Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy

finger

Users
 • Content Count

  15
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

-1 Poor

About finger

 • Rank
  Fuks

Informacje szczegółowe

 • Płeć
  Nie powiem
 1. Faktycznie, dzięki. W programach popularnonaukowych wychwyt neutronu był pomijany i przez to uważałem że produkcja atomów kończy się na reakcjach termojądrowych. Czyli cięższe jądra mogą być utworzone poprzez wychwyt neutronu w mniejszych gwiazdach (s) i w supernowych (r).
 2. Na załączonym obrazie widać, że np Ołów był wytworzony w sporej części przez gwiazdy o małej masie. Jak to jest możliwe, skoro wg mojej wiedzy tylko supernowe są w stanie syntetyzować coś cięższego niż Nikiel ? A ołów pochodzi w głównej mierze z rozpadu innych ciężkich elementów.
 3. Wystarczy do zdania oznajmującego dodać znak zapytania i clickbait gotowy :)
 4. To zależy od człowieka i jego aktualnej sytuacji (stanu psychicznego), aby alkohol wyzwolił pewne zachowania i uczucia. Człowieka spokojnego z natury ciężko przekonać do agresji po %. Znów jakiś narwaniec, gdy w pracy i w domu ma OK i nic go nie wkurzał dziś, to może się on zrelaksować przy literku i iść spać. Lecz gdy coś mu wczoraj nadepnęło na odcisk, cztery piwka i szuka jakby tu się rozładować.
 5. Rozpędzili się chyba z wyciąganiem wniosków na podstawie tak znaczącej różnicy. Czy 1% różnicy w występowaniu jednego genu to już istotna różnica? Grupa badanych 80 vs 60 też kiepska, 80-latkowie to o wiele rzadsza grupa z racji zgonów po 60 roku życia.
 6. Do tego wybrali elitę z wybrzeża Moskitów(!) jako dobrą próbkę przedstawicieli naszej rozwijającej się cywilizacji.
 7. Żal im było nie publikować wyników badań które zrobili i teraz nam żal, że to czytamy...
 8. Aż człowiek ma ochotę wyskoczyć do Coffee shopu...
 9. Podobnie jak granie w gry czy spożywanie alkoholu, w szczególności wśród mężczyzn
 10. Zresetują trochę wątek. To jest ograniczenie wolności konsumenta/użytkownika. W tą stronę poszli już producenci samochodów i czasami nie można nic zrobić bez wizyty w serwisie (wymiana oleju konieczna z podpięciem super komputera, etc). Dodam przy okazji że w serwisie pracują też nasi rodacy i niestety zdarzają się cebulaki, które zwykle orżną nas na częściach (koniecznością ich wymiany lub niby-wymianą). Ile to już historii, że serwis wymieniał wszystko dookoła ale nie przyczynę problemu - koniec końców odchudzeni o wiele tysięcy lądujemy u pana Zbysia fachowca który faktycznie zna się na rzeczy i naprawia to za 30% ceny. Co do bezpieczeństwa użytkownika - bezpieczeństwa uczymy się w szkole, w domu, na szkoleniach. Producent ma załączyć instrukcję i zamontować mile widziane zabezpieczenia. Nie powinniśmy produkować generacji idiotów, którzy suszą koty w mikrofalówkach, bo nie napisano że nie można. Co do serwisowania sprzętu, producent powinien udostępniać schematy urządzenia, a jeśli zechce to i książki serwisowe. Fachowcy wykształceni/wyuczeni w odpowiednim kierunku będą potrafili naprawić większość awarii i usterek. Powstaną książki "sam naprawiam X" czy bardziej fachowe dokumentacje, wyrosną firmy szkoleniowe, etc. A nam pozostanie nadal wybór: pójść do ASO lub nie. Ten monopol na serwis to zwykły skok na kasę, a troska o nas to zamydlanie oczu.
 11. Czyżbyś zawyżał średnią samochodów w Polsce? U nas średnia to ~15 lat. Wracając do tematu, twoje porównanie jak najbardziej chybione. XP jest pięknym kontrprzykładem w tym wypadku. Nie każdy też potrzebuje nowszego systemu, a jeśli coś jest ciągle dobrej jakości to zmiana może się nie kalkulować.
 12. Coś się zagalopowali z tym stwierdzeniem, dowód reakcji na światło czy jego brak nie dowodzi spania
 13. @derobert: a jaka przeglądarka mobilna jest wg ciebie lepsza ? I jaka przeglądarka desktopowa lub mobilna najlepiej wspiera standardy wg ciebie ?
×
×
 • Create New...