Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy

sirion

Users
 • Content Count

  4
 • Joined

 • Last visited

  Never

Community Reputation

0 Neutral

About sirion

 • Rank
  Fuks

Informacje szczegółowe

 • Płeć
  Nie powiem
 1. 8,4 mln mieszkańców ma sama Dżakarta, a cała Indonezja, tak jak podane jest w artykule, ma około 240 mln mieszkańców.
 2. Mi osobiobiście, gdyby nie ten brak PSa Ubuntu wystarczałby mi w zupełości. Jedyne gry w jakie gram, to te z przed kilku(nastu) lat, typu Stronghold Crusader, czy Age of Empires II. Te gry chodzą na ubuntu tak samo jak na windowsie, żadnych problemów. Jak jest z nowszymi grami nie mam pojęcia, ale zapewne są poblemy.
 3. Może i Ubuntu 10.10 jest najlepszą dystrybucją linuxa, nie zmienia to jednak faktu, że do póki nie powstaną na niego takie komercyjne aplikacje jak chociażby Photoshop nie wielu na stałe będzie z niego korzystało. Obecnie korzystam z tego ubuntu i nie mogę narzekać. Nie jest to już taki system o jakim myślą użytkownicy słysząc słowo linux. Nowy instalator jest bardzo dobry i intuicyjny, a samo użytkowanie i instalacja dodatkowego softu (nowe bardzo dobre centrum oprogramowania) nie sprawia mi najmniejszych problemów. Nie zmienia to jednak faktu, że GIMP nie jest w stanie zastąpić mi photoshopa. Teraz, gdy mam do wykonania parę projektów niestety nie obędzie się bez instalacji windowsa, bo uruchamianie ps'a przez wine (choć podobno możliwe do wersji CS4) nie jest chyba najlepszym wyjściem (stabilność) Jeśli ktoś nie korzysta z jakichkolwiek specjalistycznych programów, to wydaje mi się że nie warto płacić za windowsa
 4. Bardzo ciekawa dyskusja się wywiązała. Ja również doceniam wartość naszego języka i ubolewam nad jego uproszczeniem. Denerwują mnie również ciągłe zapożyczenia z angielskiego, chociaż wiem, że to proces nieuchronny i od dawna mający miejsce. Były zapożyczenia z łaciny, z włoskiego, czeskiego, rosyjskiego, no to teraz mammy z angielskiego :-\ Jeszcze odnośnie poprawności językowej w radiowej Trójce jest bardzo ciekawy program pt. "Co w mowie piszczy" - pani K. Kłosińska wyjaśnia niejednokrotnie podstawowe trudności językowe - takie, z którymi mamy problemy na co dzień. Pamiętam, że kiedyś nie znosiłem programów pana Miodka w telewizji, ale był taki czas, gdy bardzo się tym zainteresowałem i żałuję teraz, że nie jest już emitowany jego program.
×
×
 • Create New...