w końcu po co innym oddawać oficjalny udział w rynku;)
 9. Wkradł się błąd: " Korzystny dla IE trend uległ nieco zachamowaniu" Dodatkowo, jeśli dobrze pamiętam, wybór przeglądarki jest dostępny tylko dla użytkowników z obszaru UE, która nie jest przecież aż tak dużym rynkiem zbytu dla Microsoftu.
 10. Dla mnie to wyglądało jak wywiady w telezakupach, równie naturalne i przekonujące.
 11. Zastanawiające że moja nauczycielka na lekcji PO mówiła że można coś takiego kupić, co prawda ma krótki okres ważności (ok 6 m-cy) ale można go łatwo "odnawiać". Powtarzam tylko jej słowa, że od ok. 3 lat coś takiego już jest w sprzedaży. Sama była ok. rok temu na prezentacji proszku który działał na podobnej zasadzie, posypywano rozciętą tętnicę prosiaka i po chwili krew przestawała płynąć. Co do usuwania, chirurg ma później naprawdę dużo pracy żeby wyczyścić ranę ale jeśli to ma ratować życie to każdy wysiłek lekarza jest tego warty.
×
×
 • Create New...